Zaciemnienie

wybierz rodzaj

Żaluzje plisowane
Plisy okienne to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w grupie osłon okiennych. Wyróżniają się oryginalnym wyglądem i skutecznie chronią wnętrza przed słońcem oraz nadmiernym nagrzewaniem. Przestrzeń okienna to jeden z kluczowych elementów wystroju wnętrza, z uwagi na ilość miejsca zajmowanego w pomieszczeniu. Plisy okienne to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i nowoczesne. Materiał żaluzji umieszczony jest pomiędzy dwoma szynami i układa się w charakterystyczne plisy. Wyjątkowość polega tu na tym, że osłonę można umieścić w dowolnej części okna – przesunąć na samą górę lub dół, zakryć tylko środkową część lub całe okno. W ten sposób nie tylko chronimy wnętrze przed słońcem, ale także dopasowujemy pozycję żaluzji do kąta padania światła poprzez przesuwanie jej dowolnie po całej powierzchni szyby. Przy żaluzjach plisowanych można wybrać różnego rodzaju tkaniny - od transparentnych po całkowicie zaciemniające. Dzięki temu osłona jest nie tylko skuteczna, ale również dopasowana do funkcji pomieszczenia. W kuchni lub pokoju dziennym sprawdzą się tkaniny jaśniejsze – rozproszą światło i nie zaciemią pomieszczenia dzięki czemu przestrzeń będzie pełna naturalnego światła bez efektu nagrzania wnętrza. Z kolei w sypialniach czy pokojach dziecięcych można zastosować materiały ciemniejsze i/lub zaciemniające. We wnętrzach będzie można swobodnie wypocząć; w ciągu dnia i nocą w centrum miast, gdzie świecą uliczne latarnie.


Montaż i obsługa
Plisy okienne na wymiar są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Ich montaż jest bardzo prosty: bezinwazyjny (przy pomocy specjalnych uchwytów) lub poprzez przykręcenie do listwy przyszybowej/ramy okna. Nie występuje tu kaseta więc sama żaluzja zajmuje mało miejsca i precyzyjnie przylega do szyby. Plisy mogą by montowane do okien o nietypowych kształtach np. owalnych, łuków, trapezowych, a także okien dachowych, ogrodów zimowych i dużych przeszkleń. Plisy uznaje się także za idealne do pokoi dziecięcych z uwagi na brak elementów typu sznurek czy łańcuszek koralikowy (obsługa) w związku z czym nie ma tu potencjalnego ryzyka np. połknięcia drobnego detalu. Żaluzje plisowane obsługujemy ręcznie, przesuwając listwy i ustawiając materiał rolety w wybranym miejscu szyby okiennej. Do wyboru jest także mechanizm elektryczny sterujący żaluzją.


Charakterystyka
Do wyboru 16 kolorów osprzętu
Do wyboru 14 grup tkanin
Możliwość ustawienia materiału żaluzji w dowolnym miejscu szyby okiennej
Zastosowanie przy oknach o nietypowych kształtach np. okrągłe
Materiał żaluzji antystatyczny, wytrzymały i odporny na zabrudzenia
Możliwość zastosowania napędu elektrycznego
Opcja montażu zarówno w pionie jak i w poziomie


Rolety zaciemniające FAKRO

Roleta ARF Sunset stanowi bardzo dobrą ochronę przed światłem słonecznym zapewniając zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki jej zastosowaniu nawet podczas słonecznych dni na poddaszu może „zapanować przyjemny mrok” w chwilach, gdy potrzebujemy odpoczynku. Roleta ARF wykonana jest z eleganckiego, dekoracyjnego materiału, który nie przepuszcza światła. Posiada boczne prowadnice, które umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji oraz pozwalają na zaciemnienie wnętrza.

Charakterystyka:

 • stopniowa redukcja dopływu światła, aż po zaciemnienie wnętrza,
 • częściowa ochrona przed ciepłem słonecznym. Do ochrony przed upałem należy zastosować markizę zewnętrzną,
 • możliwość zatrzymania rolety w dowolnym miejscu dzięki prowadnicom,
 • ograniczenie strat ciepła w okresach grzewczych,
 • ochrona przed promieniami UV,
 • zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety,
 • łatwe w utrzymaniu czystości.

Sterowanie:

 • roleta ARF w bezprzewodowym systemie Z-Wave, sterowana przełącznikiem lub pilotem, zasilana 12V DC.

W standardowej wersji działanie rolety ARF Z-Wave możliwe jest tylko przy zamkniętym oknie.


Rolety zaciemniające VELUX

Rolety zaciemniające VELUX zapewniają 100% zaciemnienia zarówno w dzień jak i w nocy. Aluminiowa powłoka na wewnętrznej stronie rolety odbija promienie słoneczne latem a zimą utrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczeń. Roleta posiada wąskie, aluminiowe prowadnice, co zapewnia idealne dopasowanie i umożliwia zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu okna. Rolety zaciemniające idealnie sprawdzą się w sypialni, pokoju dziecka lub w innych pomieszczeniach w których zaciemnienie i poprawa izolacji jest niezbędna.

Charakterystyka:

 • Tkanina zaciemniająca umieszczona między bocznymi prowadnicami, zapewnia całkowite zaciemnienie pokoju
 • Prowadnice ze szczotkowanego aluminium gwarantują bezproblemowe działanie rolety
 • Powłoka aluminiowa na zewnętrznej części rolety pomaga izolować okno i chronić przed skutkami ciepła i zimna
 • Łatwa i szybka instalacja
 • Prosta, bezstopniowa regulacja
 • Bogaty wybór ponad 40 kolorów i możliwość łączenia z dodatkiem plisowanym
 • Produkt wykonywany jest z tkanin nieszkodliwych dla zdrowia jego użytkowników – spełnia standard Oeko-Tex®
 • 100% zaciemnienia, nawet gdy świeci słońce
 • Nawet o 33% lepsza izolacja poprawi izolację Twojego okna.
 • Łatwa instalacja z systemem Pick&Click!® zajmie Ci kilka minut.
 • Wysoka jakość wielokrotnie testowana, by zapewnić najwyższą jakość na rynku.
 • Oszczędność energii odbija ciepło promieni słonecznych latem. Utrzymuje ciepło wewnątrz zimą.

NAWET DO 500 ZŁ ZWROTU NA KONTO


Rolety wewnętrzne materiałowe

Zadbaliśmy by rolety dostępne w naszym sklepie były jak najwyższej jakości, w przystępnych cenach oraz w najnowocześniejszej gamie kolorów czy wzornictwie. Liczymy na to, że nasze produkty poruszą Państwa wyobraźnię i zainspirują. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rolet, każdy odnajdzie coś co odpowiadać będzie jego gustowi. Poniżej opis tkanin które występują w naszych roletach tradycyjnych:

 


 • Grupa STANDARD są to tkaniny przyciemniające które częściowo przepuszczają światło

Tkanina "Kamila"  to kolecja tkanin jednobarwnych transparentnych, jest jedną z najbardziej popularnych i ponadczasowych tkanin roletowych. Ujmuje swoją niemalże surową, a zarazem klasyczną strukturą oraz szeroką paletą barw składającą się z 45 kolorów. 


 • Grupa PREMIUM są to tkaniny przyciemniające które częściowo przepuszczają światło, w skład grupy premium wchodzą również wybrane tkaniny wzorzyste

Tkanina "Luminis" to wysokogatunkowe tkaniny o wyrafinowanym wyglądzie. Indywidualny charakter i styl uzyskano dzięki pokryciu obu stron tkaniny perłową powłoką. Paleta barw kolekcji rozciąga się od tonów miedzi i brązu, przez tęczowe perły, aż do stalowoszarych odcieni aluminium i srebra. Perłowa powłoka oraz gęsto utkana struktura tkaniny sprawiają, że refleksy świetlne wzajemnie się przenikają i uzupełniają stanowiąc jednocześnie idealną barierę dla promieniowania słonecznego. * W skład grupy premium wchodzą również wybrane tkaniny wzorzyste 


 • Grupa EXCLUSIVE są to tkaniny przyciemniające oraz 100% zaciemniające ( podgumowane ), w skład grupy exclusive wchodzą również wybrane tkaniny wzorzyste

Tkanina "Paradise" to kolekcja tkanin inspirowanych naturą, tkaniny te swoim egzotycznym wyglądem tworzą atmosferę pełną niepowtarzalności, harmonii i naturalności. Efekt ten uzyskujemy dzięki regularnie przeplatanym niciom traw bambusowych, słomkowych oraz jutowych, co z kolei pozawala na delikatne rozpraszanie światła dziennego w pomieszczeniu.

Tkanina "Charlotte" oraz "Julia"  to kolekcja tkanin jednobarwnych 100% zaciemniających są tkaniny w całości podgumowane dzieki czemu wogóle nie przepuszczają światła. Czas wytchnienia w środku słonecznego dnia. Tkaniny z tej kolekcji pociągają nie tylko szlachetnym pięknem, ale również wysokogatunkową jakością. Łączą w sobie niespotykaną funkcjonalność z gustowną estetyką. Bogata paleta barw, prosta, wręcz minimalistyczna forma oraz doskonałe właściwości zaciemniające sprawią, że tkaniny te będą pasowały do każdego wnętrza.  Polecamy