Świąteczne dekoracje okna

« Wstecz do bloga

Świąteczne dekoracje okna

Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia nasze domy zawsze trochę się zmieniają. Tę zmianę powodują świąteczne dekoracje. Choinka i jej zapach. Kolorowe świece i stroiki. Mikołaje, dzwonki, anioły. Każdy z nas lubi coś innego i każdy pragnie żeby w jego domu zapanowała ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera.

Nie zapominajmy też o udekorowaniu okien przed Świętami, przecież to przez nie będziemy wypatrywać pierwszej gwiazdki w wigilijny wieczór. Ta przestrzeń może pięknie podkreślić klimat całego domu czy mieszkania.

W Święta najlepiej sprawdzi się prostota i klasyka, wszystko to co nieodmiennie kojarzy nam się z tym wyjątkowym czasem. W tworzeniu świątecznego klimatu najlepiej pomogają ozdoby naturalne. Gałązki iglaków (najlepiej świerk), jemioła, bluszcz oraz późnojesienne owoce – dzika róża czy głóg. Do tego szyszki i małe bombki lub inne ozdoby, które wyjątkowo lubimy. Iglaki możemy zastąpić wikliną (lub je z nią połączyć), a do tego dodać wszystkie świąteczne zapachy: pierniki, laski cynamonu, gwiazdki anyżu, pomarańcze nabijane goździkami. Tak naprawdę wszystko to możemy ze sobą łączyć, dowolnie tworząc całość. Plusem naturalnych kompozycji jest, poza naturalnym pięknem, ich niezwykły zapach. Spróbujmy też wykonać ozdoby sami, może nie będą tak idealne jak w kolorowych czasopismach, ale za to będą nasze; jedyne i niepowtarzalne.

No i nie zapominajmy o świecach. Ich światło jest zupełnie wyjątkowe.

Blog

Sprawdź również.

Wielkanoc 2021 – dekoracje

Wielkanoc 2021 – dekoracje

Święta Wielkanocne już za chwilę. Czas pomyśleć o dekoracjach, które podkreślą klimat Świąt i sprawią, że dom będzie wyglądał wyjątkowo. Dekoracje pojawiają...

Więcej »

Świąteczne dekoracje

Świąteczne dekoracje

Dekorowanie domu jest bardzo przyjemnym elementem przedświątecznych przygotowań. Dzięki temu na długo przed samymi Świętami zaczynamy czuć ich wyjątkowy...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »