Rolety Dachowe

wybierz rodzaj

Markizy FAKRO

Markiza stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed uciążliwym upałem. Zapewnia również naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem.

Markiza AMZ wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne siatki. Jest ona zrolowana na wałku ze sprężyną i włożona w kaseton aluminiowy montowany nad oknem. Taka konstrukcja umożliwia łatwą obsługę markizy, a także pozwala na zastosowanie szerszego materiału, co skuteczniej zacienia wnętrze. W komplecie z markizą znajduje się drążek o długości 80 cm.

Kup teraz

Rolety FAKRO 100% zaciemniające

Roleta ARF Sunset stanowi bardzo dobrą ochronę przed światłem słonecznym zapewniając zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki jej zastosowaniu nawet podczas słonecznych dni na poddaszu może „zapanować przyjemny mrok" w chwilach, gdy potrzebujemy odpoczynku. Roleta ARF wykonana jest z eleganckiego, dekoracyjnego materiału, który nie przepuszcza światła. Posiada boczne prowadnice, które umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji oraz pozwalają na zaciemnienie wnętrza.

Kup teraz

Rolety FAKRO dekoracyjne

Roleta standard ARS chroni przed światłem stanowiąc jednocześnie dodatkową dekorację wnętrza. Roleta ARS redukuje dopływ światła, podnosi estetykę wnętrza, a szeroka kolorystyka materiałów (jednobarwnych i wzorzystych) pozwala dobrać materiał do wystroju każdego pomieszczenia. Roleta ARS to tkanina zrolowana na wałku ze sprężyną. Wyposażona jest w estetyczną listwę aluminiową kryjącą wałek rolety. Trzy pary zaczepów umieszczonych na skrzydle okna umożliwiają ustawienie rolety w różnych pozycjach.

Kup teraz

Rolety FAKRO zewnętrzne

Roleta zewnętrzna zapewnia pełny komfort użytkowania poddasza ponieważ chroni przed nadmiarem ciepła, umożliwia zaciemnienie wnętrza, stanowi ochronę przed hałasem z zewnątrz oraz zapewnia poczucie prywatności na poddaszu.

Roleta dzięki temu, że zamontowana jest na zewnątrz, skutecznie chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem. Lamele aluminiowe są połączone specjalnym gumowym łącznikiem zwiększającym odporność pancerza rolety na czynniki atmosferyczne.

Kup teraz

Żaluzje FAKRO

Żaluzja AJP to popularny dodatek do okien dachowych, za pomocą którego możemy regulować ilość napływającego światła do pomieszczenia. Poprzez zmianę kąta nachylenia lameli możemy sterować kierunkiem wpadania promieni słonecznych i tworzyć wyjątkowy nastrój. Żaluzja AJP chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz stanowi element dekoracyjny. Boczne aluminiowe prowadnice umożliwiają pełniejsze zaciemnienie wnętrza oraz pozwalają obrócić skrzydło przy zaciągniętej żaluzji.

Kup teraz

Markizy do okien pionowych

Markizy VMZ przeznaczone są do stolarki pionowej. Montowane są na zewnątrz w oknach i drzwiach (tarasowych i balkonowych) wykonanych z PVC, aluminium lub drewna. Markizy umożliwiją ochronę wnętrza pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem oraz pozwalają na równomierny rozkład natężenia światła, poprawiając komfort osób przebywających w pomieszczeniu.

Kup teraz

Markizy VELUX

Markizy VELUX montowane są na zewnątrz okna - blokują promienie słoneczne przed dotarciem do szyby, dzięki czemu chronią okno przed nagrzewaniem. Kiedy są w pełni zaciągnięte blokują nawet 90% ciepła, nie zasłaniając widoku na zewnątrz. Są szczególnie polecane do pomieszczeń z południową ekspozycją okna. Sprawiają, że na Twoim poddaszu zapanuje przyjemny chłód nawet w letnie upalne dni. Kiedy nie są używane, np. zimą, można je całkowicie schować pozwalając słońcu dotrzeć do szyby, umożliwiając pasywne ogrzewanie. Dostępne są w 3 systemach obsługi: manualnym, elektrycznym lub elektrycznym zasilanym energią solarną. Markiza solarna nie wymaga żadnego okablowania, w związku z czym jest gotowa do użycia natychmiast po zainstalowaniu.

Kup teraz

Rolety VELUX dekoracyjne

Rolety dekoracyjne VELUX zapewnią Ci poczucie prywatności jednocześnie wpuszczając naturalne światło do środka. Roleta dekoracyjna to efektywne i praktyczne rozwiązanie, które zapewnia ochronę i wygląda świetnie. Roleta dekoracyjna na haczykach oferuje 3-stopniową obsługę, podczas gdy roleta na prowadnicach umożliwia zatrzymanie w dowolnym miejscu okna. Idealnie sprawdzą się w salonie, gabinecie czy w innych wnętrzach, gdzie potrzebujesz chwili prywatności i przyciemnienia światła. Materiał przepuszczający światło podkreśli charakter Twojego wnętrza i wzbogaci je o przepiękne efekty świetlne.

Kup teraz

Rolety VELUX 100% zaciemniające

Rolety zaciemniające VELUX zapewniają 100% zaciemnienia zarówno w dzień jak i w nocy. Aluminiowa powłoka na wewnętrznej stronie rolety odbija promienie słoneczne latem a zimą utrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczeń. Roleta posiada wąskie, aluminiowe prowadnice, co zapewnia idealne dopasowanie i umożliwia zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu okna. Rolety zaciemniające idealnie sprawdzą się w sypialni, pokoju dziecka lub w innych pomieszczeniach w których zaciemnienie i poprawa izolacji jest niezbędna.

Kup teraz

Rolety FAKRO plisowane

Zasłona plisowana APS to elegancka, dekoracyjna zasłona przeciwsłoneczna wzbogacająca każde wnętrze. Poprzez jej zastosowanie w pomieszczeniu uzyskujemy miękkość światła i harmonię kolorów współgrających z wystrojem wnętrza. Prowadnice aluminiowe w kolorze białym kryją brzegi materiału i pozwalają ustawić zasłonę w dowolnej pozycji.

Kup teraz

Rolety VELUX zewnętrzne

Od pełnego oświetlenia do całkowitego zaciemnienia podczas dnia – rolety zewnętrzne VELUX gwarantują kompleksową ochronę termiczną niezależnie od pory roku. Rolety chronią przed nagrzewaniem się poddasza w leciea zimą utrzymują ciepło wewnątrz. Pozwalają na zablokowanie światła z zewnątrz w dowolnym momencie dnia. Ograniczają hałas podczas gradu i deszczu, zabezpieczają okno podczas trudnych warunków pogodowych oraz zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo Twojego domu. Zbudowane z wytrzymałego aluminium zapewniają maksymalną wydajność bez względu na pogodę. Przetestowaliśmy je w najbardziej ekstremalnych warunkach, żeby mieć pewność, że będą Ci służyły przez lata. Dzięki wielokrotnie nagradzanej konstrukcji są idealnie zintegrowane z dachem.

Kup teraz

Żaluzje VELUX

Żaluzje VELUX pozwalają na kontrolę kąta padania światła i zapewniają osłonę przed widokiem z zewnatrz. Oferują wiele możliwości osłony - od efektu zaciemnienia przez wybór różnych kątów padania światła, nawet do pełnego odsłonięcia okna. Wąskie boczne prowadnice, listki żaluzji bez dziurek i mechanizm bez wiszących sznurków sprawiają, że żaluzje wyglądają nowocześnie i elegancko. Są zbudowane z alumnium, dzięki czemu są łatwe w czyszczeniu i sprawdzą się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka.

Kup teraz

Rolety VELUX plisowane

Rolety plisowane VELUX to najlepszy sposób na pełną kontrolę światła dziennego w Twoim pokoju. Stworzą wyjątkowe, kolorowe efekty świetlne, które podkreślą wygląd Twojego wnętrza. Rolety nie mają kasetonu montowanego w górnej częsci okna, dzięki czemu mogą być zatrzymane w dowolnym miejscu za pomocą górnej lub dolnej listwy. Daje to wiele możliwości kontroli wpadającego światła i ochrony przed widokiem z zewnątrz a ponadto są świetną dekoracją. Te wszystkie cechy sprawdzą się np. w salonie lub jadalni.

Kup teraz

Rolety dachowe

Rolety dachowe to kategoria przeznaczona do osłaniania okien, które umieszczone są w przestrzeni dachu. Rolety dachowe zewnętrzne oraz wewnętrzne pełnią bardzo ważną funkcję związaną z ochroną pomieszczeń poddasza użytkowego przed nagrzewaniem. Dach nagrzewa się bardzo szybko, dodatkowo szyby okienne przyciągają promienie słoneczne, co sprawia że na zewnątrz wcale nie musi być bardzo gorąco żeby na poddaszu zapanowała nieprzyjemnie wysoka temperatura.
Ponadto wewnętrzne rolety do okien dachowych są także elementem wystroju wnętrza. Na poddaszu znajdują się pomieszczenia przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców – sypialnia, pokój dziecięcy, garderoba, łazienka gospodarzy. Chodzi zatem nie tylko o funkcjonalność rolet dachowych, ale także ich estetykę, która sprawia, że pomieszczenia są ładnie urządzone. W naszym sklepie oferujemy rolety dachowe FAKRO oraz rolety dachowe VELUX. To dwie marki specjalizujące się w produkcji osłon do okien dachowych. Ich produkty cechuje wysoka jakość i estetyka wykonania.

Rolety dachowe FAKRO

FAKRO posiada w ofercie produkty w dwóch grupach: rolety dachowe zewnętrzne i rolety dachowe wewnętrzne.

Do grupy rolet dachowych zewnętrznych należą:

 • Markizy
 • Rolety zewnętrzne

Do grupy rolet dachowych wewnętrznych należą:

 • Rolety dekoracyjne
 • Rolety zaciemniające
 • Żaluzje
 • Rolety plisowane

Grupę rolet zewnętrznych cechuje bardzo wysoka skuteczność w ochranianiu pomieszczeń przed nieprzyjemnie wysoką temperaturą. Wynika to z tego, że zamontowane są przed szybą okna i, po opuszczeniu, zapobiegają zetknięciu się promieni słońca z szybą. W ten sposób pozostaje ona chłodna, a tym samym chłodniej jest we wnętrzach poddasza. Przekłada się to także na oszczędności jeśli wnętrza te są klimatyzowane; rolety zewnętrzne pomogą ograniczyć zużycie energii. Różnica polega tu na tym, że markizy do okien dachowych nie zaciemnią całkowicie poddasza – ich pancerz tworzy specjalna siatka, która rozprasza promienie słoneczne, chroni przed nagrzaniem, ale wewnątrz można korzystać z naturalnego światła. Natomiast zasunięte klasyczne rolety zewnętrzne będą całkowicie zaciemniać wnętrza, ale będą też lepszym izolatorem hałasu.
Rolety dachowe FAKRO w grupie rolet wewnętrznych cechuje rozbudowana oferta; znajdziemy tu m.in. rolety materiałowe – dekoracyjne i zaciemniające. Szczególnie warto zwrócić uwagę na rolety zaciemniające, których materiał jest podgumowany i w 100% zaciemniający (black out). Charakter pomieszczeń umiejscowionych na poddaszu sprawia, że często bardzo cenimy sobie możliwość ich całkowitego zaciemnienia np. podczas snu. Rolety do okien dachowych z prowadnicami zapobiegają odstawaniu/zwisaniu materiału w tego rodzaju osłonach, co zapewnia ich estetyczny wygląd. Żaluzje do okien dachowych działają identycznie jak te przeznaczone do okien pionowych. Regulacja nachylenia poziomych listew pozwoli wpuścić do wnętrza tylko tyle słońca ile w danej chwili chcemy. Z kolei plisy są produktem wyróżniającym się niestandardowym rozwiązaniem projektowym. Materiał plisy umieszczony jest pomiędzy dwoma listwami, można je zsuwać od góry lub od dołu i w ten sposób tkanina może znaleźć się nawet pośrodku okna. Wygląda to bardzo efektownie tym bardziej, że plisy od których roleta wzięła nazwę są na niej widoczne.
Rolety dachowe na wymiar produkuje się według podanego przez Klienta rozmiaru. W przypadku rolet dachowych FAKRO jest to tym łatwiejsze, że jeśli mamy założone okna dachowe tej marki to wyposażone są one w tabliczkę znamionową, na której podany jest rozmiar.

Rolety dachowe VELUX

VELUX to marka od lat specjalizująca się w produkcji okien dachowych i akcesoriów do nich przeznaczonych, w tym właśnie rolet dachowych. Nasz sklep współpracuje z marką od lat, jest ona dla nas gwarancją najwyższej jakości oferowanych produktów. VELUX oferuje zewnętrzne i wewnętrzne osłony do okien dachowych.

Rolety dachowe zewnętrzne:

 • Markizy
 • Rolety zewnętrzne

Rolety dachowe wewnętrzne:

 • Rolety dekoracyjne
 • Rolety zaciemniające
 • Żaluzje
 • Plisy

Przestrzeń poddasza musi być bardzo dobrze chroniona przed nagrzewaniem. Najbardziej skuteczne są tu rolety zewnętrzne. Nazywa się je także ekranem termicznym ponieważ nie dopuszczają do zetknięcia promieni słonecznych z powierzchnią szyby, a to właśnie szyby w największym stopniu odpowiadają za nagrzanie wnętrz. Dwa rodzaje rolet zewnętrznych VELUX różnią się tym, że markiza przepuszcza naturalne światło. Przy opuszczonej markizie nie musimy korzystać ze sztucznego oświetlenia jeśli korzystamy z poddasza w ciągu dnia.
Rolety do okien dachowych z prowadnicami to cecha rolet dekoracyjnych i zaciemniających – prowadnice, po których przesuwa się materiał zapobiegają jego nieestetycznemu zwisaniu na pochyłej powierzchni okna. Materiał zaciemniający jest podgumowany i zapewnia blokadę promieni słonecznych. W materiałach dekoracyjnych mamy rozbudowaną paletę kolorystyczną oraz możliwość wyboru ozdobnych deseni. Żaluzje pozwalają regulować dopływ światła poprzez odpowiednie nachylenie listew (lameli), identycznie jak w żaluzjach do okien pionowych. Tu także można wybrać różną kolorystykę, która będzie pasowała do stylizacji wnętrza. Natomiast materiał plis ułożony jest w charakterystyczne zagięcia i może być zsuwany zarówno od góry, jak i od dołu okna. Wygląda to nie tylko bardzo dekoracyjnie, ale także jest bardzo praktyczne ponieważ pozwala ustawić materiał dokładnie tam, gdzie w danej chwili pada słońce.
Rolety dachowe na wymiar to idealne rozwiązanie pozwalające dobrać osłonę w dokładnie takim rozmiarze jakiego potrzebujemy. Ponadto okna dachowe VELUX mają tabliczkę znamionową, na której podany jest ich rozmiar.