Eleganckie zasłony knall w aranżacjach wnętrz

« Wstecz do bloga

Temat aranżacji wnętrz zawsze pozostaje aktualny. Ciągle pojawiają się w nim nowe i interesujące wątki. Modyfikacje stylów, nowe materiały i ich faktury, zmiany w kolorystyce i dodatkach... To wszystko sprawia, że w kwestii sposobów w jaki możemy aranżować wystrój wnętrz nie ma mowy o nudzie. Szczególnie na początku roku kiedy pojawiają się świeże informacje o nowych trendach. Gdzieś w oddali widać wiosnę, a to najlepszy czas na zmiany w aranżacji wyglądu domu.

Jednym z najgorętszych trendów, które utrzymują się także na początku roku 2020, jest moda na naturalne dodatki. Podtrzymuje to między innymi silne zwrócenie się projektantów w kierunku ekologii w wykorzystywanych materiałach, dodatkach oraz meblach, które coraz częściej mają być poddawane renowacji. W ten sposób powstają prawdziwe dekoratorskie perełki.

W ten trend idealnie wpisują się zasłony. Produkuje się je z materiałów identycznych jak rolety rzymskie, które już od jakiegoś czasu uważane są za jedne z najlepszych dodatków do minimalistycznych, nowoczesnych sposobów wykańczania wnętrz. Ten sposób osłaniania okien polecany jest głównie w domach/mieszkaniach o większej przestrzeni, tak aby nie zdominowały pomieszczeń i nie wpłynęły na ich optyczne zmniejszenie. Jednak z uwagi na to, że wybór kolorystyki i masywności materiałów, z których szyte są zasłony jest bardzo duży to decydując się na tkaninę jasną i lekką zyskujemy dekorację, która sprawdzi się także w mniejszych wnętrzach.

Materiały i kolorystyka
Zasłony bardzo dobrze sprawdza się w każdym z domowych pomieszczeń. Wybierać możemy wśród wielu kolorów oraz faktur tkanin i dlatego mogą one bez problemu dopasować się do funkcji domowych pomieszczeń; być dekoracją i jednocześnie osłaniać wnętrza przed słońcem.

Pomieszczenia takie jak kuchnia czy salon potrzebują dużo światła słonecznego, przytłumionego w upalne dni. Tu można wybrać zasłony z lekkich i transparentnych tkanin. Ochronią przed słońcem, ale jedocześnie sprawią, że dom będzie pełen światła. Dodatkowo można wybrać jasną kolorystykę, która doda wnętrzom przestrzeni. Takie połączenie pozwoli też zastosować zasłony w pomieszczeniach nieco mniejszych.

Z kolei materiały grubsze i bardziej masywne będą odpowiednie do pełnienia funkcji przede wszystkim związanych z zaciemnieniem wnętrz. Sprawdzą się np. w sypialniach czy pokojach dziecięcych czyli tam gdzie w ciągu dnia podczas upałów powinno być możliwie najchłodniej, a w czasie nocnego odpoczynku ciemno. Rozbudowana kolorystyka sprawia, że łatwo dopasujemy je do aranżacji poszczególnych pomieszczeń, a pokoje dziecięce będą mogły być pełne kolorów.

Zasłony – nowy produkt w sklepie internetowym Knall
Obserwując nowe trendy w uzupełnianiu wyglądu nowoczesnych wnętrz poszerzyliśmy ofertę sklepu Knall o zasłony. Tkaniny w tej grupie produktów są identyczne jak w roletach rzymskich – można wybrać tkaniny delikatniejsze, półprzeźroczyste, imitujące firany. Można też zdecydować się na materiały masywniejsze pozwalające na zaciemnienie pomieszczeń lub zdecydować się na oba rozwiązania, dopasowując grubość materiału do funkcji pomieszczenia. Szeroka paleta barw pozwoli dobrać jednolitą kolorystykę, pasującą do wystroju domu, bez względu na grubość tkaniny.

Wysoka jakość tkanin oraz marszczenia sprawiają, że zasłony wyglądają i układają się bardzo atrakcyjnie. Do wyboru są tu trzy systemy: zasłony na karnisze rurowe oraz Mikroflex czyli specjalnie wszyte w tkaninę małe plastikowe haczyki.

Systemy zasłon są świetnym rozwiązaniem uzupełniania wystroju nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, w których ważnym elementem wystroju są naturalne dodatki.

Blog

Produkty którę mogą Cię zainteresować

Sprawdź również.

Dekoracja i osłanianie okien

Dekoracja i osłanianie okien

Temat osłaniania okien cały czas nie traci na aktualności. Kluczowych przyczyn trzeba szukać w modzie i poszukiwaniu funkcjonalności. Sposób osłaniania...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »