Aranżacje okienne – trendy na rok 2018

« Wstecz do bloga

Wygląd okien musi współgrać z całością wystroju wnętrz, tak aby powstała spójna kompozycja. Okno zawsze będzie przestrzenią, która w sposób naturalny dominuje w całym wnętrzu, zajmując sporą powietrznię ściany. To w jaki sposób przestrzeń ta jest zaaranżowana wpłynie na estetykę i harmonię całości wystroju.

Tym bardziej, że w projektach nowoczesnych budynków dominują duże przeszklenia. Z roku na rok jest coraz więcej projektów architektonicznych, w których okna mają znaczne rozmiary i często decydują o charakterze całego budynku.

Ubieramy okna

W nowoczesnym budownictwie okna zajmują więcej miejsca niż projektach bardziej odległych w czasie. Dlatego decyzja o tym jak skomponować wygląd okien z całością wystroju wnętrza jest bardzo istotna. Na zmiany w modzie aranżacji okien największy wpływ mają trendy związane z wystrojem wnętrz, To co obowiązuje w tej dziedzinie przekłada się na to w jaki sposób skomponujemy dekoracje okienne z wyglądem całości domowych pomieszczeń.
Popularność stylu skandynawskiego (nadal bardzo lubianego) spowodowała, że ciężkie firany i zasłony zastępujemy dyskretnymi roletami materiałowymi i roletami z naturalnych tkanin np. rzymskimi oraz żaluzjami drewnianymi. Coraz bardziej lubimy też wnętrza w stylu amerykańskim – Hampton czy nowojorskim (więcej o tych stylach i aranżacjach w kwietniowych częściach naszego bloga). I tutaj również w wystroju okien obowiązują naturalne materiały rolet rzymskich czy delikatność rolet plisowanych.
W wystroju wnętrz w roku 2018 nieprzerwanie będzie dominował minimalistyczny design. Powinniśmy pamiętać, że ważna jest tu prostota i dobór kolorów, który wkomponuje się w całość projektu. Bogata oferta osłon okiennych pozwala nam bez problemu połączyć modę z funkcjonalnością.

Kolorystyka osłon okiennych - 2018

Od lat trendy kolorystyczne m.in. w wystroju wnętrz wyznacza Instutut Pantone, który jest światowym specjalistom ds. kolorystyki. W roku 2018 dominację przejmują barwy nasycone i głębokie, takie jak czerwień w odcieniu grenadiny i szkarłatu, śliwka, ciemna lilia, zieleń i nasycony zimny odcień niebieskiego. Dla osób, które lubią barwy bardziej stonowane i cenią we wnętrzach dyskretne kolory są: pudrowy róż, jasna szarość i piaskowy beż. Kolorem, który w tym roku również będzie pojawiał się w aranżacjach coraz częściej jest klasyczny granat.

Blog

Sprawdź również.

Dodatki w wystroju wnętrz

Dodatki w wystroju wnętrz

Sposób wystroju wnętrz może kojarzyć się głównie z projektami dekoratorów, modnymi stylami i zmianami w sposobie w jaki urządzamy nasze domy i mieszkania....

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »