Rolety zewnętrzne knall – wiele zalet w jednej osłonie okna

« Wstecz do bloga

Rolety zewnętrzne – wiele zalet w jednej osłonie okna

Słysząc słowa „roleta okienna" pierwsze co przychodzi nam na myśl to ochrona pomieszczenia przed słońcem i wysoką temperaturą. W przypadku rolet zewnętrznych to tylko początek wielu funkcji, które mogą pełnić.

  • Okienne rolety zewnętrzne zaczynają być coraz modniejszym elementem wyposażenia domów, siedzib firm oraz budynków użyteczności publicznej. Powody? Najważniejsze to ich praktyczność oparta na wielofunkcyjności; nowoczesność instalacji połączona z możliwością indywidualnego doboru parametrów i wymiarów; estetyka oparta na możliwości wyboru kolorystyki dopasowanej do elewacji budynku.

Sezonowości mówimy „nie" czyli o funkcjach rolet zewnętrznych

Ten temat możemy podzielić na dwie części, pisząc o tym jakie korzyści płyną z zamontowania rolet zewnętrznych wiosną/latem oraz jesienią/zimą.

  • W sezonie wiosenno - letnim oczywiście na pierwszym miejscu jest ochrona przed promieniami słonecznymi, które mogą wpływać na dyskomfort przebywania w pomieszczeniu oraz nadmierne ogrzewanie wnętrz. Stopniem opuszczenia/podniesienia osłony regulujemy dostęp światła, a co za tym idzie ciepła. Zatem w zależności od pory dnia czy kierunku, na który wychodzą okna bez problemu zapewniamy sobie komfort korzystania z pomieszczeń w domu/pracy. W kontekście ograniczenia dopływu promieni słonecznych często nie myślimy o jeszcze jednej, ważnej rzeczy: promieniowaniu UV powodującym płowienie obić meblowych czy blaknięcie kolorów farb lub tapet. No i oczywiście wszędobylskie komary, które bywają zmorą letnich wieczorów i nocy. Tu możemy wybrać model rolety z moskitierą, opuszczaną niezależnie od rolety.
  • Sezon jesienno – zimowy to z kolei często gwałtowne zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, duże opady deszczu, śniegu czy gradu. Rolety zewnętrzne świetnie zabezpieczą przed nimi nasze okna. Dodatkowo ich właściwości termoizolacyjne, które latem zapobiegają nadmiernemu nagrzaniu wnętrz, zimą działają w drugą stronę – chronią pomieszczenie przed utratą ciepła dzięki powstaniu pomiędzy szybą, a pancerzem rolety tzw. poduszki powietrznej, będącej dodatkową warstwą izolującą. W konsekwencji prowadzi to do wyraźnej oszczędności energii i sprawia, że rolety zewnętrzne są przyjazne naszym portfelom i środowisku.

Ponadto, bez względu na sezon, do zalet rolet zewnętrznych zaliczyć także trzeba osłonę przed hałasem ponieważ zwiększają izolację akustyczną oraz, z uwagi na zaawansowanie technologiczne, posiadanie właściwości antywłamaniowych.

Blog

Sprawdź również.

Jak wybrać osłonę okienną

Jak wybrać osłonę okienną

Funkcje osłon okiennych mogą być różne w zależności od ich rodzaju oraz od gatunku tkaniny, którą wybierzemy. Dwie podstawowe to ochrona przed słońcem i...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »