Rolety plisowane

Rolety plisowane na wymiar ( Plisy ) umożliwiają zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, przy jednoczesnym przesuwaniu tkaniny zarówno od dołu jak i od góry. Rolety-żaluzje plisowane pasują do wszystkich okien:

wybierz rodzaj

Rolety plisowane

Rolety plisowane charakterystyka

Rolety plisowane lub inaczej plisy to jeden z najnowocześniejszych i jednocześnie najbardziej oryginalnych sposobów na przesłanianie okien. To co je wyróżnia na tle innych osłon wewnętrznych to możliwość ustawienia materiału rolety w dowolnym miejscu szyby – góra, dół lub środek. Ponadto plisy mają bardzo wszechstronne zastosowanie; można je zakładać także w oknach o nietypowych kształtach np. łuki, w oknach dachowych, na dużych przestrzeniach okiennych, w tym w ogrodach zimowych.

Duże okna to jeden z elementów obowiązkowych we współczesnej architekturze, zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych. Dobrze doświetlone wnętrze jest przestrzenne, a komfort przebywania w nim bardzo duży. Jednak równie istotne jest przesłanianie szyb podczas upałów (to one aż w 80% odpowiadają za nagrzanie pomieszczeń), tak aby we wnętrzach nie zapanowało nieznośne gorąco oraz przesłanianie ich w chwili kiedy osoby przebywające wewnątrz chcą mieć zapewnioną intymność. Plisy pozwolą skutecznie ochronić pomieszczenia przed słońcem oraz przed widokiem z zewnątrz, a także będą gustownym elementem wystroju wnętrz.

Przestrzeń okienna jest jednym z kluczowych elementów wystroju pomieszczeń. Rolety plisowane idealnie wpasują się w okno dzięki czemu będą dopełniać wygląd wnętrza, a nie w nim dominować. Rozbudowana oferta w zakresie kolorystyki materiałów i osprzętu oraz faktur tkanin pozwoli dobrać plisy do projektu wystroju. Nie ma tu konieczności stosowania kasety, dzięki czemu zajmują mniej miejsca i bardzo dobrze przylegają do okien.

Rolety plisowane należą do grupy osłon PREMIUM. Plisy PREMIUM to efekt oryginalności projektu oraz użytych do ich produkcji certyfikowanych materiałów najwyższej jakości. Osprzęt/profil wykonuje się z wysokogatunkowego aluminium; dostępny jest w 16 kolorach. Materiał plisy przesłaniający szybę jest antystatyczny, odporny na zabrudzenia i wytrzymały. Dzięki temu plisa cały czas wygląda estetycznie. W ofercie dostępne są także specjalne materiały niepalne. Materiały plis występują w 14 grupach tkanin.rolety-plisowane-na-wymiar

Cechy rolet plisowanych

Plisy mają wiele zalet, które związane są z ich wyglądem, sposobem montażu i wszechstronnością zastosowań.

Ten rodzaj rolet został tak zaprojektowany, żeby materiał osłony mógł znaleźć się w dowolnym miejscu szyby okiennej. Tkanina umieszczona jest pomiędzy dwoma szynami (profil), które mogą przesuwać się wzdłuż ramy okiennej, w górę i w dół. W ten sposób osłona może znaleźć się w części górnej okna, na środku (zsunięta od góry i dołu) lub na dole; naturalnie może także zostać rozciągnięta na całą powierzchnię okna. To co także przykuwa uwagę w tych roletach to wynikający z ich nazwy wygląd – materiał układa się w charakterystyczną plisę, widoczną nawet po całkowitym rozsunięciu. Innowacyjnym rozwiązaniem i zaletą plis jest też to, że osprzęt (profil) może być montowany nie tylko w pionie, ale również w poziomie. Roleta zamontowana poziomo funkcjonuje identycznie jak przy montażu standardowym, tyle że materiał przesuwa się wzdłuż dolnej i górnej ramy okna.

Wszechstronność rolet plisowanych to kolejna zaleta, na którą warto zwrócić uwagę. Sklep internetowy Knall prowadzi sprzedaż osłon produkowanych na indywidualnie podany przy składaniu zamówienia wymiar. Identycznie jest w przypadku plis; plisy na wymiar można dopasować do okien o różnych, także niestandardowych wymiarach np. duże przeszklenia, ogrody zimowe. To jednak nie wszystko. Plisy mogą być dostosowane nie tylko do niestandardowych wymiarów, ale również do niestandardowych kształtów tj. okien owalnych, łukowatych czy trapezowych. Można je również zakładać w oknach dachowych. Pomieszczenia znajdujące się na poddaszu są szczególnie narażone na nadmierne nagrzewanie, nagrzewają się bowiem nie tylko szyby okien, ale i cała powierzchnia dachu. Plisy dachowe skutecznie zapobiegają nadmiernemu nasłonecznieniu, a co za tym idzie nagrzaniu pokoi znajdujących się na poddaszu użytkowym.

Montaż tego rodzaju osłon jest prosty i może być bezinwazyjny. Plisy okienne bezinwazyjne zakładane są przy pomocy specjalnych uchwytów. Inna opcja to przykręcenie ich do listew przyszybowych lub do ramy okiennej. Nie występuje tu kaseta.

Różnorodność kolorów osprzętu i tkanin oraz zróżnicowanie faktur materiałów daje wiele możliwości aranżacji rolet plisowanych we wnętrzu. Faktury materiałów pozwalają także dopasować plisę do funkcji pomieszczeń i ich wielkości. Materiały delikatniejsze i transparentne bardzo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach, które powinny być doświetlone nawet przy zasłoniętej plisie, a więc w pokojach dziennych czy kuchniach połączonych z salonem, a także w pokojach do pracy. Ten rodzaj tkanin znajdzie też zastosowanie we wnętrzach mniejszych; rozświetlenie spowoduje, że nie będą się wydawać optycznie mniejsze. Natomiast plisy zaciemniające, blokujące dopływ światła to idealne rozwiązanie do sypialni czy pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Poprzez odcięcie dopływu słońca wymiernie można zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach podczas upałów; zaciemnienie sprawdzi się także w nocy jeśli dom znajduje się w centrum miasta, gdzie nocą jest dużo sztucznego światła

Rolety plisowane uznawane są za idealnie nadające się do pokoi dziecięcych. Nie są wyposażone w wiszące sznurki, łańcuszki czy inne elementy, które dzieci mogą połknąć, będą więc bezpieczne dla najmłodszych.

Plisami steruje się manualnie, przesuwając listwy w górę/dół. Istnieje także opcja zastosowania sterowania elektrycznego.

plisy-na-okna

Rodzaje rolet plisowanych

Plisy okienne w sklepie Knall zamawiane są na indywidualnie podawany wymiar, na stronie znajduje się specjalna zakładka Pomiarowanie, która ma ułatwić samodzielne wymierzenie okna. W trakcie składania zamówienia po lewej stronie widać Kalkulator wskazujący wartość zamówienia.

Wybrać można osłony do okien pionowych lub dachowych. W obu przypadkach wybiera się różne kolory tkanin i osprzętu oraz różne faktury materiałów. Tak zbudowana oferta pozwala zastosować rolety plisowane we wszystkich pomieszczeniach domu, co sprawia, że całość aranżacji wystroju jest spójna.

Plisy okienne COSIMO – zasłaniają dowolny fragment okna, można je przesuwać w poziomie lub w pionie (w zależności od miejsca montażu), znajdą zastosowanie w okach o nietypowych kształtach, możliwość zastosowania napędu elektrycznego. Profil COSIMO jest „wklikiwany" na zaczepy, co zapobiega opadaniu plisy. Certyfikowane materiały, w tym opcje niepalne.

Plisy dachowe COSIMO SL – ergonomiczna konstrukcja pozwala dopasować je do
wszystkich rodzajów okien dachowych produkowanych w Polsce. Specjalne prowadnice Cosimo Line są gwarancją odpowiedniego rozłożenie i napięcia materiału rolety. Materiał można przesunąć w dowolne miejsce szyby, plisa wyposażona w magnetyczną blokadę Easy Click, wybór faktur materiałów oraz kolorystyki tkanin i osprzętu, do wykorzystania przy nietypowych kształtach okien, możliwe ustawienie pionowe lub poziome.

Plisy-okienne

Informacje dodatkowe

Jak mierzyć
Wymiar rolet plisowanych podawany jest indywidualnie przy składaniu zamówienia. Żeby uniknąć podania złego rozmiaru należy sprawdzić instrukcję pomiarowania umieszczoną tutaj pomiarowanie.

Jak dobrać kolor
Kolory rolet dobierane są przede wszystkim do wystroju wnętrza; tu dobrać można zarówno kolor materiału, jak i kolor osprzętu. Można także dopasować plisę do funkcji wnętrza – pokoje dzienne to barwy jaśniejsze, tak aby przy zasuniętym materiale pokoje były doświetlone. Z kolei np. w sypialni można zastosować barwę ciemniejszą żeby dodatkowo zaciemnić pokój.

Jak montować
Montaż rolet plisowanych może być wykonany samodzielnie. Żeby sprawdzić jak go wykonać należy wejść tutaj instrukcje montażu.

Jak czyścić
Samodzielne czyszczenie rolet plisowanych polega na regularnym przecieraniu górnej i dolnej listwy. Materiał plis jest antystatyczny, co ogranicza osiadanie kurzu. Można go oczyszczać szczoteczką do kurzu lub (co jakiś czas) lekko przecierać wilgotną szmatką.


Polecamy