Rolety

Sklep internetowy knall oferuje Rolety Wewnętrzne: Materiałowe, Rolety Dzień Noc, Rolety Plisowane Rolety Rzymskie, FotoRolety Drukowane oraz Rolety Zewnętrzne: Tradycyjne oraz Screen wszystkie przygotowane do samodzielnego montażu oraz produkowane na wymiar.

wybierz rodzaj

Rolety plisowane

Żaluzje plisowane są dekoracjami okiennymi, które doskonale sprawdzają się jako osłony mieszkania przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi. Plisa ma tą przewagę nad żaluzjami czy roletami, iż można zasłonić nią wybrany fragment okna. Przesuwanie plisy możliwe jest zarówno w dól jak i do góry. Możemy przez to sami regulować dostęp słońca do pomieszczenia, nie zasłaniając przy tym całej powierzchni okiennej. Dzięki takiemu rozwiązaniu doskonale sprawdzają się one w nietypowych kształtach okien, gdzie tradycyjne rolety nie mają zastosowania, jak np.: w oknach okrągłych.

Wygląd plis jest bardzo oryginalny, dzięki swojej harmonijkowej strukturze, przez co jest ona bardzo często wybieranym rozwiązaniem i jej popularność stale rośnie.

Kup teraz

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie Knall doskonale pasują do każdego stylu wnętrza. Świetnie wyglądają w połączeniu z tradycyjnymi zasłonami oraz jako samodzielna dekoracja. W zależności od materiału użytego do ich produkcji, spełniają one rolę firan lub zasłon. Nadają wnętrzu elegancji i nietuzinkowego wyglądu i bez względu na to czy są w pozycji rozwiniętej czy zsuniętej prezentują się oryginalnie.

Kup teraz

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne dostępne w naszym sklepie, oparte na systemach adaptacyjnych stosuje się w istniejących już budynkach. Dzięki bogatej kolorystyce bez trudu można dopasować je do wyglądu elewacji, której staną się ozdobą.

Wysoką odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na ścieranie i zarysowania nasze rolety zawdzięczają wysokogatunkowej blasze, z której są wykonane. Dodatkowo odpowiednia konstrukcja i właściwie wyselekcjonowane materiały sprawiają, że rolety zewnętrzne Knall są doskonałą ochroną antywłamaniową.

Kup teraz

Rolety Zewnętrzne Screen

Rolety SCREEN to przede wszystkim ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Możemy dzięki temu zaoszczędzić na kosztach klimatyzacji. Redukcja promieniowania słonecznego nawet do 75%, a tym samym ograniczenie kosztów eksploatacyjnych budynku. Dużym atutem screenów jest możliwość przesłonięcia powierzchni szklanych do szerokości 5 m lub do powierzchni 15 m2 . Nasze wrażenia estetyczne pogłębią wysokiej jakości tkaniny o bogatej gamie kolorystycznej.

Kup teraz

Rolety screen RS

Jedną z najnowszych propozycji w dziedzinie dekoracji okiennych jest roleta dzień noc, zwana też zebrą lub duo. Zdobywa ona coraz większą ilość zwolenników dzięki swojemu nowatorskiemu zastosowaniu - możliwości regulowania dostępu światła do wnętrza. W zależności od potrzeb możemy całkowicie przyciemnić pomieszczenie lub też wpuścić do niego jak najwięcej światła z zewnątrz. Inspirowane żaluzjami poziomymi rolety dzień noc, uszyte są z dwóch warstw materiału. Z powodzeniem zastępują one zarówno firany jak i tradycyjne rolety czy zasłony.

W dzień, gdy chcemy widzieć co dzieje się na zewnątrz ustawiamy pasy materiału na opuszczonej rolecie tak by była ona przezroczysta, kiedy potrzebujemy natomiast intymności i osłony przed światem zewnętrznym zasłaniamy całkowicie okno.

Kup teraz

Rolety

Kategoria rolet obejmuje dwie grupy produktów – rolety wewnętrzne oraz rolety zewnętrzne. Podstawowa różnica oczywiście dotyczy miejsca montażu. Pozostałe różnice związane są z rodzajami rolet.

W grupie rolet wewnętrznych znajdują się:

  • Rolety materiałowe
  • Rolety dzień/noc
  • Rolety rzymskie
  • Foto rolety drukowane

W grupie rolet zewnętrznych znajdują się

  • Rolety zewnętrzne klasyczne
  • Rolety zewnętrzne typu screen

W każdej z grup produktów umieszczone są ich szczegółowe opisy.

Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne pełnią dwie ważne funkcje. Przede wszystkim mają chronić wnętrza w ciągu dnia przed nadmiernym nagrzewaniem podczas słonecznej pogody oraz przed sztucznym światłem, np. pochodzącym z ulicznych latarni, nocą, a także mają osłaniać je przed widokiem z zewnątrz, zapewniając tym samym intymność mieszkańcom. Druga istotna funkcja rolet wewnętrznych związana jest z dekoracją wnętrz i stylem w jakim są one urządzone. Rolety muszą współgrać z wystrojem wnętrz – dekorować i uzupełniać wystrój. Dlatego oferta jest tak zbudowana, aby można było bez problemu dobrać ich rodzaj do projektu wnętrza.


Rolety materiałowe wolnowiszące i rolety materiałowe w kasecie

to jeden z najbardziejklasycznych rodzajów rolet wewnętrznych. Rolety materiałowe różnią się sposobem montażu – bezinwazyjnym lub do ściany/sufitu za pomocą kołków. Dopływ światła do wnętrz regulowany jest poprzez podnoszenie/opuszczanie materiału rolety. Rolety materiałowe w kasecie, po odsłonięciu przestrzeni okna, całkowicie kryją materiał, co w perspektywie użytkowania wpływa na utrzymanie jego estetycznego wyglądu. Można wybrać także roletę w półkasecie. Rolety materiałowe na wymiar produkowane są na wskazany przy składaniu
zamówienia rozmiar – odpowiedni do okna. To pozwala zastosować jeden rodzaj osłon we wszystkich oknach, bez względu na ich wymiar, i zyskać spójny charakter wystroju wnętrza.

Rolety dzień noc

uznawane są za jeden z najnowocześniejszych sposobów osłaniania okien. Składają się z dwóch warstw materiału; dlatego widoczne są na nich charakterystyczne dekoracyjne pasy. Jedna warstwa jest przeźroczysta a druga kryjąca, obie przesuwają się względem siebie. W zależności od pogody, pory dnia czy intensywności słońca ustawiamy odpowiedni układ pasów. Ile kosztują rolety dzień noc – to zależy od parametrów zamówienia np. od rozmiaru. Rolety dzień noc na wymiar produkowane są na indywidualne zamówienie więc mogą osłaniać okna o niestandardowych wymiarach. Rolety dzień noc w kasecie mikro, rolety dzień noc bezinwazyjne lub rolety dzień noc w półkasecie wolnowiszące to oferowane w naszym sklepie rodzaje rolet dzień noc; mogą różnić się sposobem montażu.

Rolety rzymskie

wyróżniają się wśród rolet wewnętrznych tym, że produkowane są z naturalnych materiałów. Między innymi z tego powodu uznawane są jako doskonałe uzupełnienie wnętrz projektowanych w wystroju skandynawskim i jemu pokrewnych, które opierają się na wykorzystywaniu naturalnych tkanin i surowców. Tym samym ekskluzywne rolety rzymskie idealnie wpisują się w nowoczesne projekty wystroju wnętrz. Rolety rzymskie mogą zastąpić firany lub zasłony, w zależności od grubości materiału, który wybierzemy. Wszystkie modele mają wszyte specjalne szprosy lub taśmy, które podtrzymują materiał i sprawiają, że ładnie się układa. Roleta rzymska zaciemniająca, produkowana z tkaniny o grubszej fakturze, idealnie sprawdzi się np. w sypialni, a roleta z tkaniny cieńszej i delikatniejszej będzie świetnym rozwiązaniem w oknach salonu. Rolety rzymskie na wymiar osłonią okna w różnych, także niestandardowych wymiarach – to zaleta zamawiania w naszym sklepie rolet produkowanych na indywidualne zamówienie.

Rolety plisowane

Rolety plisowane to produkt dla osób szukających oryginalnych rozwiązań w zakresie osłaniania okien. Wyróżniają się wyglądem i jednocześnie skutecznie chronią wnętrza przed słońcem. Ich wyjątkowy wygląd wynika z samego projektu – plisowany materiał umieszczony jest pomiędzy dekoracyjnymi szynami. Szyny można przesuwać zarówno od dołu, jak i od góry. W ten sposób cała roleta może znaleźć się nawet po środku szyby okiennej. Wygląda to oryginalnie, a przy tym pozwala ustawić całą osłonę dokładnie w miejscu, na które w danej porze dnia pada słońce (dostosowanie do kąta padania światła). Rolety plisowane są przeznaczone do okien poziomych lub okien dachowych. Rozbudowana oferta kolorystyczna pozwala dobrać roletę do stylistyki wystroju wnętrza. Rolety plisowane na wymiar produkowane są zgodnie z wymiarami podanymi przy składaniu zamówienia.

Fotoroleta

jest rodzajem rolety materiałowej, na której nadrukowany jest dowolny obraz. Obraz wybrać można w galerii dostępnej w naszym sklepie lub, przy składaniu zamówienia, można dodać własne zdjęcie, które następnie pojawi się na materiale fotorolety. Ten rodzaj rolet w wyjątkowy sposób nadaje wnętrzom charakteru pokazując np. wspomnienia z naszych podróży lub podkreślając funkcję wnętrz np. fotorolety do kuchni z grafiką jedzenia. Ten rodzaj rolet może także pełnić funkcje zaciemniające; fotoroleta zaciemniająca ma specjalny podgumowany materiał, który gwarantuje 100% zaciemnienia tzw. black out. W każdym rodzaju rolet wewnętrznych można wybierać różne rodzaje materiałów pod względem ich faktur lub kolorystyki, tak aby osłona pasowała do funkcji i wystroju pomieszczenia.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne zakładane są po zewnętrznej stronie okna i tym samym uznaje się je za najlepszą ochronę przed niekomfortowo wysoką temperaturą wewnątrz kiedy na dworze jest gorąco. Rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne działają jak ekran termiczny i nie dopuszczają do zetknięcia promieni słonecznych z szybą, a to przez szyby do środka dostaje się najwięcej
ciepła. W klasycznej rolecie zewnętrznej jej pancerz całkowicie zablokuje dopływ światła do wnętrza domu. Opuszczona roleta izoluje pomieszczenia przed hałasem, a także jest bardzo dobrą ochroną przeciwwłamaniową. Roleta zewnętrzna typu screen to z kolei typ rolet, który po opuszczeniu przepuszcza do wnętrza naturalne światło. Płaszcz rolety tworzy połączenie
wysokiej jakości włókien szklanych i tworzywa sztucznego splecionych w bardzo drobną siatkę, która rozprasza światło słoneczne, ale nie blokuje jego dopływu. Rolety tego typu mogą też pełnić funkcję moskitiery.
Rolety zewnętrzne elektryczne sterowane są za pomocą pilota lub zintegrowane z automatyką domową. To ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne zależy od parametrów zamówienia np. ich rozmiaru, ilości itp.