Ochrona przed owadami

wybierz rodzaj

Polecamy

Ochrona przed owadami

Owady w okresie swojej aktywności potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie. Kiedy na dworze robi się ciepło chcemy żeby okna pozostały otwarte jak najdłużej. Jednak często kończy się to obecnością w domu nieproszonych gości. Szczególnie kiedy robi się ciemno i wewnątrz zaczyna palić się światło. Obecnie, z uwagi na zmiany zachodzące w klimacie i długo utrzymujące się ciepło, czas aktywności owadów jest bardzo długi.

Skuteczna ochrona przed owadami nie zawsze łączy się z możliwością wykorzystania odstraszaczy w postaci aerozolu lub różnych wtyczek – czasami mogą one wywoływać reakcje uczuleniowe. Dlatego idealnym rozwiązaniem pomagającym rozwiązać ten problem są osłony okienne wyposażone w specjalną siatkę, która zapobiegnie przedostaniu się do wnętrza nawet najmniejszych owadów.

Ochrona przed owadami – produkty

W sklepie internetowym Knall mamy trzy grupy produktów, które służą do ochrony przed owadami, są to: moskitiery, rolety typu screen oraz markizy pionowe screen. Produkty te wyposażone są w siatkę o mikrooczkach (1x1mm), która zapewnia idealną ochronę przed najmniejszymi nawet insektami. Ochrona taka nabiera szczególnego znaczenia jeśli dom/mieszkanie znajduje się w pobliżu terenów zielonych i/lub zbiorników wodnych.

Rolety i markizy screen to osłony zewnętrzne; ich siatka może być podnoszona lub opuszczana w zależności od potrzeb. Tego typu osłony mają jeszcze dwie bardzo istotne zalety. Po opuszczeniu siatki osłony wnętrza pozostają doświetlone (na co nie zawsze pozwalają osłony zewnętrzne). Światło jest rozproszone i wytłumione – w domu można swobodnie przebywać czy pracować bez konieczności włączania sztucznego oświetlenia. Ponadto rolety zewnętrzne są czymś w rodzaju ekranu termicznego przed szybą w związku z czym skutecznie chronią przed wysoką temperaturą w środku domu kiedy na dworze jest upalnie.

Moskitiery zakładane są po stronie wewnętrznej okna. Chronią okna i drzwi balkonowe. Moskitery występują w dwóch rodzajach: ramowe (zakładane przy pomocy specjalnego kołnierza lub magnesu) oraz rolowane w kasecie (ten rodzaj może być montowany także po zewnętrznej stronie okna). Moskitiery rolowane działają jak klasyczna roleta; siatkę opuszczamy/podnosimy za pomocą mechanizmu łańcuszkowego.