Zasłony

Sklep internetowy knall oferuje dwa systemy zasłon na wymiar: na karnisze rurowe ( zasłony na przelotkach ) oraz zasłony mikroflex ( zasłony na szynach ).

wybierz rodzaj

Zasłony na ringach

Karnisze rurowe to najbardziej klasyczny sposób na wieszanie zasłon ozdobnych. Umieszcza się je nad oknem. Charakteryzują się wysoką jakością i minimalistycznym wzornictwem. Podtrzymują materiał zasłon, a jednocześnie komponują się z nim dzięki klasycznym kolorom. Naturalne jest, że na codzień zasłony mogą być często rozsuwane i zasuwane; przy ich zakupie należy zatem odpowiednio wymierzyć długość. Optymalnie powinny się kończyć około 1,5cm nad podłogą.

Kup teraz

Zasłony mikroflex

Microflex to innowacyjny sposób układania zasłon, mają one na stałe wszyte niewielkie plastikowe haczyki, które sprawiają, że materiał jest zawsze pofałdowany w równych odstępach. Ponieważ w codziennym użytkowaniu naturalne jest, że zasłony mogą być często rozsuwane i zasuwane to przy ich zakupie należy odpowiednio wymierzyć długość. Optymalnie powinny się kończyć około 1,5cm nad podłogą.

Kup teraz

Zasłony

Zasłony dekoracyjne to najbardziej tradycyjny z pośród sposobów przesłaniania przestrzeni okiennych. Zasłony nowoczesne łączą w sobie funkcje firan – materiały lekkie i przeźroczyste z funkcją zasłon – zasłony zaciemniające z grubszego i cięższego materiału. Tkaniny wykorzystywane do szycia są naturalne. W projektach dekoracji wnętrz zasłony pojawiają się coraz częściej. Bardzo dobrze sprawdzają się na dużej przestrzeni przy oknach zajmujących całą powierzchnię ściany. Jeśli natomiast zasłona ma pojawić się w mniejszym pomieszczeniu to warto postawić na lżejszy i jasny materiał, tak aby całość nie zmniejszyła optycznie wnętrza. Produkt ten, w przeciwieństwie do rolet czy żaluzji, nie wpasowuje się w ramę okienną. Okalając okno zabiera jednocześnie przestrzeń wokół dlatego w mniejszych pokojach warto postawić właśnie na jasną barwę i gładką, lekką tkaninę. Zasłony na wymiar pozwolą dopasować się każdego rozmiaru okna, ponadto przy zamówieniu wybiera się także kolor i rodzaj materiału. W ten sposób całość jest dobrana nie tylko do wielkości pomieszczenia i okna (nawet o niestandardowych wymiarach), ale również do całej stylizacji wnętrza. Kwota zamówienia, zależna od jego parametrów, pojawia się w lewym rogu, na dole strony. Tanie zasłony gotowe są natomiast produktem idealnym dla osób, u których w domu okna mają standardowy rozmiar i nie wymagają dokonywania osobnych pomiarów. Zasłony nowoczesne bardzo dobrze uzupełniają stylizację wnętrz projektowanych w minimalistycznych stylach, w których projektanci bardzo chętnie sięgają po naturalne tkaniny. Obecnie systemy mogą być wyposażone w sterowanie elektryczne, a standardowym rozwiązaniem są gotowe sposoby upięcia materiału.

Podział obejmuje dwie grupy produktów:

  • Zasłony na karnisze rurowe na przelotkach
  • Zasłony Mikroflex na szynach

Podział dotyczy sposobu upięcia tkaniny.

Zasłony na karnisze rurowe na przelotkach

to klasyczny sposób zawieszania zasłon ozdobnych. W tkaninę wszyte są specjalnie ringi (przelotki), ich kolor można wybrać podczas zamówienia. Zasłony na przelotkach układają się w dekoracyjne fałdy ponieważ ringi ułożone są w regularnych odstępach. Ten sposób upięcia tkaniny sprawdzi się przy różnych rozmiarach zasłon i przy różnych rodzajach materiału (nawet tych bardziej delikatnych). Ringi lekko przesuwają się po karniszu, nie trzeba w to wkładać siły i szarpać za materiał. Po rozsunięciu czy zsunięciu wystarczy delikatnie przesunąć dłonią po materiale, po to by ładnie ułożyć fałdy.

Zasłony Mikroflex na szynach

(czy inaczej zasłony na haczyki) mają na stałe wszyte niewielkie haczyki, które utrzymują tkaninę równo upiętą; można tu wybrać różne sposoby upięć. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać materiał równo ułożony bez względu na to ile razy zasłony będą rozsuwane i zsuwane. Zasłony na haczykach Flex to tym samym idealny produkt np. przy drzwiach tarasowych, z których często korzysta się latem. Tkanina poruszana wiatrem (jeśli nie chcemy całkowicie odsłaniać drzwi i nagrzewać wnętrza) lub jej często odsuwane nie ma tu znaczenia - zasłony na haczyki pozostaną przez cały czas idealnie ułożone. Innowacyjnym rozwiązaniem są zasłony z napędem elektrycznym. Zasłony elektryczne są przede wszystkim ogromnym ułatwieniem w zasuwaniu i odsuwaniu, co ma szczególne znaczenie przy dużych rozmiarach zasłon ozdobnych. Warto tu też zaznaczyć, że karnisz elektryczny może biec po łuku. W tym rozwiązaniu materiał zasłony na szynie sufitowej upięty jest w równych odstępach, a cały system wyposażony jest w tzw. miękki start i stop, który zapobiega nieładnemu bujaniu się tkaniny po zatrzymaniu napędu. Zasłony na szynach są także bardzo estetyczne i eleganckie – karnisz jest ukryty, a silniczek niewielki. Dekoracyjne zasłony świetnie sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach dopasowując się do ich funkcji i stylu w jakim są urządzone. Zasłony upięte będą ozdabiać wnętrza zarówno zsunięte, jak i rozsunięte. Tkanina kolorystycznie dobierana jest do całości wystroju, ale jej kolor może także zależeć od funkcji pomieszczenia i jego wielkości. Zasłony do salonu z reguły mają jasny i lżejszy materiał, tak aby osłaniając pomieszczenie przed słońcem nie odcinały całkowicie dopływu naturalnego światła, a jednocześnie nadawały pomieszczeniu przestrzeni. Podobna zasada dotyczy mniejszych wnętrz – lepiej zastosować w nich jasne i gładkie tkaniny, które nie zmniejszą ich optycznie. Z kolei np. sypialni lepiej zastosować zasłony zaciemniające tzn. mające grubszy (często również ciemniejszy) materiał, który zaciemni wnętrze na czas nocnego odpoczynku czy drzemki.