Jakie osłony okienne wybrać jesienią

« Wstecz do bloga

Jesień zagląda przez okna

No i przyszła jesień, na nic próby rozciągnięcia czasu i zatrzymania lata. Ale czy naprawdę jest taka zła? Czasami nie rozpieszcza pogodą – fakt, jednak z drugiej strony... Kolorowe liście, zapach jabłek i grzybów i to wyjątkowe słoneczne światło, lekko przytłumione, zamglone, a jednak wciąż mocne. Złota polska jesień, która zagląda w nasze okna. Jeszcze tylko wygodny fotel, miękki koc i ciepła herbata i jesień już nie wydaje się taka zła.

Jesień to również czas, w którym chcemy jak najczęściej odsłaniać okna żeby wpuścić do domu jak najwięcej światła. Po okresie letnich, gorących dni kiedy to zacienione pomieszczenia powalały nam odpocząć od upału teraz chcemy chłonąć światło.

Osłony okienne kojarzą nam się głównie z wiosną i latem. Nic bardziej mylnego. Zapominamy w ten sposób o ich funkcjach dekoracyjnych, równie ważnych co te związane z zacienianiem pomieszczeń. Osłony okienne są przecież elementem wystroju naszych domów i mieszkań. Powinny być ich ozdobą i elementem podkreślającym charakter pomieszczeń, współgrającym z wyglądem całego wnętrza. Dekoracja okien to w brew pozorom jeden z najistotniejszych elementów projektowych. Wnętrza muszą być dobrze oświetlone żebyśmy mogli dobrze się w nich czuć, tym samym okna zajmują w nich sporą powietrznię. Dlatego to, co w nich wieszamy jest takie ważne, powinno współgrać z wystrojem; nie dominować, a jedynie go podkreślać.

Jakie osłony okienne wybrać jesienią

Oferta osłon okiennych jest bardzo bogata. Wybierając je do naszych domów zwracamy uwagę na skuteczną osłonę przed słońcem i upałem oraz funkcje dekoracyjne. Niejednokrotnie już pisaliśmy, że najlepszą ochronę przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń dają osłony zewnętrzne, umieszczone przed szybą tworzą pancerz, który asekuruje pomieszczenia przed gorącymi promieniami słonecznymi.

Pora jesienna to jednak czas odsłaniania okien i cieszenia się słońcem, które daje przyjemne ciepło, a przede wszystkim światło. Tutaj skupiamy się na dekoracji okien i produkcie, który ewentualnie rozproszy światło bez jego zbytniego przytłumienia. Wybieramy zatem głównie rolety wewnętrzne – materiałowe, rzymskie, drukowane czy dzień/noc. Możemy zatrzymać materiał rolety w dowolnym miejscu szyby dostosowując tym samym jego ustawienie do pory dnia i natężenia jesiennego światła, które przecież potrafi być bardzo jaskrawe.

Pamiętamy też o palecie barw. O ile w sypialniach czy pokojach dziecięcych zależy nam na większym zaciemnieniu przez cały rok (komfort odpoczynku) o tyle w pokojach dziennych, kuchniach czy łazienkach już nie. Te pomieszczenia powinny być ładnie doświetlone i jasne, w ten sposób stają się także optycznie bardziej przestrzenne. Dlatego warto wybrać do tych pomieszczeń rolety w jasnych kolorach. Nawet opuszczone przy intensywnym jesiennym słońcu nie przytłumią tak bardzo światła dziennego, a jedynie ładnie rozproszą je w pomieszczeniu.

Wszystkie rodzaje rolet wykonywane są z dbałością o jakość i gustowny wygląd, zarówno materiałów, jak i elementów wykończeniowych. Ponadto rolety oferowane w Knall produkowane są na indywidualnie podany przez Klienta wymiar, dzięki czemu idealnie wpasują się w okna.

Blog

Sprawdź również.

Wszystkie artykuły i porady »