Automatyka

Somfy - sprawdzone rozwiązania automatyki domowej i smart home

wybierz rodzaj

Glydea SOMFY ULTRA

Przed wyborem systemu napędowego warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy:
1. Ile ważą zasłony, które chcesz wyposażyć w napęd? Ich waga nie może przekraczać 60 kg.
2. Jaką szerokość i styl mają Twoje zasłony? Możesz wyposażyć w napęd zasłony charakteryzujące się różnymi stylami (proste lub pofałdowane), których szerokość nie przekracza 12 metrów.
3. Jaki rodzaj otworów masz w swoim domu? Otwór centralny czy taki, który znajduje się po obu stronach ściany?
4. Z której strony chcesz rozpocząć mocowanie zasłony? Z lewej czy z prawej?
5. Czy w pobliżu znajduje się źródło zasilania? Napędy muszą zostać podłączone do domowej instalacji elektrycznej.

Kup teraz

Ixengo JS 230 V RTS

Lista kontrolna dla bram wjazdowych

Przed wyborem systemu napędowego warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy:
1. Sprawdź czy w miejscu, w którym ma być zamontowany napęd, znajduje się źródło zasilania.
2. Czy brama wjazdowa działa w sposób prawidłowy? Czy otwiera się i zamyka bez konieczności napierania na nią?
3. Skrzydła powinny być wykonane z drewna, PCW lub metalu.
4. Jaki jest rozmiar i waga skrzydeł?
5. Jak duża przestrzeń montażowa dostępna jest dla napędu (boczna przestrzeń)?

Kup teraz

Napęd Dexxo Pro io

1. Brama garażowa uchylna. Składa się ona z pojedynczego panelu, który podczas otwierania uchyla sie wertykalnie.
2. Segmentowa brama garażowa. Zbudowana jest z wielu połączonych ze sobą paneli otwierających się w kierunku sufitu.
3. Rolowana brama garażowa. Zbudowana jest z zestawu zwijanych listew, które można zwinąć i umieścić w skrzynce zamocowanej nad wejściem do garażu. W przypadku garaży wykorzystujących takie rozwiązanie proponujemy wykorzystanie systemów napędowych zaprojektowanych specjalnie dla bram rolowanych.
4. Rozsuwana brama garażowa. Zbudowana jest ona z dwóch paneli otwierających się na zewnątrz. Takie bramy najczęściej wykorzystują napęd wyposażony w ramiona. 

Kup teraz

Napęd środkowy SOMFY Tilt & Lift 25 RTS

Jak wybrać właściwy system napędowy do rolet?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rolet wyposażonych w skrzynki nadprożowe:  1. Typ standardowy: zmodernizowany, wbudowany lub ze skrzynką o profilu tunelowym.  2. Typ projekcyjny  3. Typ z regulowanymi listewkami W przypadku każdego nowego projektu konstrukcyjnego lub planu remontu, Firma Somfy udzieli Ci porady i zaoferuje spersonalizowane rozwiązanie obejmujące instalację napędu we wszystkich roletach w Twoim domu! Kilka typów napędu może być dla Ciebie odpowiednich:  1. Chcesz skorzystać z możliwości oferowanych przez najlepsze dostępne technologie? Wybierz inteligentną i bezpieczną technologię radiową io-homecontrol (dzięki pętli sprzężenia zwrotnego poznasz w czasie rzeczywistym status swoich urządzeń). Pozwoli Ci na zdalne sterowanie roletami.  2. Przeprowadzasz remont w domu i szukasz prostego rozwiązania, które pozwoli Ci zachować estetyczny wygląd jego otoczenia? Wybierz nasze systemy napędowe zasilane energią słoneczną: są bezprzewodowe i niezawodne, łatwe w montażu i nie wymagają żadnej dobudowy!  3. Chcesz przejść z systemu przewodowego na system wykorzystujący technologię radiową i cieszyć się komfortem, jaki daje Ci pilot zdalnego sterowania? Zainstaluj odbiornik radiowy tuż za wyłącznikiem. Jeśli chcesz wyposażyć w napęd także swoje aktualne okiennice lub wymienić swój aktualny system napędowy, Somfy może zaoferować Ci napęd i zestaw wymienny do samodzielnego montażu! Nie krępuj się i poproś nas o poradę!

Kup teraz

Napęd Sunea Screen io w technologii io-homecontrol

Jak wybrać odpowiedni dla siebie system napędowy do markizy tarasowej?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów markiz, które będą skutecznie chronić Twój taras:
1. Markizy standardowe. Przegubowe ramiona i płótno pozostają odsłonięte po złożeniu markizy. W przypadku tych modeli proponujemy wybór systemu napędowego Sunilus io.
2. Markizy kasetowe. Przegubowe ramiona i płótno znajdują się wewnątrz szczelnej kasety i zabezpieczone są przed działaniem promieni UV oraz wilgoci.
3. Markizy półkasetowe. W kasecie zabezpieczone jest tylko płótno. W przypadku tych dwóch modeli kasetowych, proponujemy system napędowy Sunea io.
4. Markizy z rozwijaną falbaną. Do zewnętrznego pręta podtrzymującego płótno przymocowany jest skrawek materiału zapewniający dodatkową ochronę w chwili, gdy słońce znajduje się nisko na niebie. W przypadku tych markiz proponujemy wybór systemu napędowego Sunea Screen 40 io.

Kup teraz

SOMFY NINA Timer io

Poznaj 4 powody, dla których warto wybrać rozwiązanie Somfy.

Możesz połączyć wszystkie urządzenia wyposażone w napęd z pilotem sprawiając, że ich obsługa będzie łatwa i szybka. Przykładowo, w godzinach porannych otwierasz wszystkie elektryczne rolety za pomocą pojedynczego pilota.

Możesz programować scenariusze dla różnych chwil Twojego dnia. Na przykład zaplanować, że okiennice każdego ranka będą się otwierały o określonej godzinie, a zamykały wraz z nadejściem wieczoru.

Nasze rozwiązania wykorzystują czujniki słoneczne, dzięki którym rolety unoszą się i opuszczają automatycznie, utrzymując niską temperaturę wewnątrz pomieszczeń podczas upalnych, letnich dni.

Możesz spersonalizować kolor obudowy i oprawy pilota, aby dopasować go do dekoracji wnętrza. Somfy bierze pod uwagę wszystko, także design!

Kup teraz

SOMFY TaHoma® Premium

Jak możesz dowiedzieć się, czy Twój sprzęt jest kompatybilny?

Które produkty są kompatybilne z centralą TaHoma?

Wszystkie produkty Somfy, wykorzystujące technologię radiową (RTS, io-Homecontrol), systemy alarmowe i podłączone urządzenia (termostaty, kamery, zamki) są kompatybilne. Jeśli w Twoim domu znajdują się urządzenia podłączone za pomocą kabla, możesz korzystając z radiowego mikromodułu Somfy sprawić, aby one również były kompatybilne. Zapoznaj się z pełną listą produktów firmy Somfy i jej partnerów, które możesz podłączyć do centrali TaHoma.

Które produkty są kompatybilne z urządzeniem Connexoon?

Skrzynka /centrala? wykorzystuje protokoły io-homecontrol i RTS. Wybierz model Connexoon, który odpowiada systemowi napędowemu w Twoim domu i pobierz aplikację mobilną. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną listą urządzeń kompatybilnych z Connexoon.

Kup teraz

Sunea SOMFY Screen 40 io 4/16

Lista kontrolna dla żaluzji wewnętrznych

Przed wyborem systemu napędowego do żaluzji wewnętrznych warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy
1. Rodzaj instalacji: rozmiar okien i waga żaluzji mają wpływ na moment obrotowy wybranego systemu napędowego. W przypadku większych okien lub cięższych żaluzji, należy wybrać system o większym momencie obrotowym.
2. Wyciszone systemy napędowe.
Zalecamy:
- wykorzystanie linii produktów uzupełniających „Designed for Silence", stosowanych wraz z gamą Sonesse® lub asortymentem oferowanym przez naszych partnerów.
- wybór gładkiego materiału.- ostrożny montaż rozwiązania.
3. Dostępne źródła zasilania.
W pobliżu napędu powinno znajdować się źródło zasilania.
Montaż tych produktów Somfy powinien wykonać specjalista.

Kup teraz

SYPROTECT Home Alarm Premium

Oto lista funkcji dostępnych przy wyborze systemu alarmowego. Wybierz te, które będą dla Ciebie najodpowiedniejsze.
1. Rodzaj domu. Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, pomyśl o zamontowaniu systemu z zewnętrznym alarmem i migającym światłem. To skuteczne rozwiązanie powstrzymujące włamywaczy.
2. Zapasowy akumulator. Alarm będzie działać nawet w przypadku awarii energetycznej, utraty połączenia internetowego czy próby sabotażu.
3. Funkcja wykrywania obecności zwierząt. Jeśli masz w domu zwierzęta, rozważ możliwość zainstalowania systemu nie wywołującego fałszywych alarmów.
4. Monitoring. Funkcja ta zwykle wykorzystuje wykrywacz ruchu. Kamera podłączona do centralnej jednostki sterowania wykryje próby włamania i uruchomi dźwięk alarmu.

Przed wyborem systemu alarmowego trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy :
1. Wielkość działki i rodzaj mieszkania (dom, apartament, liczba pięter). To najważniejsze kwestie przy wyborze systemu alarmowego.
2. Jakość połączenia Wi-Fi, które umożliwia otrzymywanie ostrzeżeń na smartfonie w razie wystąpienia problemu.
3. Jeśli masz dom z ogrodem, rozważ możliwość zainstalowania systemu alarmowego wyposażonego w wykrywacz ruchu i zewnętrzną kamerę.

Kup teraz

Polecamy