Wystrój wnętrz 2019 – co nowego

« Wstecz do bloga

Rozpoczęcie roku 2019 już za nami czas zatem sprawdzić jakie trendy będą obowiązywały w wystroju wnętrz. Początek roku to najlepszy czas na to, aby przyjrzeć się temu co się będzie zmieniać, a co pozostanie. Moda na urządzanie wnętrz również ulega zmianom – warto je poznać, bo przecież początek roku to często czas planowania zmian w wyglądzie domów/mieszkań. Pamiętajmy, że trendy to bardzo często po prostu inspiracje, których nie musimy odtwarzać 1:1. Dopasujmy je do wielkości wnętrz, a przede wszystkim do tego co najbardziej lubimy, z czym czujemy się dobrze.

Wystrój wnętrz 2019 – co nowego

Rok 2019 niesie ze sobą sporo zmian. Jednak zmiany te to raczej modyfikacje, nowości które mają urozmaicić style, które już znamy i lubimy. Zatem nadal rządzić będą prostota, funkcjonalność i natura. Światło i przestrzeń. Wszystko to zostanie jednak urozmaicone nowymi kształtami, kolorami, fakturami. Przyjrzyjmy się najważniejszym zmianom.

Co będzie się zmieniać

Kształty. Zmianom ulegną kształty kafli, dotąd popularnością cieszyły się czworokąty lub sześciokąty teraz wchodzimy do świata trójkątów. Nowoczesne kafelki to kafelki trójkątne bez wzorów. Wzory nie odchodzą całkowicie, jednak będzie zmieniał się ich charakter. Na pytkach w klasycznych kształtach będą duże i asymetryczne, wychodzące poza przestrzeń jednej płytki.

Kolejne zmiany dotyczą elementów wystroju wnętrz, a konkretnie mebli. Tutaj z kolei pojawią się zaokrąglone kontury. Obłe kształty pojawią się w kompletach wypoczynkowych oraz w dodatkach np. stolikach kawowych, krzesłach, fotelach, stołach.

Kolory. W tym miejscu mamy największe zmiany – intensywniejsze kolory to chyba najważniejszy trend roku 2019. Mniej popularne staną się wnętrza monochromatyczne, zdominowane przez biel czy szarość. I chodzi tu nie tylko o dodatki, ale i ściany – w nowoczesnym salonie czy sypialni jedna powinna być zarezerwowana dla intensywnej barwy. Natomiast kolory nadal będą nawiązywały do natury: przede wszystkim będą to zielony oraz niebieski i ich odcienie.

Bardziej kolorowe stają się też kuchnie; fronty mebli powoli przestaną być białe i lakierowane na wysoki połysk, a staną się kolorowe i matowe: granatowe, ciemno zielone, a nawet bordowe lub czarne. Jeśli chodzi o kuchnie to niewielkie zmiany zajdą w materiałach blatów; jasne kamienne marmurowe i granitowe będą coraz częściej zastępowane przez czarny marmur, ciemny kwarc, polerowany beton oraz lastryko.

Style. Rok 2019 to czas mieszania się stylów, urozmaicania ich innymi oraz pojawiania się nowych trendów. Styl skandynawski nadal obowiązuje: natura, przestrzeń, światło, funkcjonalność. Jednak pojawiają się w nim nowe elementy, naleciałości pochodzące z innych źródeł, które urozmaicają klasyczny skandynawski. Pojawia się tzw. scandi-boho, które charakteryzują wzorzyste dywany, barwne dodatki, rośliny, drewniane meble z widocznymi słojami, białe ściany. Scandi-boho w sumie jest bardzo podobny do klasycznego skandynawskiego, bo bazuje na naturalnych materiałach, dzięki czemu oba gustownie się uzupełniają. Na bazie minimalistycznego stylu skandynawskiego pojawia się także new nordic stawiający na funkcjonalność sprzętów i przytulność. Nowością są tu wzorzyste tapety oraz wykończenia w kolorze czarnym, matowym. Ważnym elementem jest tu też podłoga, ma być wykonana z jasnego naturalnego drewna. W roku 2019 inspiracje wystroju wnętrz będą też czerpane z art deco wrócą zatem symetryczne i geometryczne kształty, charakterystyczne faktury materiałów i wzornictwo.

Blog

Sprawdź również.

Wszystkie artykuły i porady »