Markizy tarasowe

Markizy tarasowe na wymiar tradycyjne (Classic) oraz (Premium) w kasecie lub bez kasety:

wybierz rodzaj

Markizy tarasowe

Charakteyrstyka markiz tarasowych

Markizy tarasowe to grupa osłon okiennych zewnętrznych, montowanych nad oknami, oknami balkonowymi lub tarasami. Ich zadaniem jest przede wszystkim zacienianie pomieszczeń oraz przestrzeni balkonu/tarasu; chronienie ich w ten sposób przed nagrzewaniem poprzez utworzenie zacienionej przestrzeni.

Markizy tarasowe zostały tak zaprojektowane, aby ich materiał tworzył cień nad oknem, balkonem lub tarasem. Tkaniny, z których się je produkuje są odporne przede wszystkim na działanie promieni słonecznych oraz deszczu, po to aby jak najdłużej mogły zachować swoją estetykę. Producenci markiz tarasowych wykorzystują w tym celu specjalne tkaniny akrylowe, akrylowe wodoodporne oraz poliestrowe powlekane PCV. Konstrukcja markizy musi być wytrzymała na podmuchy wiatru dlatego profile tu wykorzystywane są grubsze; maluje się je metodą proszkową, tak aby były odporne na rdzewienie.

Cechy markiz tarasowych

Korzyści związane z zastosowaniem markiz tarasowych:
Ochrona przed nagrzewaniem – wnętrz oraz balkonu i/lub tarasu. Rozwinięty materiał markizy tworzy zacieniony obszar. W ten sposób wnętrze domu również pozostaje zacienione; jest w nim chłodno i przyjemnie. Dodatkowo cień tworzy się na balkonie i/lub tarasie. Podczas letnich dni lub popołudniami miło jest spędzać czas na zewnątrz. Niestety przy wysokich temperaturach staje się to nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne. Montaż markizy tarasowej pozwala na komfortowe korzystanie z pięknej letniej pogody. Ponieważ markizy w sklepie internetowym Knall produkowane są na wymiar, np. wybierając szerokość 3m, 4m, 5m czy 6m, można montować je nad oknami, nad balkonami w bloku lub nad tarasami. Ten rodzaj osłon często jest też stosowany w restauracjach czy kawiarniach, w popularnych ogródkach na zewnątrz.
Światło słoneczne – tworzenie cienia na zewnątrz nie oznacza ciemności w środku. W domu/mieszkaniu panują przyjemny półmrok i chłód, ale bez konieczności włączania sztucznego światła. Naturalne światło sprawia, że lepiej się funkcjonuje, nie wpływa także negatywnie na wzrok. Markiza pozwala się nim cieszyć podczas słonecznych dni bez odczuwania nieprzyjemnego gorąca.
Relaks – odpoczynek w godzinach popołudniowych i weekend. Materiał markizy pozwala na stworzenie zacienionej przestrzeni w dowolnym miejscu. Popołudnie spędzone z książką lub w otoczeniu przyjaciół jest najprzyjemniejsze jeśli zapewnimy sobie przyjemną temperaturę w upalny dzień. Wiosna i lato to okres, w którym chce się spędzać na dworze jak najwięcej czasu. Panujący upał może to bardzo skutecznie i szybko uniemożliwić. Dzięki markizie tarasowej bez przeszkód można się zrelaksować w przyjemnym cieniu. Dzięki wysokiej jakości konstrukcji materiał jest napięty i nie przeszkadzają mu podmuchy wiatru.
Estetyka - tkanina markiz tarasowych odporna jest na płowienie, a więc nie straci swej estetyki pod wpływem działania promieni słonecznych. Kolorystyka materiałów jest bardzo różnorodna; zawsze w pasy. Projekty łączenia pasów są bardzo różne – od połączeń delikatniejszych np. kremowy i beżowy po bardziej wyraziste np. z wykorzystaniem koloru czerwonego. Dostępne są także połączenia z kolorem czarnym, szarym czy białym. Tkanina jest też w pewnym stopniu przeciwdeszczowa. Nie należy pozostawiać jej rozwiniętej przy intensywnych opadach jednak delikatny, krótkotrwały deszcz jej nie zaszkodzi. Materiał musi wyschnąć przed zwinięciem.

Markizy tarasowe – utrzymanie w czystości i konserwacja

Utrzymywanie markiz tarasowych w czystości nie jest skomplikowane. Zanieczyszczenia w postaci liści lub gałązek usuwamy na bieżąco przy pomocy zwykłej szczotki. Pod koniec sezonu warto usunąć z materiału większe zabrudzenia ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego, który następnie trzeba bardzo dokładnie spłukać. Do czyszczenia stosujemy gąbkę lub ściereczkę. Na czas czyszczenia należy zdemontować tkaninę, a następnie pozwolić jej całkowicie wyschnąć.

