Rolety zaciemniające

wybierz rodzaj

Polecamy

Rolety zaciemniające

Potrzeba zaciemnienia pomieszczeń jest przede wszystkim związana z ich funkcją. Zaciemnienie umożliwia odpoczynek od upału, ale nie tylko. Pozwala także odgrodzić się od zbyt intensywnego światła zarówno naturalnego, jaki i sztucznego.

Zaciemnienie dotyczy pomieszczeń, w których odpoczywamy, a więc głównie sypialni, pokojów dziecięcych, często łazienek. Funkcja zaciemnienia nie może natomiast kłócić się z funkcją dekoracyjną dlatego osłony wewnętrzne są nie tylko doskonałym sposobem na zaciemnienie, ale także współgrają z różnymi stylami wystroju wnętrz.

Funkcje zaciemniające

Rolety zaciemniające to nie tylko ciemniejszy kolor, ale także specjalny materiał rolet czy żaluzji. To ważne bo potrzeba zaciemnienia nie musi oznaczać ciemnego koloru osłony. Jeśli dom czy mieszkanie urządzone są w jasnych barwach np. bielach, beżach czy jasnej szarości to wystarczy zastosować materiał podgumowany, w 100% zaciemniający. Można go wybrać przy zamawianiu rolet materiałowych, rolet dzień/noc, plis oraz osłon wewnętrznych przeznaczonych do okien dachowych.

Większe zaciemnienie to także ciemniejszy kolor osłony, w pomieszczeniach panuje wtedy głębszy cień. Głębszy cień to także grubsza faktura materiału – ta opcja znajdzie zastosowanie przy takich produktach jak rolety rzymskie czy dekoracyjne zasłony.

Oferta sklepu internetowego Knall jest tak zbudowana, że nie trzeba wybierać pomiędzy kolorami czy materiałami żeby osiągnąć efekt zaciemnienia. Przy zamówieniu można wybrać różne kolory i dobrać do tego materiał np. w 100% zaciemniający. W ten sposób w całym domu możemy mieć identyczny kolor i rodzaj osłon. Przy kolorach ciemniejszych czy bardziej intensywnych także można wykorzystać tkaninę zaciemniającą. Klienci szczególnie lubią stosować ją w sypialniach i pokojach dzieci ponieważ chroni nie tylko przed najintensywniejszym słońcem, ale także przed intensywnym i sztucznym nocnym oświetleniem – nabiera to szczególnego znaczenia jeśli mieszkamy w centrum miasta.

Przy temacie zaciemnienie warto też wspomnieć o żaluzjach drewnianych, ich listwy są nieco grubsze od listew klasycznych żaluzji aluminiowych dlatego słońcu trudniej przez nie przeniknąć. Ponadto kolorystyka to w większości naturalne barwy drewna, a więc często dość ciemne brązy.