Żaluzje drewniane niezmiennie w modzie

Drewno ma w sobie coś niepowtarzalnego, dosłownie i w przenośni. Nie znajdziemy dwóch takich samych rysunków słojów, dwóch identycznych kawałków. Jako materiał naturalny ma zdolność do tworzenia we wnętrzach wyjątkowego klimatu oraz dopasowywania się do różnych stylów architektonicznych.

Może właśnie w tym tkwi tajemnica jego wiecznej młodości, tego że niezmiennie pozostaje w modzie jeśli chodzi o projekty wystroju wnętrz. Drewno od zawsze pojawiało się w projektach, ale jego wielki powrót to niewątpliwie moda na styl skandynawski, w którym materiały naturalne, w tym oczywiście drewno, pełnią kluczową rolę. Drewno ma jeszcze jedną bardzo ważną cechę – potrafi podkreślić charakter wnętrz, w których style się mieszają. A rok 2019 należy właśnie do mody na mieszanie stylów; w scandi boho czy new nordic.

Nieprzemijająca moda na drewno wpływa także na modę na drewniane żaluzje. To czym osłaniane są okna stanowi jeden z kluczowych elementów tworzenia charakteru domu. Musi współgrać, pod względem stylu i kolorystyki, z całością. Nie przytłaczać, ale harmonijnie uzupełniać.

Cechy żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane są wyjątkową osłoną okna. Produkowane z materiałów naturalnych należą do grupy osłon, które sprawdzą się we wnętrzach o różnych stylach.

Sklep internetowy Knall oferuje żaluzje drewniane w trzech grupach produktowych: drewniane: z lipy syberyjskiej lub bambusa oraz laminowane (pokrycie zewnętrze z dekorem). Do wyboru jest też szerokość listew żaluzji (lameli), także w trzech grupach – 25mm, 50mm i 65mm. W grupach produktowych wybierać można różne kolory żaluzji. Istotne jest to, że oprócz naturalnych odcieni drewna oferujemy kolor biały i czarny.

Jeśli chodzi o wybór kolorystyki to przyjąć można dwa klucze: kolorystyka okien lub styl domu. Z pewnością najbezpieczniej jest komponować kolor żaluzji drewnianej z kolorem okiennej ramy. Rozbudowana paleta barw pozwoli dobrać ich najbardziej zbliżony odcień. Z białą stolarką okienną świetnie skomponują się żaluzje białe, natomiast z ciemnym grafitem – czarne. Druga opcja to kompozycja z elementem wystroju np. z kolorem ścian lub mebli. Wtedy naturalny kolor drewna można połączyć ze stolarką np. w kolorze białym.

Przy wyborze koloru żaluzji drewnianych ważna jest także wielkość pomieszczeń. Kolory jasne takie jak odcienie bieli czy jasne szarości dają poczucie przestronności, odbite od nich światło słoneczne rozkłada się w pomieszczeniu optycznie je powiększając. Odcienie ciemniejsze uważa się za bardziej przytulne, ale zatrzymują część światła. Lepiej zatem stosować je w pomieszczeniach przestronniejszych lub położonych w bardziej doświetlonych częściach domu.

W kolejnej części bloga opowiemy o związku szerokości lameli z wielkością pomieszczeń oraz sposobami montażu żaluzji drewnianych. Będzie mowa także o tym w jaki sposób utrzymać żaluzje drewniane w czystości oraz o tym w jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą.

Blog