Modne dekoracje świąteczne 2019

« Wstecz do bloga

Nadchodzi wyjątkowy czas Świat Bożego Narodzenia. Czas, w którym czas na chwilę zwalnia. Dom na te kilka dni w roku potrafi całkowicie zmienić swoją atmosferę. Nie tylko pod względem wyglądu, ale także klimatu. Pachnie choinką i świątecznymi potrawami, ale również czymś uroczystym i nieokreślonym.

Zmiana wyglądu związana jest z dekoracjami, które mają podkreślić świąteczny nastrój. Chcemy żeby były wyjątkowe, tak jak wyjątkowy jest czas, w którym je przygotowujemy. Pojawiają się symbole związane z czasem Świąt. Wspólne mianowniki odnoszące się do tradycji łączą się z akcentami pewnej nowoczesności. Co zatem jest najmodniejsze w roku 2019?

Kolory
Zacznijmy od choinki. Symbol ponadczasowy, drzewko zajmujące często centralne miejsce w świątecznie przystrojonym domu. W roku 2019 nadal króluje żywa i pachnąca lasem. Jeśli jednak decydujemy się na sztuczną to coraz modniejsze są białe.

Mamy już choinkę, przechodzimy teraz do najważniejszego - jak ją udekorować. Oto tegoroczne trendy. Na zielonej choince nadal najczęściej pojawiają się ozdoby w kolorach białym, czerwonym, srebrnym i złotym. Dotąd najbardziej klasycznym połączeniem były kolory złoty i czerwony. W tym sezonie złotym bombkom, gwiazdkom czy łańcuchom towarzyszą ozdoby czarne, granatowe czy szmaragdowe. Z kolei kolory biały i srebrny idealnie współgrają z wnętrzami urządzonymi w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Bardzo modne w tym roku są także ozdoby wykonane ręcznie; z papieru lub na szydełku (ażurowe).

Coraz częściej w propozycjach pojawia się także styl vintage. To coś dla wielbicieli ozdób od lat przechowywanych gdzieś na stychu czy w piwnicy. Ozdoby są wtedy różnokolorowe, często gromadzone przez różne pokolenia; z każdą może łączyć się ciekawa historia. Jeśli wybieramy drzewko sztuczne to w propozycjach często pojawiają się choinki w kolorze białym, często z imitacją śniegu lub szronu na igłach.

Kolory to nie tylko choinka, ale także różnego rodzaju dekoracje pojawiające się w domu lub na świątecznym stole. Najbardziej klasyczny duet to oczywiście zieleń (ciemniejsza, butelkowa) i czerwień. W tym roku w dekoracjach coraz częściej pojawiają się jednak kolory ciemne m.in. granat, kobalt, szmaragd i czerń zestawiane przede wszystkim z kolorem złotym, ale także białym, czerwonym i srebrnym. Nie chodzi tu jednak o przepych i przesyt, ale raczej o elegancję i delikatność w detalach. Pojawiają się też ciekawe materiały: naturalny len, aksamit czy kamionka. I oczywiście świece w kolorach współgrających z całością wystroju.

Świętom Bożego Narodzenia towarzyszą klasyczne motywy dekoracyjne; choinki, śnieżynki czy gwiazdki. Jednak w tym sezonie pojawiają elementy, które nie kojarzą z okresem świątecznym np. sztuczne pióra zdobiące bombki czy girlandy.

Natura
Obok gotowych ozdób w propozycjach świątecznych, domowych dekoracji mamy również te stworzone przez naturę. Należą do nich suszone plastry pomarańczy, gwiazdki anyżu, zdobione pierniki, szyszki, jemioła i gałązki iglaków. Z gałązek iglaków czy jemioły można wykonać piękne bożonarodzeniowe stroiki. Zieloną choinkę ozdobić szyszkami i piernikami. Do tego świece i mamy niepowtarzalny nastrój. Poza oryginalnym wyglądem mamy też niepowtarzalny zapach, który wydobywa się z naturalnych ozdób.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym Klientom wszelkiej pomyślności i radości.

Niech nadchodzący Nowy Rok 2020 przyniesie same dobre chwile.

                                                                                                                                          Zespół Knall

Blog

Sprawdź również.

Wielkanoc 2021 – dekoracje

Wielkanoc 2021 – dekoracje

Święta Wielkanocne już za chwilę. Czas pomyśleć o dekoracjach, które podkreślą klimat Świąt i sprawią, że dom będzie wyglądał wyjątkowo. Dekoracje pojawiają...

Więcej »

Wielkanocna dekoracja okna

Wielkanocna dekoracja okna

Święta Wielkanocne tuż tuż. Po wiosennych porządkach nadchodzi czas zbierania pomysłów na świąteczne dekoracje domów. Tworząc je tworzymy jednocześnie...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »