Nowoczesne osłanianie okien

« Wstecz do bloga

Rolety od dłuższego już czasu wypierają z naszych mieszkań ciężkie firany i zasłony. Mają bardzo wiele zalet, zarówno użytkowych jak i estetycznych. Przede wszystkim skutecznie chronią pomieszczenia przed promieniami słonecznymi, a tym samym nagrzewaniem. Nie są siedliskiem kurzu i pyłu ponieważ bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki temu, że są ściśle dopasowane do okien idealnie wkomponują się w niewielkie pomieszczenia nie dominując przestrzeni. Komponują się też z tak modnymi obecnie dużymi powierzchniami okiennymi.

Największą zaletą rolet jest jednak to, że do dyspozycji mamy bardzo wiele ich rodzajów, każdy dopasuje je do swoich potrzeb i wystroju wnętrza. Producenci kreują coraz to nowe wzory, a jakość wykonania jest na najwyższym poziomie.
Świat rolet ulega również modzie. Na rynku dostępne są coraz nowocześniejsze rozwiązania. Do najbardziej popularnych należą obecnie rolety dzień i noc

Dlaczego warto mieć rolety dzień i noc

Zaletą rolet dzień/noc jest przede wszystkim ich uniwersalność. Komponują się z wnętrzami urządzanymi w różnych stylach oraz z oknami o różnej wielkości. Ten rodzaj rolety został zaprojektowany jako tkanina złożona z poziomych pasów. Pasy układają się naprzemiennie – warstwa rozpraszająca światło (drobna siateczka) z warstwą nieprzeźroczystą. Pasy można dowolnie i płynnie przesuwać, a tym samym modyfikować ilość światła w pomieszczeniu. Całość wygląda delikatnie i elegancko tworząc estetyczną całość.

Wygląd rolety dzień noc jest bardzo oryginalny, sama w sobie może być ozdobą wnętrza i nadawać mu wyjątkowy charakter. Dodatkową zaletą jest też jej praktyczność: nie wymaga skomplikowanego montażu i łatwo ją utrzymać w czystości. Świetnie komponuje się z oknem; możemy tu zastosować opcje bez kasety lub w kasecie i półkasecie.

Niewątpliwą zaletą rolet dzień/noc jest też ich niezbyt wygórowana cena. Ponadto w sklepie Knall wszystkie osłony przygotowywane są na indywidualnie podany wymiar, dzięki czemu idealnie dopasują się do każdego okna, nawet takiego o niestandardowych wymiarach.

Blog

Sprawdź również

Osłona okien domu letniskowego

Osłona okien domu letniskowego

Nieduży domek położony poza miastem to świetne miejsce odpoczynku w weekend lub spędzenia czasu podczas wakacji. Często zdarza się również, że taki dom...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »