Markizy

Wszystkie nasze markizy "szyjemy na miarę", dzięki temu są zawsze idealnie dopasowane!

wybierz rodzaj

Markizy tarasowe

Ochrona przed intensywnym promieniowaniem słonecznym to zadanie dla naszych markiz. Nasze markizy tarasowe to nie tylko znakomita ochrona ale również i niepowtarzalny wygląd. Prawie sto różnych wzorów i kolorów tkanin w połączeniu z pięcioma kolorami konstrukcji aluminiowych usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybrednych klientów. Najwyższa jakość to dewiza naszej firmy! Do produkcji markiz stosuje się wyłącznie najwyższej jakości stopy aluminium oraz tkaniny impregnowane najlepszych zachodnio-europejskich producentów.

Kup teraz

Markizy do okien pionowych

Markizy VMZ przeznaczone są do stolarki pionowej. Montowane są na zewnątrz w oknach i drzwiach (tarasowych i balkonowych) wykonanych z PVC, aluminium lub drewna. Markizy umożliwiją ochronę wnętrza pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem oraz pozwalają na równomierny rozkład natężenia światła, poprawiając komfort osób przebywających w pomieszczeniu.

Kup teraz

Markizy VERANDA

Świetliki dachowe, przezierne dachy czy ogrody zimowe to nie tylko efektowny zabieg architektoniczny, ale również jaśniejsze i bardziej komfortowe pomieszczenia. Przeszklone powierzchnie stanowią jednak główne miejsce przenikania promieni słonecznych. Aby wnętrza dobrze spełniały swoje funkcje, nie zamieniały się w szklarnie i zapewniały komfort użytkownikom, warto już na etapie projektowania zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Kup teraz

Markizy

Markizy to kategoria, która obejmuje produkty służące zasłanianiu przed słońcem przestrzeni tarasu, łącząc go w ten sposób z ogrodem. W zacienionym miejscu możemy spokojnie odpoczywać w czasie upałów lub schronić się przed lekkim deszczem. Do kategorii należą także markizy balkonowe, produkty osłaniające szklane zadaszenia np. ogrodów zimowych oraz markizy do okien pionowych. Markizy zewnętrzne na wymiar – we wszystkich rodzajach produktów podczas składania zamówienia podaje się rozmiar jaki ma mieć gotowy produkt. W ten sposób każdy można dopasować go do indywidualnych potrzeb.
Produkty w kategorii markiz:

  • Markizy okienne
  • Markizy tarasowe
  • Markizy Veranda
  • Markizy balkonowe

Markiza okienna zewnętrzna

przeznaczona jest do osłony okien pionowych od strony zewnętrznej. Jej cechą charakterystyczną jest to, że przepuszcza światło słoneczne. Dzięki temu markiza pionowa nie ogranicza funkcjonowania wewnątrz i nie powoduje, że musimy w ciągu dnia korzystać ze sztucznego oświetlenia. Naturalne światło jest rozproszone, a markiza skutecznie chroni pomieszczenia przed nagrzewaniem osłaniając całą powierzchnię szyby przed słońcem. Tym samym pełni funkcję energooszczędną ograniczając zużycie klimatyzacji, chroni wnętrza przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz nie ogranicza widoku na zewnątrz przy zachowaniu intymności mieszkańców przebywających w środku. Nasz sklep oferuje markizy okienne zewnętrzne marki FAKRO (VMZ, VMB) co gwarantuje ich najwyższą jakość. FAKRO markizy VMZ cennik widoczny jest przy składaniu zamówienia (lewy dolny róg strony) i zależy od jego parametrów. To samo dotyczy markizy VMB.


Markiza tarasowa

ma za zadanie osłonić przed słońcem powierzchnię tarasu; służy temu rozwijany materiał markizy. Profil ramy jest masywny i malowany metodą proszkową, w ten sposób cała konstrukcja jest odporna na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych takich jak np. deszcz, wiatr czy śnieg. Sam materiał to specjalna tkanina akrylowa; odporna na blaknięcie i umieszczona w kasecie. Markiza tarasowa w kasecie chroni dodatkowo materiał po zwinięciu, w ten sposób tkanina zabezpieczona jest po sezonie (produktu nie trzeba demontować) oraz np. w trakcie gwałtownych letnich burz. Zaletą produktu jest także wybór opcji sterowania, ręcznego lub elektrycznego. Markiza tarasowa elektryczna to bardzo wygodna opcja przy większym rozmiarze produktu, którego powierzchnia może utrudniać zwijanie/rozwijanie manualne.

Markizy Veranda

to wyjątkowy rodzaj markiz służący osłonie przeszklonych dachów ogrodów zimowych, dachów przeziernych czy świetlików dachowych. Zakładane mogą być po stronie wewnętrznej lub zewnętrznej. Pomimo pionowego ułożenia kasety system działa pod dowolnym kątem nachylenia. Markizy Veranda na wymiar to opcja pozwalająca na dopasowanie produktu do wymiaru dachu. Ponadto jest tu możliwość łączenia modułowego. Roleta Veranda pomaga regulować temperaturę wewnątrz przeszklonych pomieszczeń. Ogród zimowy jest bardzo efektowny wizualnie – często znajdują się w nim egzotyczne rośliny i klimatyczne oświetlenie; stanowi też bardzo fajne połączenie domu z ogrodem. Jednak latem przeszklona, niczym nie osłonięta, powierzchnia szybko się nagrzewa, a w środku robi się nieprzyjemnie gorąco. Dodatkowo klimatyzator (często obowiązkowy tego typu przestrzeni) generuje wysokie koszty. Markiza Veranda, osłaniając szklany dach, pełni tu także funkcję energooszczędną.

Markiza balkonowa

to z kolei osłona idealna do stworzenia cienia nad powierzchnią balkonu. Mniejszy rozmiar, pochyłe ułożenie materiału markizy oraz charakterystyczne pasy jednoznacznie kojarzą się z obrazem balkonu w krajach śródziemnomorskich. Jednak w Polsce od kilku już lat latem mamy do czynienia z bardzo wysokimi temperaturami, dlatego ten wyjątkowy produkt staje się coraz bardziej popularny także i u nas. Estetyczny i ładnie komponujący się z wyglądem elewacji budynku, a do tego bardzo skutecznie chroniący mieszkanie przed nagrzewaniem i pozwalający stworzyć na balkonie oazę chłodu podczas gorącego lata – to wszystko wpływa na jego rosnącą popularność. Markiza balkonowa na wymiar produkowana jest wg wymiarów podanych przez Klienta przy składaniu zamówienia, co pozwala dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest markiza balkonowa elektryczna, w której nie trzeba zwijać/rozwijać powierzchni tkaniny ręcznie; opcję tę można wybrać przy składaniu zamówienia (należy sprawdzić czy dany model posiada opcję napędu elektrycznego).