Dekoracje okien na Święta

« Wstecz do bloga

Święta zbliżają się wielkimi krokami i jak co roku towarzyszy im wielkie zabieganie. Gotowanie, pieczenie, poszukiwanie i pakowanie prezentów, kupowanie choinki – szykowanie wszystkiego, tak aby od 24 grudnia w gronie rodziny zacząć celebrować wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowania do Świąt to także tworzenie świątecznych dekoracji. Przy dekorowaniu okien trzeba brać pod uwagę nie tylko ich wielkość, ale także styl i kolorystykę pozostałych ozdób umieszczonych w domu – wszystko powinno do siebie pasować w przeciwnym razie może powstać efekt niepotrzebnego przeładowania i chaosu.

W tworzeniu ozdób świątecznych na okno najlepiej sprawdza się klasyka: gałązki iglaków, bluszcz, jemioła lub suszone kwiaty, a także owoce późnej jesieni – dzika róża, głóg czy żurawina. Do tego świece, bombki i szyszki. Bardzo fajnie sprawdzą się tu też przybrania jadalne czyli pierniki, a do tego laski cynamonu i anyż. Tego typu połączenia nie tylko pięknie wyglądają, ale i pięknie pachną (tym bardziej jeśli zastosujemy świece zapachowe).

W przedświątecznej ofercie sklepów wybór stroików jest bardzo duży i bez problemu można dobrać coś w odpowiedniej kolorystyce. Można też samemu przygotowywać ozdoby mając przy tym sporo zabawy.

Kolorystyka ozdób świątecznych

Biel – kojarzy się z zimą i śniegiem. To opcja dla osób lubiących klasykę, prostotę oraz minimalizm. Harmonijnie łączy się z innymi kolorami.

  • Złoto – pasuje i do stylu klasycznego i do nowoczesnego. Trzeba natomiast unikać nadmiaru tej barwy, kolor ten można łączyć np. z przeźroczystym szkłem.
  • Czerwień – świąteczna klasyka. Ma zdolność tworzenia klimatu pełnego ciepła, ale także działa bardzo energetycznie.
  • Natura – beże i brązy, ale też kolor miodowy oraz ciemniejsza, zgaszona zieleń. Wybór dla osób ceniących tradycję i unikających w świątecznych ozdobach nowoczesności.
  • Pastele – lekkie i tworzące wyjątkową, delikatną atmosferę. Pasują do stylu skandynawskiego, rustykalnego i klasycznego.
  • Zieleń i czerwień – wyjątkowe połączenie tworzące niemal świąteczną tradycję. Z pewnością coś dla zwolenników ponadczasowych rozwiązań .
  • Srebro – barwa szlachetna i elegancka. Trzeba postępować z nią ostrożnie bo może budować chłodny klimat; do połączenia z zielenią lub ciemnym drewnem.
  • Fiolet – kolor wyrafinowana i elegancji. Będzie pasować zarówno do wystroju klasycznego jak i utrzymanego w bardziej nowoczesnych klimatach.
  • Biel i czerwień – popularne połączenie w świątecznych dekoracjach. Biel uzupełnia czerwień, rozświetlając ją i tworząc wyjątkowy duet.
  • Błękit – rzadziej wykorzystywany w świątecznych dekoracjach. Połączony z bielą i srebrem pomaga tworzyć zimową scenerię.

Szanowni Państwo

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkiego co najlepsze, spokoju i samych szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

W nadchodzącym nowym roku 2019 spełniajcie Państwo swoje marzenia i realizujcie plany.
Zespół Knall

Blog

Sprawdź również.

Dekoracyjne świąteczne zasłony

Dekoracyjne świąteczne zasłony

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wszędzie widać już świąteczne dekoracje i światełka. Ruszyła pierwsza produkcja świątecznych...

Więcej »

Modne dekoracje świąteczne w roku 2020

Modne dekoracje świąteczne w roku 2020

Powoli kończy się rok 2020. Rok z pewnością inny. Jednak jedno się w nim nie zmieniło – czekamy na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia jak zawsze. Ulegamy...

Więcej »

Świąteczne dekoracje

Świąteczne dekoracje

Dekorowanie domu jest bardzo przyjemnym elementem przedświątecznych przygotowań. Dzięki temu na długo przed samymi Świętami zaczynamy czuć ich wyjątkowy...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »