Nowoczesny dom – nowoczesne okna

« Wstecz do bloga

Zmiany, zmiany, zmiany... Przyjemne lub nie są elementem naszego życia. Dzisiaj będzie o tych bardzo przyjemnych, bo związanych z urządzaniem domu i aranżacją wnętrz.

Nowoczesny dom to nie tylko rozwiązania techniczne czy projekt samej bryły. To także sposób w jaki tworzy się wnętrza aranżując ich klimat. Styl, który nazywamy nowoczesnym ma swoje cechy charakterystyczne. Często łączy się w nim pomieszczenia np. kuchnię z salonem czy sypialnię z łazienką. Opiera się na prostocie, przejrzystości i przestrzeni. Nie ma w nim miejsca na zbędne dekoracje, a jednocześnie wnętrza powinny być zaaranżowane ciekawie i z pomysłem, w oparciu o przemyślany dobór kolorów, materiałów wykończeniowych, mebli i dodatków. Styl nowoczesny lubi szkło, kamień i stal, których ascetyzm przełamywany jest drewnem.

Styl nowoczesny to także dużo światła, a tym samym duże przestrzenie okienne. Jednocześnie styl nowoczesny całkowicie zmienia podejście do tej przestrzeni; pomimo dużych rozmiarów przeszkleń nie ma tu mowy o przytłaczaniu wnętrz przez elementy pojawiające się w oknach. Okna w nowoczesnej aranżacji są elementem uzupełniającym wystrój, dopełniającym całości. Nowoczesne dekoracje okien są dyskretne, nie tylko chronią przed słońcem, ale również zdobią.

Osłony okien w nowoczesnym wnętrzu

Zacznijmy od kolorystyki. Okna w nowoczesnym wystroju wnętrz są dopełnieniem całości, mają uzupełniać wygląd pomieszczeń, a nie w nich dominować. Tym samym paleta kolorów, na które zdecydujemy się przy wyborze osłon okiennych powinna odpowiadać tym, które królują w nowoczesnych aranżacjach: biel, czerń, szarość i beż oraz ich odcienie. Umiejętne operowanie tymi barwami pozwala tworzyć stylowe wnętrza, które nie mają nic wspólnego z monotonią i nudą. Żywszy kolor pojawia się natomiast w akcentach i ma być stosowany z umiarem i wyważeniem: niebieski, czerwony, żółty, pomarańczowy lub, coraz bardziej popularne, odcienie złota.

Osłony okien w nowoczesnym wnętrzu chronią i zdobią; w niczym nie są już podobne do tych, które powstawały przed laty i były traktowane tylko jako zabezpieczenie przed słońcem. Teraz stanowią ozdobę i wnętrza i okna. W nowoczesnych przestrzeniach sprawdzą się przede wszystkim rolety rzymskie, żaluzje plisowane i drewniane, a także rolety typu dzień/noc. Zaletą rolet i żaluzji jest ich zdolność do ścisłego dopasowania do okien, wynikająca ze sposobów montażu. Nic nigdzie nie wystaje ani nie odstaje – okna i ich osłony to jedna, piękna przestrzeń dopełniająca wyglądu pomieszczeń. Ważny jest tu tym samym nie tyle rodzaj osłony, co o jej kolor. Odpowiedni dobór odcieni jeszcze bardziej „wtapia" przestrzeń okienną w całość aranżacji i sprawia, że wnętrze nie jest nudne, a wręcz przeciwnie nabiera wyjątkowego charakteru.

Rolety i żaluzje, które mamy w ofercie sklepu internetowego Knall są produkowane z wielką dbałością o jakość zarówno materiałów, jak i detali (osprzęt). Przygotowywana paleta barw jest tak rozbudowana, aby każdy mógł znaleźć taką, która będzie mu w 100% odpowiadać. Pojawiają się tym samym także te kolory i ich odcienie, które uznawane są za odpowiadające stylowi wnętrz w nowoczesnych aranżacjach. Jednak największe znaczenie w odniesieniu do nowoczesnych projektów domów/mieszkań ma to, że wszystkie osłony w Knall są robione na wymiar. Tym samym przestaje mieć znaczenie to, że okna są większe niż standardowe lub mają nietypowy kształt.

Blog

Sprawdź również

Odkrywanie Ameryki w wystroju wnętrz

Odkrywanie Ameryki w wystroju wnętrz

W ostatnich latach niewątpliwym władcą krainy wystroju wnętrz był styl skandynawski. Przestrzeń, minimalizm, jasne barwy, naturalne materiały – przede...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »