Markiza tarasowa knall zapewni cień w upalne dni

« Wstecz do bloga

Każdej wiosny czekamy na kawiarniane ogródki; kiedy się pojawiają to znak, że już w pełni możemy się nią cieszyć. Jednak bez markiz i tworzonemu dzięki nim cieniowi spędzanie czasu w letnich ogródkach byłoby mało przyjemne..

Markizy są obecnie coraz bardziej popularne również w domach i mieszkaniach właśnie dzięki temu, że pozwalają tworzyć cień. Nie musimy już używać niewygodnych rozkładanych parasoli, które raz potrzebują ciężkiej i stabilnej podstawy żeby ciągle się nie przewracały, dwa dają cień tylko na niewielkim obszarze. Markizy dają nam możliwość osłonięcia większej przestrzeni i są bardzo łatwe w montażu. Nic więc dziwnego, że cieszą się nieustannym, a nawet coraz większym zainteresowaniem.

Markiza tarasowa – same plusy

Na próżno szukać wad w temacie markiz. Odpowiednio użytkowane długo nam posłużą i zaspokoją wszelkie potrzeby związane ze stworzeniem komfortowej strefy cienia nad tarasem czy balkonem.

Rozłożony materiał stworzy miejsce, w którym będziemy mogli bez problemu posiedzieć nawet podczas upalnego dnia. W lecie bardzo lubimy spędzać czas na dworze, ale kiedy balkon lub taras są w miejscu mocno nasłonecznionym to w ciągu dnia jest to czasem po prosu niemożliwe z uwagi na wysoką temperaturę. Cień, który zapewnia markiza pozwala w pełni korzystać z pięknej pogody. Ponadto zacienienie balkonu/tarasu automatycznie obniży też temperaturę wewnątrz pomieszczenia.

Markizy tarasowe w Knall

Klienci zamawiający markizy w sklepie internetowym Knall często zadają nam pytania związane z trwałością markiz - czy nie ulegną zniszczeniu po jednym sezonie, ze sposobami montażu – czy łatwo będzie je zamontować i obsługiwać oraz z dopasowaniem markizy – czy będzie pasować do ich domu/mieszkania.

Markizy są produktem bardzo trwałym. Materiały to tkaniny akrylowe, akrylowe wodoodporne oraz poliestrowe powlekane PCV, a konstrukcja wykonana jest ze specjalnego stopu aluminium. Materiał rolety jest więc odporny na działanie promieni słonecznych, a nawet lekkiego deszczu (trzeba tylko pamiętać, aby dokładnie osuszyć go przed zwinięciem). W trakcie trwania sezonu można regularnie oczyszczać materiał z kurzu, liści itp. po prostu zamiatając powierzchnię szczotką na dłuższym kiju; po sezonie materiał można zdjąć i uprać używając do tego gąbki namaczanej w wodzie z łagodnym detergentem. Materiał suszymy i ponownie zakładamy.

Markizę z łatwością zamontujemy samodzielnie, za wyjątkiem tych o dużej powierzchni. Montujemy je do ściany budynku, do spodu balkonu lub do krokwi dachowej. I tu warto pamiętać, żeby raczej zainwestować w markizę, której materiał umieszczony jest w kasecie. Kaseta zabezpiecza materiał przez namoknięciem również po zwinięciu. Wyjątkiem może być montaż do spodu balkonu, tam materiał jest stosunkowo dobrze osłonięty. Obsługa jest bardzo prosta – zwijamy/rozwijamy materiał przy pomocy specjalnego pręta. Jeśli montujemy większą markizę to warto pomyśleć o napędzie elektrycznym.

Nie ma też problemu z dopasowaniem markizy. W Knall każdy produkt przygotowany jest na wskazany wymiar. Dodatkowo nasi Klienci mogą wybierać kolory stelaży i materiału więc z łatwością dopasowują markizy do wyglądu swojego domu.

Blog

Sprawdź również.

Wszystkie artykuły i porady »