Dopasowanie osłon okiennych

Problem dopasowania osłon okiennych związany jest z dwoma rzeczami – po pierwsze łączy się z odpowiednim wymiarowaniem okna, a po drugie z aranżacją wystroju wnętrza. Obie te rzeczy są bardzo istotne kiedy pojmujemy decyzję o wyborze osłon.

Odpowiednie dopasowanie do wymiaru okna to nie tylko estetyka wyglądu, ale przede wszystkim możliwość użytkowania osłony czyli jej funkcjonalność. Rolety, żaluzje czy moskitiery będą funkcjonalne tylko wtedy kiedy będą odpowiednio dopasowane. Charakterystyka tego typu osłon dotyczy ich wpasowania się w przestrzeń okienną. Dlatego ważne jest tu odpowiednie wykonanie pomiarów. Z aranżacją wystroju wnętrz związana jest z kolei kolorystyka i wybór kategorii produktu.

Dopasowanie rozmiaru

Kupno rolet czy żaluzji w sklepie internetowym może budzić obawy związane z wykonaniem pomiarów okien i podaniem odpowiedniego wymiaru produktu. Dlatego w sklepie Knall przygotowaliśmy specjalną zakładkę Pomiarowanie umieszczoną w górnej części strony. Po wybraniu odpowiedniej kategorii produktu można zapoznać się instrukcją wg której należy wykonać pomiary. Mamy także specjalną Gwarancję Dopasowania.

W przypadku osłon do okien dachowych sprawa jest jeszcze prostsza. Oferujemy osłony Fakro i Velux. Jeśli Klient ma okna dachowe którejś z tych firm to wystarczy, że spojrzy na tabliczkę znamionową umieszczoną na ramie. Znajdują się na niej wymiary okna; wystarczy podać je przy składaniu zamówienia.

Przygotowanie osłony na indywidualnie podany wymiar umożliwia dopasowanie ich do okien o niestandardowych wymiarach – niewielkich okien łazienkowych lub dużych przeszkleń np. w salonie. Dzięki temu pomimo różnić w rozmiarach okien wszędzie można zastosować ten sam typ osłony.

Aranżacja

Aranżacja wyglądu wnętrza to wielka przyjemność przy projektowaniu domu lub odświeżeniu jego wyglądu. To czym osłonięte będą okna jest bardzo istotne ponieważ ich przestrzeń wpływa na odbiór całości. Obecnie panuje moda na duże okna i doświetlone wnętrza zatem tym bardziej należy przemyśleć czym chcemy je osłonić.

Osłona jest konieczna nawet przy najładniejszych oknach ponieważ gwarantuje intymność mieszkańcom i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń kiedy na zewnątrz panuje upał. Aranżacja łączy się z kolorystyką i kategorią produktu. Kolory jasne i gładkie tkaniny idealnie sprawdzają się w mniejszych wnętrzach (nie pomniejszą ich optycznie) oraz w przestrzeni kuchni/salonu czyli w miejscach, w których najczęściej się przebywa. Jasny kolor zacieni pomieszczenie ale nie będzie go zaciemniał i nie trzeba będzie korzystać ze sztucznego oświetlenia. Kolory bardziej intensywne i cięższe tkaniny to świetne rozwiązanie w większej przestrzeni lub jako akcent kolorystyczny. To także dobry pomysł na zaaranżowanie np. sypialni.

Wybór samego produktu zależeć będzie natomiast od stylu wystroju wnętrza. Zachęcamy do przejrzenia tematów naszego bloga – jest tam wiele wpisów odnoszących się do konkretnych stylów wystroju i doboru do nich odpowiednich osłon okiennych.

Blog