Verticale – cały czas na czasie

Liczne korzyści wynikające z zastosowania żaluzji pionowych w przestrzeniach użyteczności publicznej powodują, że jest to rozwiązanie właściwie ponadczasowe. Przede wszystkim zapewniają komfort pracy: korzystamy z naturalnego światła słonecznego, unikając nieprzyjemnie wysokiej temperatury. Tam gdzie wykorzystuje się klimatyzację powodują, że korzystanie z niej jest bardziej ekonomiczne, dzięki unikaniu nadmiernego nagrzewania pomieszczeń. Możliwość przedzielania przestrzeni przy ich pomocy zapewnia komfort pracy w gabinetach lekarskich czy kosmetycznych.

 

Producenci stosują coraz to nowsze struktury materiałów i rozbudowują paletę barw lameli, dzięki czemu bez problemu dostosują się one do wystroju wnętrza. Jasne kolory będą optycznie powiększać pomieszczenie; kolorowe i teksturowane nadadzą stylu przestronnym salom.

 

Verticale – systemy i szerokość lameliVerticale

 Przy vertikalach możemy wybrać system Classis lub Premium. W obu mamy do wyboru lamele o szerokości 89 mm i 127 mm. W systemie Classic możemy wybrać sterowanie ręczne (łańcuszek i sznurek) lub elektryczne; natomiast systemem Premium sterujemy wyłącznie ręcznie (łańcuszek i sznurek lub drążek). Różnice pojawiają się również w kolorystyce i kształcie rynny górnej. Classic: prosta rynna w kolorach białym lub srebrnym. Premium: półokrągła rynna w kolorach białym, srebrnym, brązowym, czarnym oraz szampańskim.

 
Wybór szerokości lameli zależeć może przede wszystkim od rodzaju pomieszczenia i jego przestrzeni, a także funkcji, które ma spełniać vertikal. Jeśli chcemy wykorzystać go na dużej przestrzeni, a lamele będą tylko odchylane, możemy wybrać te o szerokości 127 mm. Podobnie jeśli zastosujemy żaluzje jako przegrodę. Natomiast jeśli wiemy, że będziemy nie tylko odchylać pasy, ale także często przesuwać całość wtedy bardziej komfortowe jest zastosowanie tych o szerokości 89 mm.

Blog