Moskitiery

Moskitiery na wymiar zewnętrzne na drzwi oraz na okno, okienne ramowe oraz okienne na magnes:

wybierz rodzaj

Moskitiery - charakterystyka

Moskitiery zapobiegają przedostawaniu się owadów/insektów do wnętrza domu. To problem, z którym borykamy się przez większość roku – od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Na rynku można spotkać różne preparaty owadobójcze jednak są to w większości preparaty chemiczne, a nie każdy chce i może się z nimi stykać. Użyte wewnątrz domu mogą powodować reakcje alergiczne. Moskitiera pomaga zapobiec pojawianiu się insektów we wnętrzu zatem nie ma już konieczności sięgania po środki chemiczne. Drobna siatka osłony jest barierą nawet dla najmniejszych owadów.

Moskitiera na okno i moskitiera na drzwi to sposób na spokojne spędzanie czasu w domu w tych porach roku, w których owady są aktywne; szczególnie jeśli dom/mieszkanie znajduje się w pobliżu zbiornika wodnego czy terenów zielonych lub gdy jest to dom letniskowy. Owady nie tylko zakłócają spokój i przeszkadzają w odpoczynku, ale mogą być także niebezpieczne jeśli ktoś jest alergikiem (pszczoły, osy) lub mogą przenosić zarazki siadając na jedzeniu (muchy). Dlatego najlepiej skutecznie zapobiegać pojawianiu się w domu niechcianych insektów. Tym bardziej, że podczas ciepłych miesięcy, szczególnie wieczorem, kiedy na dworze obniża się temperatura okna często są pootwierane; zapewnia to komfort przebywania w domu, odświeża powietrze i poprawia panujący zapach. Sztuczne światło przyciąga owady, a montaż moskitiery zapobiegnie ich przedostawaniu się do wewnątrz.

Moskitiera nie utrudnia swobodnego korzystania z okien i drzwi balkonowych, można je bez problemu otwierać i zamykać. Obecnie ten typ osłon jest tak projektowany i produkowany, aby zapewnić nie tylko skuteczną ochronę przed insektami, ale także estetycznie wyglądać. Wysoka jakość materiałów i paleta kolorystyczna sprawiają, że moskitiery komponują się z wystrojem przestrzeni wewnętrznej oraz z zewnętrzną elewacją.

 Typy i montaż moskitier 

Żeby moskitiera była skuteczna musi być dobrej jakości i przygotowana na wymiar. Dopasowanie odpowiedniego wymiaru moskitiery jest niezbędne z uwagi na różną wielkość okien, odmienne szerokości profili i grubości okiennych ram; nawet 2mm różnicy sprawią, że moskitiera nie będzie szczelna. Sklep Knall przygotował specjalną zakładkę (Pomiarowanie), gdzie można sprawdzić jak prawidłowo zmierzyć okno pod moskitierę.

Osłony produkowane są w dwóch typach: moskitiera z ramą inaczej ramkowa oraz moskitiera rolowana. Moskitiera ramkowa na wymiar osadzana jest na oknie za pomocą specjalnego kołnierza lub magnesu (brak ingerencji w stolarkę okienną). Moskitiera drzwiowa na wymiar wymaga użycia zawiasów, stałych lub samozamykających – osłona tworzy tu dodatkową parę drzwi otwieranych na zewnątrz. Moskitiera rolowana działa identycznie jak roleta okienna; siatkę rozwija się i zwija przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego. Siatka umieszczona jest w aluminiowej kasecie o profilu bocznym U. Zakłada się ją na zewnątrz lub wewnątrz okiennej wnęki. Moskitiery na drzwi balkonowe mogą także spełniać tzw. „drzwi sztormowych" – gęsta siatka, z której są zbudowane blokuje silniejsze podmuchy wiatru.

W obu modelach ochronę przed owadami tworzy siatka o oczkach w wymiarach 1x1 mm. Siatka wykonana jest z włókna szklanego, lekkiego i pozwalającego tworzyć bardzo cienkie sznury; dodatkowo zabezpiecza ją warstwa PCV, która sprawia, że jest ona wyjątkowo odporna na działanie czynników atmosferycznych np. promieni słonecznych czy deszczu (dzięki temu moskitiera zachowuje swoją estetykę na bardzo długi czas) oraz uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesne moskitiery wyposażone są w estetyczny i trwały profil aluminiowy. Osłony można stosować w różnych typach okien: PCV, drewnianych oraz aluminiowych.

Moskitiera na okno i moskitiera na drzwi w ofercie są tak zróżnicowane żeby można je było także dopasować do kolorystyki budynku. Wybrać można zarówno kolorystykę samej siatki, jak i profilu. Takie rozwiązanie sprawia, że przy zachowaniu korzyści związanych z ochroną przed owadami nie trzeba rezygnować z estetycznego wyglądu okien.

 Systemy moskitier

Systemy moskitier dostępne w sklepie Knall:

  • Moskitiera ramowa na okno na kołnierz. Zalicza się do najprostszych i najwygodniejszych rozwiązań. Zakłada się ją na ramę okienną za pomocą metalowych blaszek zachodzących na uszczelkę. Zaletami są bardzo prosty montaż/demontaż oraz brak ingerencji w stolarkę. Maksymalna szerokość 120cm, maksymalna wysokość 160cm.
  • Moskitiera na drzwi. Można ją zakładać na drzwiach balkonowych, tarasowych lub innych. Wysoka jakość zapewniona jest dodatkowo przez narożniki wewnętrzne, solidne zawiasy oraz elegancką klamkę. W żaden sposób nie ogranicza korzystania z drzwi. Maksymalna szerokość 140cm, maksymalna wysokość 260cm.
  • Moskitiera na drzwi rolowana MONUMO pojedyncza. Moskitiera drzwiowa montowana poziomo; prowadzona przy użyciu łańcucha górnego i dolnego. Moskitiera wyposażona jest w estetyczną aluminiową kasetę (wpinana w profil boczny U), siatka została na stałe zespolona z wałkiem. Wybrane kolory palety RAL oraz kolory drewnopodobne.
  • Moskitiera na drzwi rolowana MONUMO podwójna. Moskitiera pozioma, prowadzona przy użyciu łańcucha górnego i dolnego. Siatka umieszczona jest w kasecie wykonanej z aluminium (wpięcie w profil boczny U) i na stałe zespolona z wałkiem. Kolorystyka – wybrana paleta RAL i barwy drewnopodobne.

Informacje dodatkowe

Jak mierzyć
Pomiarów okien, w których mają zostać zamontowane moskitiery należy dokonać samodzielne. Potrzebne instrukcje znajdują się tutaj pomiarowanie. Moskitiera produkowana na wymiar jest gwarancją ochrony domu przed uciążliwymi owadami; idealnie dopasowana do okna będzie doskonałym zabezpieczeniem nawet przed najmniejszymi insektami.

Jak dobrać kolor
Kolor moskitiery należy dopasować do ramy okiennej. Dzięki temu całość będzie wyglądała estetycznie. Siatka moskitier wykonana jest z włókna szklanego dzięki czemu jest nie tylko drobna (zatrzymuje małe owady), ale również cienka, co sprawia, że jest praktycznie niewidoczna i nie szpeci wyglądu okna.

Jak zamontować
W naszym sklepie dostępne są dwa rodzaje moskitier: ramkowa lub rolowana. W obu przypadkach montaż można wykonać samodzielnie. Potrzebne do tego instrukcje znajdują się pod tym linkiem Jak montować.

Jak czyścić
W przypadku moskitier z ramą łatwo można je zdemontować i wyczyścić np. myjką ciśnieniową lub gąbką z obu stron (nie dociskać zbyt mocno). W przypadku moskitier rolowanych to po zwinięciu przed zabrudzeniami chroni je kaseta. W trakcie użytkowania można je przecierać wilgotną szmatką/gąbką; nie dociskać.


Polecamy