Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne materiałowe na wymiar z tradycyjną tkaniną przepuszczającą oraz 100% zaciemniające dostępne w wersji bez kasety oraz w kasecie:

wybierz rodzaj

Rolety wewnętrzne

Charakterystyka rolet wewnętrznych materiałowych

Rolety wewnętrzne materiałowe to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów osłon okiennych. Charakteryzują się bardzo dobrą jakością materiałów oraz osprzętu – te cechy sprawiają, że gustownie komponują się z wnętrzami o różnym wystroju. Ponadto mamy tu bardzo rozbudowaną ofertę kolorystyczną; jedną z najszerszych w porównaniu do innych rodzajów osłon wewnętrznych. Dzięki temu rolety wewnętrzne materiałowe dobrze komponują się nie tylko z różnymi stylami urządzania wnętrz, ale również kolorystyką w jakich są projektowane. Tym samym są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem jeśli chodzi o wybór rodzaju osłony okien.

Wysoka estetyka i jakość rolet wewnętrznych materiałowych idą w parze z ich funkcjonalnością. Oferta jest tak zbudowana żeby można je było dostosować nie tylko do wyglądu, ale również funkcji pomieszczeń. Funkcjonalność jest przede wszystkim związana ze skutecznością chronienia pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem. Okna w 80% odpowiadają za temperaturę w pomieszczeniach, jeśli będą one nieosłonięte to w środku zapanuje nieznośny upał. Opuszczona roleta pozwoli zacienić wnętrza, co z kolei wpłynie na obniżenie temperatury w domu kiedy na zewnątrz jest gorąco. Osłona przed intensywnymi promieniami słonecznymi to także ochrona ścian, mebli i innych elementów wykończenia przed nieestetycznym blaknięciem.

Funkcjonalność dotyczy także ochrony wnętrza domu przed widokiem z zewnątrz, co zapewnia swobodę i intymność mieszkańcom. Nie można zapominać też o roli jaką pełnią osłony we, wspomnianym już wcześniej, wystroju wnętrz. Odmienne style, w których mogą być projektowane wymagają różnych zestawień kolorystycznych – rozbudowana paleta barw materiałów rolet materiałowych pozwoli zastosować je we wszystkich pomieszczeniach dzięki czemu we wnętrzach zapanuje harmonia w dekoracji okien. Przestrzeń okna nie może dominować, powinna być gustownym dopełnieniem i nie przytłaczać całości. Szczególnie jeśli okna są duże.

Cechy rolet wewnętrznych materiałowych

W roletach materiałowych stopień dopływu światła regulujemy poprzez podnoszenie i opuszczanie materiału; nie ma tu możliwości regulacji kąta padania światła. Materiał rolety można zatrzymać w dowolnym miejscu szyby dzięki mechanizmowi samohamującemu. Do opuszczania/podnoszenia rolety służy mechanizm łańcuszkowy. Całość idealnie wpasowuje się w przestrzeń okna; osprzęt jest lekki i gustowny, a materiały cechuje wysoka jakość. Na jakość ma tu wpływ ich antystatyczność i impregnacja, co przekłada się na zapobieganie nadmiernemu osadzaniu kurzu, a w konsekwencji gwarantuje estetyczny wygląd rolety na długi czas.

Rolety wewnętrzne materiałowe, dzięki ich rozbudowanej ofercie, łatwo dopasować nie tylko do stylu urządzenia wnętrza, ale także do jego funkcji. Zapewniają to rodzaje materiałów rolet – w ofercie znajdują się materiały transparentne cechujące się zdolnością do częściowego przepuszczania światła oraz zaciemniające, nie przepuszczające promieni słonecznych. Materiały, które zacieniają, ale nie zaciemniają wnętrz, będą idealne do gabinetów, kuchni, salonu lub połączenia dwóch ostatnich czyli do pomieszczeń, w których w ciągu dnia spędza się najwięcej czasu. Ważne wtedy staje się to żeby pokoje te były osłonięte przed słońcem podczas upałów, ale jednocześnie żeby można było w nich korzystać z naturalnego światła. Dla zwiększenia tego efektu można tu także wybrać jaśniejszą kolorystykę. Ta sama zasada dotyczy wnętrz mniejszych, o niewielkiej przestrzeni. Bardziej sprawdzą się tu kolory jasne i tkaniny transparentne – światło i jasne kolory sprawią, że roleta optycznie nie pomniejszy pomieszczeń.

Z kolei rolety wewnętrzne zaciemniające zdadzą egzamin we wnętrzach, w których się odpoczywa np. sypialniach, pokojach dziecięcych. Całkowite zaciemnienie zapewnia podgumowanie materiału rolet materiałowych zaciemniających. Natomiast jeśli efekt ten nie jest konieczny lub jeśli po prostu nie chcemy go uzyskać to dobrym rozwiązaniem będzie wybór ciemniejszego koloru; w pomieszczeniu zapanuje głębszy mrok, ale nie całkowita ciemność. Takie rozwiązanie może sprawdzić się w pokojach dzieci, które po pierwsze mogą obawiać się całkowitej ciemności, a po drugie np. podczas ich drzemki rodzice/opiekunowie chcą sprawdzić czy wszystko jest w porządku bez konieczności zapalania światła. Wybierając rodzaj i kolor materiału rolety można więc swobodnie dopasować ją do funkcji każdego wnętrza.

Kolorystyka:

  • KAMILA – tkaniny jednobarwne i transparentne, częściowo przepuszczające światło. 45 kolorów do wyboru
  • LUMINIS – tkaniny wysokogatunkowe, z obu stron pokryte perłową powłoką. Powłoka ma zdolność odbijania światła, co tworzy ciekawe efekty wizualne w postaci refleksów świetlnych.
  • PARADISE – tkaniny przyciemniające i podgumowane (100% zaciemnienia). Grupa tkanin inspirowanych naturą; z regularnie przeplatanymi nićmi traw bambusowych, słomkowych oraz jutowych.
  • CHARLOTTE – tkaniny podgumowane i całkowicie zaciemniające; jednobarwne.
  • JULIA - tkaniny podgumowane i całkowicie zaciemniające; jednobarwne.

Rolety materiałowe na wymiar produkowane są według indywidualnie wskazanych parametrów. Wymiar podaje się w trakcie składania zamówienia w sklepie Knall. W celu ułatwienia dokonania prawidłowego pomiaru na stronie internetowej Knall umieszczona jest specjalna zakładka „Pomiarowanie"; należy wybrać kategorię i zapoznać się z instrukcją. Montaż jest prosty i można wykonać go samodzielnie. O sposobie montażu decyduje rodzaj rolety materiałowej: bez kasety (mini), w kasecie, w półkasecie lub wolnowiszące.

Rodzaje

Grupy produktowe rolet materiałowych w sklepie internetowym Knall odnoszą się do ich rodzaju i sposobu montażu.
Mini besta bezinwazyjne.
Montaż: roleta przykręcana do listwy przyszybowej, przyklejana lub wieszana (specjalne wieszaki) na ramę okienną. Przy opcji przykręcania do listwy przyszybowej jej kształt nie ma znaczenia (montaż możliwy na każdym oknie) – nie występuje efekt przesłaniania światła szyby. Roleta nie ma kasety. Przy oknach uchylnych opcjonalnie można tu zastosować prowadzenie żyłkowe, przytrzyma to tkaninę przy szybie (tkanina nie będzie odstawać).

Micro z prowadnicami, w kasecie.
Rolety razem z prowadnicami montowane są bezpośrednio w świetle szyby, do listew przyszybowych. Kaseta przykręcana jest na wkręty, a prowadnice przyklejane są taśmą piankową do listew. Tkanina przesuwa się po prowadnicach i nie odstaje od szyby. Ten typ montażu może być stosowany do okien PCV, aluminiowych oraz drewnianych; nie powoduje utraty gwarancji.

MGII klasyczne, wolnowiszące.
Montaż do: ściany (kołki), sufitu (kołki) lub wnęki okiennej. Roleta nie ma kasety, może być wykorzystywana przy dużych przestrzeniach okiennych.

MGS wolnowiszące, w półkasecie.
Montaż za pomocą uniwersalnych uchwytów do: ściany, sufitu lub we wnęce okiennej. Do osłaniania dużych okien; możliwość zastosowania łącznika szyny nośnej, która pozwala łączyć kilka rolet przy zachowaniu pomiędzy nimi minimalnych odległości.

Informacje dodatkowe

Jak mierzyć
Rolety wewnętrzne materiałowe produkowane są na indywidualnie podany wymiar. Wymiary podaje się w trakcie składania zamówienia. Żeby prawidłowo zmierzyć okno należy wejść w zakładkę pomiarowanie. Tam znajdują się instrukcje potrzebne do wykonania pomiarów.

Jak dobrać kolor

Dobór koloru zależy od wystroju i wielkości wnętrza. Rolety wewnętrzne mają rozbudowaną paletę kolorystyczną i łatwo dopasować je do stylistyki poszczególnych pomieszczeń. Jeśli chodzi o wielkość pomieszczeń to przy wnętrzach mniejszych lepiej sprawdzą się rolety w kolorach jasnych z gładkiego materiału. Unikniemy efektu ich optycznego zmniejszenia.

Jak montować

Montażu rolet materiałowych można dokonać samodzielnie. Poradnik w jaki sposób to wykonać znajduje się tutaj Instrukcje montażu.

Jak czyścić

Rolety materiałowe produkowane są z tkaniny antystatycznej, co zapobiega osiadaniu kurzu. Należy przecierać je szczotką do kurzu. Co jakiś czas można oczyścić materiał lekko wilgotną szmatką i pozostawić rozsunięte do wyschnięcia.


Polecamy