Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe na wymiar wewnętrzne z lamelami o szerokości 16 mm, 25 mm oraz 50 mm:

wybierz rodzaj

Żaluzje aluminiowe

Charakterystyka żaluzji aluminiowych

Żaluzje aluminiowe to klasyka w dziedzinie osłon okiennych i jeden z pierwszych ich rodzajów na rynku. Należą do grupy osłon wewnętrznych, nie można wykorzystywać ich na zewnątrz. Początkowo do wyboru był tylko jeden kolor, srebrno – szary. Potem pojawił się także biały. Żaluzje aluminiowe montowano pomiędzy szybami ze względu na podwójne szyby w ówczesnej stolarce okiennej. Miały służyć głównie zaciemnianiu pomieszczeń – nocą, aby ochronić wnętrza przed blaskiem nocnych świateł, a w ciągu dnia, żeby ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń. W tamtym czasie nie brano jeszcze pod uwagę funkcji dekoracyjnych żaluzji.

Rynek osłon okiennych się rozwijał, zmieniały się także żaluzje aluminiowe. Pojawiły się na rynku jako jedne z pierwszych, ale nie należy uważać ich za przestarzałe. Wysokiej jakości materiały, z których są produkowane oraz różnorodne rozwiązania w zakresie designu sprawiają, że żaluzje okienne aluminiowe sprawdzą się i w domach prywatnych, i w eleganckich pomieszczeniach biurowych.

Obecnie żaluzje aluminiowe pełnią funkcje nie tylko użytkowe, ale i estetyczne. W projektach architektonicznych pojawiły się szerokie, niestandardowe okna, które wymagają przygotowywania osłon na wymiar. Żaluzje aluminiowe cechuje uniwersalność rozwiązań, która w łatwy sposób pozwala dopasować je do projektu wystroju wnętrz. Produkowane są z nowoczesnych, wysokiej jakości materiałów, wprowadza się co raz to nowe projekty związane z designem oraz unowocześnia sposoby sterowania. Dzięki temu żaluzje aluminiowe wciąż należą do najchętniej kupowanych osłon wewnętrznych w Polsce.

Cechy żaluzji aluminiowych

Osłony okienne pełnią dwie ważne funkcje: mają skutecznie osłaniać wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz być estetycznym uzupełnieniem wystroju domu/mieszkania.

Na funkcjonalność żaluzji aluminiowych składa się kilka elementów:
Lamele. Lamele to poziome podłużne listwy, z których zbudowana jest żaluzja. Sterując mechanizmem żaluzji ustawiamy je pod odpowiednim kątem, tak aby regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Możemy również podnieść lamele i pozostawić odsłoniętą całą powierzchnię szyby. Jednak w żaluzjach najistotniejsza pod kątem funkcjonalności jest możliwość regulowania nachylenia listew. W ten sposób w najcieplejszej porze dnia okna są całkowicie zasłonięte, a w miarę upływu czasu i zmian w kącie padania światła można zmieniać położenie listew. Zacienienie pomieszczeń wpływa nie tylko na to, że nie odczuwamy dyskomfortu związanego z rażeniem przez promienie słońca, ale także na utrzymanie w pomieszczeniach przyjemnie chłodnej temperatury podczas upałów. Regulacja nachylenia lameli pozwala na korzystanie ze światła dziennego bez konieczności odsłaniania okien, a tym samym nagrzewania mieszkania.
W ofercie żaluzji aluminiowych można wybrać lamele w trzech szerokościach: 16mm, 25mm lub 50mm. O wyborze szerokości lameli głównie decyduje wielkość okna. Przyjmuje się, że żaluzje o listwach węższych tj. 16mm i 25mm są odpowiedniejsze przy oknach o mniejszych rozmiarach, ładnie wpasowują się w mniejszą powierzchnię i nie sprawiają wrażenia "za dużych". Natomiast żaluzje szersze - 50mm sprawdzają się przy okach większych. Nie tylko będą się ładnie komponowały z oknami, ale także łatwiej będzie nimi sterować.
Montaż. Montaż żaluzji aluminiowych jest bardzo prosty, można je umieszczać na ramie okna, we wnęce okiennej, na ścianie lub suficie. Na sposób montażu ma wpływ wielkość osłony np. mniejsze można umieszczać na ramie okna, z kolei większe należy zamontować do ściany lub sufitu. Montaż bezinwazyjny jest możliwy przy żaluzjach aluminiowych z szerokością lameli 16mm i 25mm (bez kasety).
Sterowanie. Żaluzje aluminiowe mogą być sterowane ręcznie przy pomocy mechanizmu umieszczonego z prawej lub lewej strony (wyboru dokonuje się przy składaniu zamówienia) lub elektrycznie przy pomocy pilota.
Czyszczenie. Żaluzje aluminiowe czyści się trzema różnymi sposobami: specjalną szczotką, która dokładnie wymiecie kurz z pomiędzy lameli, przemywając listewki wilgotną szmatką zanurzaną w wodzie z delikatnym detergentem, co jakiś czas zdejmując osłony i myjąc je w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu.

Żaluzje aluminioweKolorystyka

Żaluzje aluminiowe to nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka. Rozbudowana oferta pozwala bez problemu dopasować je do wystroju wnętrza, jego charakteru i kolorystyki.

Kolorystyka żaluzji aluminiowych jest najbardziej rozbudowana wśród wszystkich rodzajów osłon, a w palecie pojawiają się co raz to nowe barwy. Nie ma więc problemu z dopasowaniem ich do koloru stolarki okiennej, ścian czy mebli. Rozbudowana paleta barw daje nie tylko możliwość wkomponowania ich w wystrój, ale także dopasowania do funkcji pomieszczeń: w pokojach dziennych czy kuchni możemy zastosować kolorystykę jaśniejszą, a np. w sypialniach barwy ciemniejsze, dające lepsze zaciemnienie. Paleta rozciąga się od koloru białego, przez kolory pastelowe, stonowane, a dalej bardziej intensywne, aż po kolor czarny.

Poza rozbudowaną kolorystyką przy wyborze żaluzji aluminiowych decydujemy też o rodzaju lameli. Tu do wyboru są listwy: klasyczne, żaluzje drewnopodobne lub perforowane. Do osłon drewnopodobnych, w których lamele projektowane są w kolorystyce drewna, dobrać można drewniane elementy wyposażenia – maskownicę rynny górnej oraz pokrętło obracania. Jeśli chodzi o żaluzje perforowane, to ich elementem charakterystycznym są malutkie dziurki w listwach. Sprawia to, że wyglądają bardzo oryginalnie i nowocześnie. Dziurki wpływają także na to, że w pomieszczeniach z zamkniętymi żaluzjami nie jest całkowicie ciemno. Światło słoneczne przechodzi przez otwory i delikatnie się rozprasza. Perforacja w listwach żaluzji ma znaczenie jeśli często przebywamy w domu w ciągu dnia np. pracując przy komputerze. Z uwagi na zdolność do rozpraszania światła, żaluzje perforowane szerokie sprawdzą się także w pomieszczeniach biurowych. Ten rodzaj żaluzji uważany jest za jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie osłon wewnętrznych.

Przy składaniu zamówienia należy zwrócić uwagę jakie szerokości lameli i w jakiej gamie kolorystycznej są dostępne w różnych typach żaluzji – klasycznych, perforowanych i drewnopodobnych. Obecnie bardzo modne i często wybierane są żaluzje aluminiowe szerokie 50 mm.

Rodzaje 

Sklep internetowy Knall oferuje wszystkie rodzaje żaluzji aluminiowych: klasyczne, drewnopodobne i perforowane w rozbudowanej gamie kolorystycznej, z różnymi rodzajami montażu i sterowania.

Wszystkie osłony produkowane są na wymiar. Cennik widoczny jest w trakcie składania zamówienia, a cena całego zamówienia uzależniona jest od rodzaju materiału z jakiego wykonane są lamele, rodzaju sterowania oraz od wielkości żaluzji.

Grupy ofertowe:

  • Żaluzje aluminiowe standard. Rozbudowana oferta kolorystyczna, dwie szerokości lameli: 25mm i 50mm.
  • Żaluzje aluminiowe specjal. Lamele o wzbogaconym wzornictwie, jedna szerokość lameli: 25mm.
  • Żaluzje aluminiowe drewnopodobne. Kolorystyka w gamie drewnopodobnej, z elementami wykończeniowymi wykonanymi z drewna, dwie szerokości lameli: 25mm i 50mm.
  • Żaluzje aluminiowe perforowane. Ograniczona oferta kolorystyczna, dwie szerokości lameli: 25mm i 50mm.

Żaluzje aluminiowe

Jak mierzyć
Instrukcja mierzenia żaluzji znajduje się tutaj pomiarowanie. Zakładka została tak przygotowana, aby każdy mógł dokonać pomiaru samodzielnie. Wymiary następnie należy podać podczas składania zamówienia. Dzięki tej opcji można dopasować żaluzje drewniane do różnych okien, nawet tych o niestandardowych wymiarach.

Jak dobrać kolor
Żaluzje aluminiowe charakteryzuje rozbudowana paleta kolorystyczna, w której znajdują się zarówno barwy stonowane jaki i bardziej jaskrawe. Wybór koloru uzależniony jest od tego w jaki sposób jest zaprojektowane i urządzone wnętrze, w którym ma pojawić się żaluzja. Może być harmonijnym elementem całości lub stanowić barwny akcent. Wybór jest tu kwestią bardzo indywidualną.

Jak zamontować
Montażu żaluzji aluminiowych można dokonać samodzielnie. W tym celu należy zapoznać się ze wskazówkami umieszczonymi tutaj Instrukcje montażu.

Jak czyścić
Do czyszczenia żaluzji aluminiowych najlepiej użyć specjalnej szczotki. Jest ona tak zbudowana żeby dokładnie oczyszczać z zabrudzeń pojedyncze listwy. Żaluzje można czyścić na sucho lub na mokro wodą z delikatnym detergentem. Szczotkę należy dokładnie wycisnąć.


Polecamy