Nowoczesne i eleganckie karnisze elektryczne knall

« Wstecz do bloga

Nie od dziś w projektach architektonicznych pojawiają się duże okna. Często, szczególnie w domach, zajmują one całą powierzchnię ściany. W tej modzie nie ma nic dziwnego – światło dodaje nam energii i chcemy żeby nasze wnętrza były go pełne. Światło to nie tylko energia, ale i przestrzeń. Nowoczesne budownictwo pokazuje nam, że dzięki dużym oknom nawet mniejsze wnętrza są optycznie przestronne.

Jednak duże okna wymagają również przemyślanego sposobu ich przesłonięcia, bo tak lubiane przez nas światło oznacza także gorąco. Szyba działa na ciepło jak magnes. Ochrona przed gorącem we wnętrzach to jedno; druga istotna sprawa do dekoracja wnętrz. Chcemy żeby nasze domy pięknie wyglądały.

W stylizacjach okien coraz częściej pojawiają się dekoracyjne zasłony. Duża przestrzeń okna przesłonięta pięknym naturalnym materiałem niewątpliwie robi wrażenie, a przy tym nabiera przytulności. Jednak zasłona w dużym oknie to tkanina w rozmiarze, który może utrudnić jej swobodne przesuwanie. I tu z pomocą przychodzą nam karnisze elektryczne, po których bez wysiłku przesuwamy zasłonę przy pomocy mechanizmu elektrycznego. Zasłony na szynie sufitowej to wygodne i estetyczne, a także praktyczne rozwiązanie.

Zasłony na szynach

Dekoracyjny materiał zasłon pełni także funkcję firan. Zasłony zaciemniające to idealne rozwiązanie np. do sypialni, natomiast lekki materiał w stylu firan świetnie sprawdzi się w przestronnym salonie, ale także w mniejszym pomieszczeniu - nie pomniejszy go optycznie i nada lekkości stylizacji wnętrza. W obu przypadkach karnisze elektryczne pozwolą bezproblemowo sterować powierzchnią tkaniny i ustawiać ją w dowolnym miejscu. Wyposażone są w system „miękki start/stop", który zapobiega bujaniu się tkaniny.

Każdego dnia kilka razy zasuwamy/odsuwamy zasłony, szczególnie kiedy na dworze świeci intensywne słońce. Zasłony elektryczne to ogromna wygoda. Warto pamiętać także, że szyna karniszy elektrycznych może biec po łuku. Ich silniczek jest dyskretny; karnisz elektryczny jest więc nie tylko rozwiązaniem komfortowym, ale również stylowym.

Zasłony nowoczesne

Coraz częściej w naszych domach pojawiają się rozwiązania z zakresu automatyki domowej tzw. inteligentnego domu. Wszystko to służy ułatwieniu codziennego funkcjonowania. Karnisze elektryczne idealnie wpisują się w te rozwiązania.

Wygodnie sterujemy ciężką tkaniną zasłon dekoracyjnych i nie martwimy się o ładne ułożenie lekkiego materiału firan, bo zasłony na szynie sufitowej to także estetyczne upięcie. Dekoracyjny wygląd zasłon to przecież nie tylko tkanina, ale również sposób jej upięcia. Nowoczesne rozwiązania łączą w sobie praktyczność z estetyką, co widać wyraźnie na przykładzie karniszy elektrycznych. Zasłony upięte i łatwe w przesuwaniu, nawet na dużej przestrzeni, to idealnie rozwiązanie, w którym nowoczesność idzie w parze ze stylem.

Blog

Sprawdź również.

Wszystkie artykuły i porady »