Osłony okien jesienią i zimą

« Wstecz do bloga

Osłony okien jesienią i zimą

Konieczność osłaniania okien często może się kojarzyć z wiosną i latem czyli porami roku, podczas których ochronimy wnętrza nie tylko przed intensywnym słońcem, ale także przed wysokimi temperaturami. Rzeczywiście kiedy na rynku pojawiły się pierwsze rodzaje osłon – żaluzje aluminiowe, były traktowane jako ochrona przed słońcem lub sposób na zaciemnienie pomieszczeń nocą szczególnie w miejscach z dużym natężeniem świateł z latarni. Natomiast dekoracją były zasłony i firany.

Przez ostatnie lata wiele się w tej kwestii zmieniło. Możemy wybierać z pośród wielu różnych rodzajów osłon - od żaluzji aluminiowych, plisowanych i drewnianych, przez wiele rodzajów rolet: materiałowych, rzymskich, dzień/noc czy drukowanych aż po rolety zewnętrzne (okienne i dachowe). Z upływem czasu zmieniała się także jakość; każda osłona przygotowywana jest z dbałością o najwyższą jakość, zarówno osprzętu, jak i materiałów.

Jednak najwięcej zmieniło się w kwestii funkcjonalności osłon, są nie tylko sposobem na skuteczną ochronę pomieszczeń przed słońcem, ale także bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza. Nie ma zatem już mowy o sezonowości. Szeroka oferta pozwala wkomponować je w różne projekty, i te bardziej klasyczne i te bardziej nowoczesne. Sposoby montażu zapewniają idealnie wpasowanie w przestrzenie okienne - w ten sposób osłony podkreślają charakter wnętrza bez efektu przytłoczenia. Dzięki temu świetnie sprawdzają się np. przy dużych przeszkleniach. Nie ma także problemu z utrzymaniem ich w czystości; z pewnością nie są siedliskiem kurzu z uwagi na prostotę wykonania, w przeciwieństwie do klasycznych firan i zasłon.

Blog

Sprawdź również.

Osłony okien w stylu rustykalnym

Osłony okien w stylu rustykalnym

Styl rustykalny kojarzony jest przede wszystkim z klimatem wiejskiego domu, położonego w pięknej i pełnej zieleni okolicy. Trochę jak pocztówka z wakacji....

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »