Żaluzje knall drewniane - niezwykły charakter wnętrz

« Wstecz do bloga

Temat wystroju wnętrz często pojawia się w specjalnych magazynach temu poświęconych, na stronach internetowych, na których pokazywane są różne rozwiązania z zakresu sposobu urządzania domu i wszędzie tam, gdzie szukamy inspiracji przy urządzaniu wnętrz.

Jest to temat, który zawsze będzie aktualny. Po pierwsze dlatego, że zawsze będą w nim zachodziły zmiany. Zawsze będzie podążał za modą, nowymi trendami, nowymi materiałami, dekoracjami czyli wszystkimi rzeczami, które mają zdolność nadawania wnętrzom charakteru. Jest jednak jeszcze druga przyczyna. O wiele ważniejsza. Dom to miejsce wyjątkowe, takie w którym odpoczywamy, bawimy się spędzając czas z przyjaciółmi i rodziną, w którym dorastamy i w którym patrzymy jak rosną nasze dzieci. Zmienia się wraz z nami i to właśnie nasz charakter oddaje. Trendy w wystroju wnętrz mogą być wskazówką, początkiem inspiracji jednak dom to przede wszystkim ludzie. Jeśli połączymy te dwie rzeczy to wyraźnie widzimy dlaczego urządzanie wnętrz sprawia nam tak wiele przyjemności. Dzięki temu powstaje przestrzeń zupełnie wyjątkowa.

Dlatego nie powinniśmy się bać mieszania stylów, wyciągania z nich pewnych podobieństw i tworzenia czegoś własnego. Pamiętając o zachowaniu pewnego wspólnego mianownika, który zapobiegnie powstaniu chaosu. Takim mianownikiem mogą być naturalne materiały. Drewno, tkaniny, wiklina, kamień. Natura jest niepowtarzalna i ma zdolność nadania przestrzeni czegoś wyjątkowego. Ponadto jest uniwersalna; sprawdzi się jeśli wolimy nowoczesność, i sprawdzi się jeśli jesteśmy wielbicielami klasyki.

Żaluzje drewniane – wyjątkowa osłona
Żaluzje drewniane są wykonane z naturalnego drewna. Właśnie dzięki temu doskonale uzupełnią wnętrza, których cechą wspólną ma być subtelny klimat lecz niepozbawiony wyrazistego charakteru. Drewniane są tu nie tylko lamele (poziome listwy), ale także ich obudowa i gałka mechanizmu sterującego. Całość tworzy niezwykle estetyczne wrażenie. W tym, że żaluzje drewniane ładnie komponują się z przestrzenią okna pomaga także to, że można wybrać szerokość lameli. Do wyboru są trzy różne: 25mm, 50mm i 65mm. Lamele węższe bardzo dobrze sprawdzają się w oknach mniejszych, natomiast szersze przy większych przeszkleniach. To ważne jeśli brać pod uwagę różnice w wielkości okien i, często, ich niestandardowe rozmiary. Nie trzeba martwić się o to, że nie wszędzie można będzie zamontować tego typu osłonę. Szerokość lameli i wymiar całej żaluzji dobieramy do wielkości okna – w sklepie internetowym Knall wszystkie osłony robione są na wymiar.

Na to, że żaluzje drewniane sprawdzą się we wnętrzach o odmiennej stylizacji wpływa także ich paleta kolorystyczna. Można wybrać naturalne odcienie drewna; od tych jaśniejszych po ciemne. Można także zdecydować się na kolor biały lub kolor czarny.

Montaż i użytkowanie
Jak wszystkie osłony wewnętrzne żaluzje drewniane montowane są w przestrzeni okna. Komponują się z jego przestrzenią bez efektu przytłoczenia wnętrza i ciężkości. Z tym, że tu sposób montażu zależy od szerokości lameli. Przyczyną jest ciężar żaluzji, im szersze listwy tym będą one cięższe. Żaluzje, których listwy mają szerokość 25mm montuje się do ściany lub do ramy okiennej. Boczne prowadnice żyłkowe zapobiegają odstawaniu lameli od szyby przy sposobie montażu do ramy okna. Z kolei żaluzje z szerokością listew 50mm i 65mm montuje się do ściany lub sufitu.

Jeśli chodzi o utrzymanie zadbanego wyglądu żaluzji drewnianych to wystarczy przecierać je suchą miękką szmatką przy użyciu środka do pielęgnacji drewna, a raz na jakiś czas można przemyć całość wilgotną szmatką zanurzaną w letniej wodzie ze środkiem pielęgnacyjnym. Następnie wytrzeć do sucha.

To na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju żaluzji to miejsce gdzie mają być zastosowane. Zaleca się, aby nie była to przestrzeń narażona na wilgoć np. okno kuchenne czy łazienkowe. Jeśli już żaluzje drewniane mają się znaleźć w takim miejscu to trzeba dbać o wentylację pomieszczeń. W przeciwnym razie wilgoć może zniszczyć drewno.

Blog

Produkty którę mogą Cię zainteresować

Sprawdź również.

Wszystkie artykuły i porady »