Raz na jakiś czas należy sprawdzać stan techniczny konstrukcji, a jej elementy ruchome np. prowadnice boczne regularnie smarować.

Markiza Tarasowa

Rodzaje

Palladio - markiza może być wyposażona w sterowanie ręczne lub elektryczne. Kolorystyka konstrukcji w palecie kolorów ziemi (beże, szarości i brązy). Markiza wyposażona w kasetę chroniącą materiał po zwinięciu. Konstrukcja wykonana z ekstrudowanego aluminium, dodatkowo z możliwością zastosowania ramion krzyżowych i podporów teleskopowych. Ułatwiony montaż dzięki zastosowaniu belki nośnej. Wymiary: szerokość 7m, wysięg 3,6m (maksimum).
Jamaica (Premium) - markiza może być wyposażona w sterowanie ręczne lub elektryczne. Kolorystyka konstrukcji w palecie kolorów ziemi (beże, szarości i brązy). W markizie Jamaica mamy dodatkowo możliwość zamontowania daszka, który będzie chronił tkaninę po zwinięciu.

Konstrukcja wykonana z ekstrudowanego aluminium, dodatkowo z możliwością zastosowania ramion krzyżowych i podporów teleskopowych. Ułatwiony montaż dzięki zastosowaniu belki nośnej. Przy dużych szerokościach podpora w postaci rury nawojowej.

Silver PLUS (CLASSIC bez kasety) – markiza może być wyposażona w sterowanie ręczne lub elektryczne. Łatwy montaż: uniwersalne uchwyty ścienno – sufitowe. Konstrukcję wykonano z ekstrudowanego aluminium, możliwe jest też zastosowanie podporów teleskopowych. Wymiary: szerokość 5.3 m, wysięg 3.5 m (maksimum).
Markizy można montować do ściany zewnętrznej, spodu balkonu lub krokwi dachowej. Za najtrudniejszy można uznać montaż do ściany zewnętrznej, zależy bowiem od rodzaju materiału, z którego powstała ściana, sposobu jej ocieplenia itp. Do każdego rodzaju montażu dedykowane są odpowiednie uchwyty.

GIANT (SUPER XL bez kasety) - markiza może być wyposażona w sterowanie ręczne lub elektryczne. Kolorystyka konstrukcji w palecie kolorów ziemi (beże, szarości i brązy). Markiza wyposażona w kasetę (z uszczelką zabezpieczającą) chroniącą materiał po zwinięciu. Konstrukcja wykonana z ekstrudowanego aluminium z możliwością zastosowania podporów teleskopowych. Wymiary: szerokość 6,5 m, wysięg 5 m (maksimum).

Markizy tarasowe kupowane za pośrednictwem sklepu internetowego Knall produkowane są na indywidualnie podany przez Klienta wymiar, koszt zamówienia uzależniony jest tym samym od wskazanego rozmiaru oraz rodzaju modelu markizy. Cennik pojawi się w trakcie składania zamówienia w lewej części strony - to ile kosztuje markiza na taras będzie zależeć od zamawianego rozmiaru i modelu.

Informacje dodatkowe

Jak mierzyć
Instrukcja ułatwiająca dokonanie pomiaru na jaki mają być przygotowane markizy tarasowe znajduje się tutaj pomiarowanie. Samodzielne wykonanie takiego pomiaru nie powinno sprawić żadnych trudności, a korzyść to markiza idealnie dopasowana do tarasu i dzięki temu bardzo dobrze go osłaniająca.

Jak dobrać kolor
Markizy tarasowe tworzą coś w rodzaju baldachimu rozciąganego nad tarasem. Ich materiał może być gładki lub ozdobiony charakterystycznymi dekoracyjnymi pasami. Wybór zależy tu od koloru elewacji. Czasami zależy on też stylu domu. W projektach bardziej nowoczesnych markizy mają barwę jednolitą, harmonizującą z elewacją. Natomiast np. w domach znajdujących się na działkach pod miastem stosuje się markizy bardziej kolorowe, ozdobione pasami.

Jak montować
Instrukcje montażu produktów znajdują się tutaj Instrukcje montażu. Montaż jest ułatwiony dzięki zastosowaniu belki nośnej. Przy większych rozmiarach markiz lepiej jednak powierzyć montaż markizy profesjonalnej firmie z uwagi na ich wagę.

Jak czyścić
Czyszczenie markiz nie sprawia kłopotu. Podczas sezonu można co jakiś czas usuwać z niej zabrudzenia w postaci liści czy niewielkich gałązek oraz osadzającego się pyłu przy pomocy szczotki na długim kiju. W celu dokładniejszego wyczyszczenia można zdemontować tkaninę i wyczyścić na mokro – rozłożyć i oczyścić miękką gąbką zamoczoną w letniej wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości delikatnego detergentu. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia.


Polecamy