Markizy okienne

Markizy i markizolety pionowe FAKRO, na wymiar,  ręczne, elektryczne oraz solarne:

wybierz rodzaj

Markizy okienne

Markizy VMZ na wymiar

Markizy VMZ  przeznaczone są do stolarki pionowej. Montowane są na zewnątrz w oknach i drzwiach (tarasowych i balkonowych) wykonanych z PVC, aluminium lub drewna. Markizy umożliwiją ochronę wnętrza pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem oraz pozwalają na równomierny rozkład natężenia światła, poprawiając komfort osób przebywających w pomieszczeniu. 

Charakterystyka:

  • Energooszczędność Markiza VMZ ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych, przez co zmniejsza emisję CO2 do środowiska. Markiza Solar nie zużywa energii z sieci elektrycznej, zasilana jest baterią ładowaną promieniami słonecznym
  • Dopływ naturalnego światła Okna zasłonięte markizami w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych umożliwiają napływ naturalnego światła. Markizy przepuszczają wystarczającą ilość światła aby nie używać dodatkowego oświetlenia.
  • Widoczność na zewnątrz i zapewnienie prywatności Zaciągnięte markizy zapewniają widoczność na zewnątrz. Możemy swobodnie obserwować okolice, a jednocześnie dają poczucie prywatności chroniąc wnętrze przed obserwatorami z zewnątrz.
  • Poprawa ergonomii Zaciągnięta markiza poprawia warunki ergonomiczne w miejscach pracy. Pozwala na równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem. W pomieszczeniach z zaciągniętą markizą oczy nie męczą się tak jak w pomieszczeniu bez markizy, gdzie rozkład natężenia światła jest bardzo nierównomierny.
  • Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV Markiza ogranicza przenikanie szkodliwego promieniowania UV do wnętrza pomieszczenia. Zaciągnięta markiza pomaga chronić przedmioty i materiały znajdujące się we wnętrzu przed szkodliwym promieniowaniem UV, które powoduje ich odbarwianie.
  • Ochrona przed owadami Zasunięta markiza elektryczna na oknie pionowym oprócz ochrony przed nagrzewaniem pomieszczenia pełni funkcje moskitiery. Gdy okno jest otwarte rozwinięta markiza chroni wnętrze przed owadami.

Markiza VMZ wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku z silnikiem i mieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym do okna lub zewnętrznej wnęki szpaletowej. W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje odpowiednie jej napięcie pomiędzy prowadnicami oraz zapobiega wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil zwiększa jej odporność na wiatr i uniemożliwia przedostanie się owadów do wnętrza. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego aż do 220 km/h.

Profile markizy i markizolety dostępne są w trzech kolorach (białym, szarym i brązowym). Na życzenie klienta w dowolnym kolorze z palety RAL. Do wyboru jest 16 rodzajów materiałów: (6 z 10% prześwitem względnym 2 z 1% prześwitem oraz 8 z 6% prześwitem).

Informacje dodatkowe

Jak mierzyć
Podanie wymiaru na jaki ma być wyprodukowana markiza okienna jest konieczne przy składaniu zamówienia. Żeby można go było dokonać w sposób prawidłowy przygotowaliśmy specjalną zakładkę; wszystkie niezbędne wskazówki znajdują się tutaj pomiarowanie.

Jak dobrać kolor
Markizy okienne zakładane są w oknach pionowych, po ich zewnętrznej stronie. Dlatego ich kolor powinien być dopasowywany do koloru elewacji i/lub ram okiennych. To zapewni harmonijny i estetyczny wygląd całego budynku. Osłony zewnętrzne powinny ładnie komponować się ze stylem całości bez efektu np. akcentów kolorystycznych.

Jak montować
Instrukcja montażu markiz okiennych znajduje się tutaj Instrukcje montażu. Jednak w przypadku osłon zewnętrznych montaż watro powierzyć profesjonalnemu zespołowi. Szczególnie przy zamówieniach markiz o większych rozmiarach lub w większej ilości.

Jak czyścić
Czyszczenie markiz okiennych również warto zlecić ekipie profesjonalistów, tym bardziej że często osłaniają one okna znajdujące się na piętrze. Przy czyszczeniu samodzielnym zwykle wykorzystuje się myjkę ciśnieniową, którą można dokładnie usunąć zabrudzenia.


Polecamy