Bramy garażowe

Bramy garażowe segmentowe FAKRO na wymiar i gotowe nowoczesne uchylne premium z napędem na pilota

Brama garażowa segmentowa

Brama garażowa segmentowa FAKRO stanowi kwintesencję innowacyjności i funkcjonalności w świecie osłon okiennych i drzwiowych. Składająca się z wielu horyzontalnych segmentów, brama garażowa segmentowa oferuje nie tylko optymalne wykorzystanie przestrzeni, ale również wyjątkową izolację termiczną i akustyczną. Dzięki zaawansowanym mechanizmom napędowym i precyzyjnie zaprojektowanym prowadnicom, ruch bramy garażowej segmentowej jest płynny i cichy, zapewniając komfort użytkowania na najwyższym poziomie. Materiały, z których są wykonane segmenty są odporne na działanie czynników atmosferycznych i korozję, co gwarantuje długowieczność i niewielkie koszty utrzymania. Zaawansowane systemy zabezpieczeń, takie jak blokady antywłamaniowe czy czujniki przeszkód, czynią bramę garażową segmentową FAKRO nie tylko praktyczną, ale i bezpieczną opcją dla każdego garażu. W opcji dostępne są również różnorodne wykończenia i kolory, co pozwala na spersonalizowanie bramy garażowej segmentowej zgodnie z estetyką otoczenia. Brama garażowa segmentowa to nie tylko funkcjonalność, ale i elegancja, spełniająca oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
 

Bramy garażowe

Bramy garażowe segmentowe - charakterystyka

Brama garażowa segmentowa jest jednym z kluczowych elementów architektury budynku, powinna się z nim komponować, tak aby całość elewacji wyglądała estetycznie. Powinna także spełniać szereg wymogów jakościowych i użytkowych ponieważ, podobnie jak drzwi wejściowe do domu, wykorzystywana jest każdego dnia.

Znaczenie walorów estetycznych związane jest z wyglądem zewnętrznym budynku. Bramy garażowe segmentowe umieszczane są w jego części frontowej, tak aby wjazd/wyjazd był wygodny i szybki. Tym samym wybór bramy garażowej jest jedną z istotniejszych decyzji przy projekcie i budowie nowego domu lub remoncie. Brama do garażu, obok okien, jest swego rodzaju wizytówką domu. Powinna być zatem dopasowana do wyglądu elewacji i warunków zabudowania domu. Ułatwiają to rozwiązania konstrukcyjne i paleta kolorów. Nowoczesne segmentowe bramy garażowe cechuje wysoka jakość wykonania oraz bezpieczeństwo ich codziennego użytkowania.

Jakość jest tu bardzo istotna z uwagi na częstotliwość wykorzystywania bramy. Zmiany zachodzące w branży budowlanej wynikają głównie z rozwoju technologii, ale także z rosnących wymagań użytkowników/klientów dotyczących bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Bramy segmentowe coraz częściej zastępują bramy garażowe uchylne; obecnie wybiera je ponad 80% osób budujących lub remontujących dom.

Zalety segmentowych bram garażowych

Bramy garażowe segmentowe mają wiele zalet związanych z ich wyglądem i jakością wykonania. Do najważniejszych należą: funkcjonalność (oszczędność miejsca), ograniczenie utraty ciepła budynku, komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo.

Funkcjonalność bram garażowych segmentowych dotyczy sposobu ich montażu – zakładane są na wewnętrznej ścianie garażu, a płaszcz prowadzony jest pionowo. Takie rozwiązanie montażowe sprawia, że cała konstrukcja znajduje się w środku i nie jest widoczna z zewnątrz, co wpływa na wygląd zewnętrzny domu. Widać jedynie płaszcz bramy, którego kolorystykę dobrać można do wyglądu elewacji przy składaniu zamówienia. Ponadto całość nie wpływa na zmniejszenie szerokości wjazdu. Istotne jest też to, że przy bramach segmentowych nie ma znaczenia kształt nadproża; może być np. łukowaty. Bramy garażowe rolowane (podnoszone/opuszczane pionowo) mają też tę zaletę, że nie wysuwają się przed lico garażu, dzięki temu można z niego swobodnie korzystać nawet przy bardzo krótkim podjeździe.

Ograniczenie utraty ciepła skutkuje energooszczędnością całego budynku. Wynika z nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych oraz jakości materiałów wykorzystanych przy produkcji. Segmenty, z których zbudowany jest płaszcz bramy garażowej są uszczelnione na całym obwodzie, a w efekcie zabezpieczone przed przewiewaniem. Poruszają się na specjalnych prowadnicach. Bardzo dobre uszczelnienie zabezpiecza budynek przed utratą ciepła podczas chłodniejszych pór roku. Dlatego ten rodzaj bramy jest bardzo często wykorzystywany w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym oraz przy garażach ogrzewanych. Dodatkową zaleta jest izolacja akustyczna wnętrza budynku, co może mieć szczególne znaczenie kiedy dom znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy.

Komfort użytkowania bram segmentowych związany jest przede wszystkim z wygodą. Otwieranie/zamykanie płaszcza odbywa się za pomocą napędu elektrycznego przy użyciu pilota. Jednocześnie brama porusza się płynnie i cicho. W momencie awarii prądu bramę można otworzyć i zamknąć ręcznie. Napęd elektryczny wyposażony jest w specjalne zabezpieczenia, które zatrzymują lub cofają bramę w momencie, w którym natrafi ona na przeszkodę.

Bezpieczeństwo użytkowania jest jednym z kluczowych elementów jakości segmentowych bram garażowych. Charakterystyczna konstrukcja czyli sposób łączenia paneli, zawiasy oraz obudowanie sprężyn pomaga uniknąć niebezpiecznych zdarzeń, takich jak np. przytrzaśnięcie palców; takie zabezpieczenia nabierają szczególnego znaczenia jeśli w domu przebywają dzieci. Ponadto zabezpieczona jest też linka przy sprężynach naciągowych – gdyby pękła skrzydło bramy nie opadnie. Bezpieczeństwo związane jest tu jednak nie tylko z samym użytkowaniem bramy. Dotyczy także bezpieczeństwa całego budynku, bo skuteczniej zabezpiecza ona (w porównaniu do uchylnej) przed włamaniem. Wpływ na to mają prowadnice, które w bramach segmentowych są skuteczniej ryglowane.

Żaluzje aluminioweSystemy segmentowych bram garażowych

Sklep internetowy Knall oferuje segmentowe bramy garażowe firmy Fakro, którą wyróżnia wysoka jakość wytwarzanych produktów. Firma pojawiła się na polskim rynku w roku 1991, a jej rozwój oparty był przede wszystkim na innowacyjności. Segmentowe bramy garażowe należą do marki INNOVIEW LINE stworzonej właśnie przez Fakro.

Bramy garażowe Fakro w pełni zaspokajają wszystkie wymogi dotyczące tego typu produktów. Cechuje je nowoczesność, bezpieczeństwo użytkowania, wysoka estetyka wykonania oraz jakość materiałów stosowanych w procesie produkcji. Nowoczesność wpisuje się w koncepcję tzw. inteligentnego budownictwa – specjalna pianka poliuretanowa o grubości 40mm (płaszcz bramy) zabezpiecza wnętrze domu zarówno przed nadmiernym nagrzaniem (lato), jak i utratą ciepła (zima). Bezpieczeństwo użytkowania związane jest natomiast z zastosowaniem rozwiązań takich jak: zabezpieczenia sprężyn przed pęknięciem oraz zastosowanie fotokomórek i czujników przeciążeniowych w automatach.

Systemy segmentowych bram garażowych w Knall oferowane są w dwóch grupach: przygotowywanych na wymiar lub gotowych:

  • Brama garażowa Fakro styl F; brama gotowa
  • Brama garażowa Fakro styl F+; brama gotowa
  • Brama garażowa Fakro styl F; brama na wymiar
  • Brama garażowa Fakro styl F+; brama na wymiar

Szczegółowa charakterystyka poszczególnych grup dostępna jest na stronie internetowej po „kliknięciu" w daną kategorię/system.

Informacje dodatkowe

Jak mierzyć
Pomiar bramy garażowej najlepiej zlecić ekipie remontowej (w domu gotowym) lub budowlanej (jeśli brama jest zakładana w domu będącym w trakcie budowy). W ofercie dostępne są też gotowe bramy garażowe, które mają określony wymiar.

Jak dobrać kolor
Kolor bramy garażowej dobierany jest do koloru elewacji budynku. Wjazd do garażu, a więc i brama znajdują się froncie budynku; jest ona bardzo dobrze widoczna z zewnątrz. Dlatego warto zadbać, aby ładnie komponowała się z wyglądem całego budynku.

Jak montować
Montaż bramy garażowej, podobnie jak jej pomiar, należy powierzyć specjalistom. Konstrukcja zakładana jest po wewnętrznej stronie garażu, a płaszcz podnosi się pionowo. Brama garażowa używana jest z dużą częstotliwością, musi być bezpieczna i funkcjonalna. Dlatego istotny jest profesjonalnie wykonany montaż.

Jak czyścić
Brama garażowa nie wymaga specjalnych zabiegów czyszczących. Można robić to przy okazji czyszczenia elewacji.