Wielkanocna dekoracja okna

« Wstecz do bloga

Święta Wielkanocne tuż tuż. Po wiosennych porządkach nadchodzi czas zbierania pomysłów na świąteczne dekoracje domów. Tworząc je tworzymy jednocześnie niepowtarzalny klimat tych Świąt i sprawiamy, że nasze wnętrza nabierają zupełnie innego, niecodziennego charakteru.

Dekorując dom na Wielkanoc nie zapominajmy o oknach. Tę przestrzeń można ciekawie zaaranżować i sprawić, że nasze mieszkanie będzie wyglądać świątecznie nie tylko wewnątrz, ale także z zewnątrz.

Świąteczne symbole

W dekoracjach świątecznych królują symbole, a więc przede wszystkim pisanki, kurczaczki, zajączki i baranki. To właśnie one pomagają tworzyć niepowtarzalny świąteczny nastrój. Mogą stanąć na parapecie okien wkomponowane w stroik – popularne są np. wiklinowe gniazdka. Stroik można ożywić baziami lub gałązkami borowiny. W oknach można też umieścić zawieszki z wielobarwnych wstążek z kolorowymi pisankami (gotowymi lub przygotowanymi samodzielnie na bazie wydmuszki lub jajka styropianowego), papierowymi zajączkami i barankami lub naklejkami na szyby.

Świeże kwiaty w świątecznych oknach

Dekorując okna na Wielkanoc nie możemy zapominać o świeżych kwiatach: tulipanach, hiacyntach i żonkilach – postawmy je w wazonie lub doniczce na okiennym parapecie. Wielkanoc to przecież także czas cieszenia się pierwszymi oznakami wiosny. Dodatkowo gałązki bazi, borowiny czy forsycji możemy wkomponować w stroiki. Możemy także wykorzystać ozdoby w postaci figurki zajączka/kurczaczka/baranka z dołączoną mini doniczką. Wystarczy wyłożyć doniczkę nasączoną wodą watą i wysypać na to rzeżuchę. Po kilku dniach będziemy mieli na okiennym parapecie własne zielone rzeżuchowe pole.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym Klientom i partnerom biznesowym życzymy przede wszystkim odpoczynku w rodzinnej i świątecznej atmosferze.
Niech ten czas będzie dla Was wyjątkowy, a nadchodząca wiosna niech przyniesie same słoneczne i szczęśliwe dni.

Blog

Sprawdź również.

Mikołaj wchodzi przez okna

Mikołaj wchodzi przez okna

Mikołaj wchodzi przez okna Nad daleką Laponią wstawał świt. Czy zastanawiasz się czasami gdzie leży Laponia? Co najczęściej tu jemy? Co robimy po pracy?...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »