Karnisze elektryczne knall czyli nowoczesność i komfort

« Wstecz do bloga

Nowoczesność nie zawsze bywa funkcjonalna. Zdarzają się rzeczy charakteryzujące się pięknym designem i aż ociekające nowoczesnością. Pięknie wyglądają i dobrze się na nie patrzy, ale kiedy przychodzi do użycia to...w sumie nie wiadomo o co chodzi.

Oczywiście nie wszystko musi być funkcjonalne jednak wiele rzeczy, które wykorzystujemy w domach, w codziennym ich funkcjonowaniu powinno cechować nie tylko piękno, ale właśnie funkcjonalność. Karnisze elektryczne to doskonały przykład produktu, w którym estetyka wykonania łączy się z wygodą używania w codziennym życiu. Zasłony dekoracyjne, pełniące także funkcję firan, potrafią w niezwykły sposób odmienić wnętrze – wprowadzić do niego ciepło i elegancję. Jednak ich ułożenie w równe i dekoracyjne fałdy bywa kłopotliwe jeśli umieszczona są np. na klasycznym karniszu rurowym. Karnisz elektryczny ułatwia, w oczywisty sposób, rozsuwanie i zsuwanie materiału zasłony, ale przede wszystkim utrzymuje materiał w miejscu; w równym ułożeniu.

Funkcjonalność karniszy elektrycznych

Współczesna moda na duże okna wymaga specjalnych rozwiązań w zakresie wygody ich osłaniania. Jeśli chodzi o żaluzje czy rolety sprawa jest dość prosta – wpasowują się w przestrzeń okna i zasłaniane/odsłaniane są w pionie, co sprawia, że idealnie przylegają do szyby.

Inaczej ma się sprawa z dekoracyjnymi zasłonami, stanowią swego rodzaju ramę dla przestrzeni okiennej. Ich materiał potrafi podkreślić wystrój wnętrza i nadać mu niezwykłego klimatu. Jednak, szczególnie przy dużych i bardzo dużych oknach, problematyczne może być zsuwanie/rozsuwanie materiału i odpowiednie jego układanie. Rozwiązaniem są tu właśnie karnisze elektryczne.

Głównymi ich zaletami są elegancja (karnisz jest całkowicie zamaskowany, a silniczek bardzo dyskretny), cichy napęd oraz uniwersalność; karnisz nadaje się do każdego rodzaju zasłony – lekkiej, pełniącej funkcję firany oraz cięższej, będącej zaciemniającą kotarą. Ponadto karnisze wyposażone są w tzw. „miękki start i stop", co zapobiega bujaniu się materiału przy uruchamianiu i zatrzymywaniu mechanizmu. Napęd zatrzymuje się kiedy napotka przeszkodę; można go także uruchamiać poprzez lekkie pociągnięcie zasłony tzw. „touch motion".

Z karniszy elektrycznych można korzystać nie tylko przy zasłonach zawieszonych prosto, ale także biegnących po łuku, przy czym pilot dołączony do napędu pozwala sterować więcej niż jedną warstwą tkaniny, co sprawdzi się kiedy w oknach są i firany, i zasłony.

Sklep Knall dostarcza karnisze elektryczne w postaci zmontowanej, przy czym przy produkcie dłuższym niż 2 m składają się one z kilku elementów, które należy połączyć. Na stronie internetowej (w zakładce Automatyka) znajduje się krótki film pokazujący jak należy to zrobić. Sterujemy karniszem przy pomocy pilota, ale możliwe jest także użycie tabletu lub telefonu z zainstalowaną aplikacją Google Asystent lub Alexa Amazon.

Dekoracyjne zasłony

Dekoracyjne zasłony zapewniają intymność, ochronę przed słońcem i są niezwykle dekoracyjnym elementem wnętrz. Rozwój technologiczny sprawił, że przy użyciu karniszy elektrycznych możemy wygodnie nimi sterować, nawet kiedy osłaniają duże okna.

Szeroki wybór materiałów pozwala wykorzystać je jako lekkie firany, jeśli wybierzemy materiał transparentny i cieńszy lub jako zaciemniające zasłony, kiedy zdecydujemy się na materiał o grubszej fakturze. Dodatkową zaletą jest tu kolorystyka – rozbudowana paleta pozwoli dobrać osłonę do charakteru i kolorów pomieszczeń w całym domu. Nie można także zapominać o tym, że tkaniny zasłon są naturalne i bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu zachowają swój kolor i estetyczny wygląd na długi czas.

Blog

Sprawdź również.

Wszystkie artykuły i porady »