Pergole

Pegole tarasowe ogrodowe na wymiar gotowe do samodzielnego montażu

wybierz rodzaj

Pergole

Pergole Tarasowe ogrodowe - charakterystyka

Przy urządzaniu ogrodu warto pomyśleć o rozwiązaniach nie tylko funkcjonalnych, ale także mających dużo uroku. Pergole tarasowe są tu coraz częściej wykorzystywanym produktem. Konstrukcja może stanąć w dowolnym miejscu ogrodu – jeśli jest to pergola wolnostojąca lub stworzyć zadaszenie nad tarasem – jeśli jest to pergola przyścienna. Jest to nie tylko prosty, ale także estetyczny sposób na odmianę wyglądu ogrodu oraz możliwość stworzenia dodatkowej zacienionej przestrzeni przy domu lub w dowolnym miejscu w ogrodzie.

Pergola ogrodowa to tzw. element małej architektury; podnoszący estetykę terenu wokół domu i dodatkowo bardzo funkcjonalny. Konstrukcja wykonana jest z bardzo dobrych jakościowo materiałów, w wielu kolorach do wyboru. Łatwo zatem można ją dopasować do stylistyki elewacji. Ponadto przy pergolach często umieszcza się pienne rośliny harmonizujące z projektem całego ogrodu, są one nie tylko wyjątkową ozdobą, ale z czasem tworzą nad konstrukcją efektowny, zielony „dach".

Funkcjonalność pergoli tarasowych łączy się natomiast z możliwością tworzenia dodatkowo zacienionej przestrzeni przy domu lub w ogrodzie. To umożliwia spędzanie czasu na zewnątrz podczas upałów; w przyjemnie chłodniejszej temperaturze oraz bezpiecznie – zbyt długie przebywanie na słońcu oraz wysoka temperatura mogą negatywnie wpływać na samopoczucie. Zadaszenie pergoli zamieni kawałek ogrodu w chłodny zakątek, w którym można odpocząć bez konieczności chowania się w domu. To samo dotyczy krótkich letnich deszczy; nie trzeba uciekać do domu, wystarczy schować się pod zadaszeniem pergoli i nadal korzystać ze świeżego powietrza.

Zalety i konstrukcja pergoli

Konstrukcja pergoli dostępnych w sklepie internetowym Knall wykonana jest z aluminiowych profili ekstrudowanych oraz elementów stalowych. Aluminium ekstrudowane jest wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych (opadów, promieni słonecznych), a w konsekwencji przez długi czas zachowuje swoje walory estetyczne. Zadaszenie jest chowane lub wykonane z ruchomych piór (sterowanie elektryczne); ustawiając je w odpowiedniej pozycji, poprzez zmianę kąta nachylenia, można nasłoneczniać miejsce pod pergolą. Ponadto pergola wyposażona jest w zintegrowany system odprowadzający wodę.

Zalety pergoli związane są przede wszystkim z tym, że pozwala ona tworzyć w ogrodzie lub nad tarasem dodatkowe i zadaszone miejsce. Dzięki temu w ogrodzie zyskuje się dodatkową przestrzeń, w której przebywać można zarówno w trakcie upałów, jak i opadów. Jeśli przydomowy taras nie posiada zadaszenia idealnym rozwiązaniem będzie tu zastosowanie pergoli przyściennej. Dzięki niej tuż przy domu powstanie zadaszone miejsce, w którym będzie można bez problemu spędzać czas także wtedy kiedy na dworze panuje niezbyt temu sprzyjająca aura – deszcz, upał. Pergola przyścienna jest także bardzo dobrym rozwiązaniem dla lokali gastronomicznych; z jej wykorzystaniem w prosty i szybki sposób można stworzyć przytulny kawiarniany ogródek.

Drugą opcją produktu jest pergola wolnostojąca, którą można ustawić w dowolnym miejscu ogrodu. Zalety są tu identyczne – uzyskanie przestrzeni, w której można przebywać na dworze podczas niesprzyjającej pogody. Istnieje tu także możliwość rozbudowy modułowej zatem obszar pod zadaszeniem może być powiększany.

Konstrukcja pergoli tarasowych może też tworzyć niesamowitą ogrodową dekorację jeśli wokół niej pojawią się kwiaty, pnące rośliny lub jeśli umieści się na niej dodatkowo elementy oświetlenia. W ofercie sklepów ogrodniczych można znaleźć wiele roślin, których rozrost nie zajmuje dużo czasu zatem na efekt zielonej dekoracji pergoli nie trzeba będzie długo czekać. Można wybrać także takie rośliny, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji i nie trzeba być doświadczonym ogrodnikiem żeby utrzymać ich estetykę.

Markiza Tarasowa

Warianty produktów

Dzięki pergoli możemy lepiej wykorzystać teren na zewnątrz domu. Tworzy zadaszenie także dla dużych powierzchni (dzięki możliwości łączenia modułów). Pergole tarasowe dostępne w sklepie Knall są lakierowane proszkowo na dowolny, wskazany przy składaniu zamówienia, kolor z palety RAL. Dzięki rozbudowanej palecie całość konstrukcji nie zepsuje wyglądu domowego ogrodu/kawiarni poprzez brak dopasowania do elewacji, ale bez problemu się do niej dopasuje.

Przy pergolach można opcjonalnie zastosować boczne przesłony. Dodatkowo ograniczą one dopływ słońca pod zadaszenie oraz zapewnią prywatność. Dodatkowo ochronią także przed niewielkim deszczem. Przed deszczem chronią pergolę także rynny odprowadzające wodę do zewnętrznych słupów.

Sklep Knall posiada własne zaplecze produkcyjne oraz logistyczne dlatego zapewnia najkrótsze możliwe terminy realizacji. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że montaż konstrukcji, szczególnie wolnostojącej, może wymagać dodatkowego przygotowania podłoża. Pergole tarasowe wyróżnia estetyka i solidność wykonania; ma 3, najwyższą, klasę odporności na wiatr. W opisach poszczególnych produktów znajdują się informacje czy pergola produkowana jest na wymiar podawany przy składaniu zamówienia czy jest to produkt gotowy o określonych wymiarach.

Produkty:

  • Pergola tarasowa ALU LIGHT przyścienna
  • Pergola tarasowa ALU LIGHT wolnostojąca
  • Pergola tarasowa SB 400 wolnostojąca
  • Pergola tarasowa SB 500 wolnostojąca
  • Pergola tarasowa SOLID przyścienna
  • Pergola tarasowa SOLID wolnostojąca

Pergole tarasowe różnią się wymiarami i rodzajem zadaszenia. Wszystkie wyposażone są w oświetlenie LED

Informacje dodatkowe

Jak mierzyć 
Pergole dostępne w naszym sklepie są produkowane we wskazanych rozmiarach lub można zamówić je na wymiar (w opisie produktu określony jest maksymalny). W opisach indywidualnych produktów znajdują się informacje na temat możliwości wyboru rozmiarów. Potrzebny rozmiar należy wskazać podczas składania zamówienia. Pergole można ustawiać modułowo i w ten sposób zwiększać ich zasięg.

Jak dobrać kolor
Pergole produkowane są w dwóch rodzajach: przyścienne lub wolnostojące. Kolor pergoli przyściennej, przeznaczonej do osłony tarasu należy dopasować do koloru elewacji domu. Dzięki temu będzie ona nie tylko funkcjonalna, ale również będzie tworzyła estetyczną całość z budynkiem. Pergola wolnostojąca może natomiast stanąć w dowolnym miejscu ogrodu i tu także kluczem doboru koloru może być kolor elewacji budynku (jeśli np. pergola stanie w niewielkiej odległości od niego). Można także wybrać barwę harmonizującą z zielenią roślin, tak aby pergola ładnie komponowała się z ogrodem.

Jak zamontować
Instrukcja montażu pergoli umieszczona jest tutaj Instrukcje montażu. Montaż może wymagać odpowiedniego przygotowania podłoża. Można zatem zastanowić się nad zatrudnieniem profesjonalnej ekipy montażowej. 

Jak czyścić 
Do czyszczenia konstrukcji pergoli najlepiej wykorzystać myjkę ciśnieniową, która dokładnie usunie zabrudzenia. Przed czyszczeniem należy zwinąć zadaszenie. Zabrudzenia z zadaszenia np. suche liście czy gałązki można usuwać za pomocą szczotki.


Polecamy