Wielkanocna dekoracja okna

Święta Wielkanocne tuż tuż. Po wiosennych porządkach nadchodzi czas zbierania pomysłów na świąteczne dekoracje domów. Tworząc je tworzymy jednocześnie niepowtarzalny klimat tych Świąt i sprawiamy, że nasze wnętrza nabierają zupełnie innego, niecodziennego charakteru.

Dekorując dom na Wielkanoc nie zapominajmy o oknach. Tę przestrzeń można ciekawie zaaranżować i sprawić, że nasze mieszkanie będzie wyglądać świątecznie nie tylko wewnątrz, ale także z zewnątrz.

Świąteczne symbole

W dekoracjach świątecznych królują symbole, a więc przede wszystkim pisanki, kurczaczki, zajączki i baranki. To właśnie one pomagają tworzyć niepowtarzalny świąteczny nastrój. Mogą stanąć na parapecie okien wkomponowane w stroik – popularne są np. wiklinowe gniazdka. Stroik można ożywić baziami lub gałązkami borowiny. W oknach można też umieścić zawieszki z wielobarwnych wstążek z kolorowymi pisankami (gotowymi lub przygotowanymi samodzielnie na bazie wydmuszki lub jajka styropianowego), papierowymi zajączkami i barankami lub naklejkami na szyby.

Świeże kwiaty w świątecznych oknach

Dekorując okna na Wielkanoc nie możemy zapominać o świeżych kwiatach: tulipanach, hiacyntach i żonkilach – postawmy je w wazonie lub doniczce na okiennym parapecie. Wielkanoc to przecież także czas cieszenia się pierwszymi oznakami wiosny. Dodatkowo gałązki bazi, borowiny czy forsycji możemy wkomponować w stroiki. Możemy także wykorzystać ozdoby w postaci figurki zajączka/kurczaczka/baranka z dołączoną mini doniczką. Wystarczy wyłożyć doniczkę nasączoną wodą watą i wysypać na to rzeżuchę. Po kilku dniach będziemy mieli na okiennym parapecie własne zielone rzeżuchowe pole.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym Klientom i partnerom biznesowym życzymy przede wszystkim odpoczynku w rodzinnej i świątecznej atmosferze.
Niech ten czas będzie dla Was wyjątkowy, a nadchodząca wiosna niech przyniesie same słoneczne i szczęśliwe dni.

Blog