Ochrona poddasza przed nagrzaniem

« Wstecz do bloga

Pomieszczenia poddasza użytkowego, z pośród wszystkich w domu, są najbardziej narażone na nadmierne nagrzewanie. Wpływają na to i okna i cała przestrzeń dachu. Szyby okienne w 80% są odpowiedzialne za podnoszenie temperatury panującej w domu. Na poddaszu musimy je wyjątkowo skutecznie osłonić ponieważ dodatkowo nagrzewa się też dach, a my chcemy zminimalizować tego skutki.

Dlaczego tak ważna jest ochrona pomieszczeń poddasza przed słońcem? Wynika to głównie z ich funkcji. Poddasze użytkowe to często bardzo specjalna domowa przestrzeń, przeznaczona tylko i wyłącznie dla rodziny. Dół to codzienne obowiązki, spotkania z przyjaciółmi, ruch i hałas. Poddasze to intymność, cisza i odpoczynek. Znajdują się tam najczęściej sypialnie, pokoje dziecięce, garderoby i łazienki przeznaczone tylko dla gospodarzy. Często na poddasze przenosimy się dopiero wieczorem; wyobraźmy sobie taki wieczór po całym dniu upału. Aż strach pomyśleć.

Osłony chroniące poddasze przed nagrzaniem

Już wiemy dlaczego tak ważne jest żeby skutecznie chronić przestrzeń poddasza przed nagrzewaniem. Pozostaje pytanie jak to zrobić. Odpowiedź jest prosta – wybrać odpowiednie osłony okien. Do najskuteczniejszych należą osłony zewnętrzne – klasyczne oraz typu screen. Jak sama nazwa wskazuje montuje się je po zewnętrznej stronie okna. W ten sposób tworzymy coś w rodzaju pancerza chroniącego okno. Jak to działa? Roleta nie styka się z szybą i w ten sposób chroni są przed dotknięciem promieni, przyjmując na siebie całe gorąco. Nagrzana i nieosłonięta szyba to główna przyczyna przegrzania wnętrz, wystarczy pomyśleć o samochodzie pozostawionym na słońcu i już wiemy o co chodzi.

Różnica pomiędzy klasyczną roletą zewnętrzną, a roletą typu screen to materiał, z którego zostały zrobione. Klasyczne wykonane są z wysokogatunkowej blachy natomiast screen z włókna szklanego pokrytego PCV. Funkcjonują identycznie jeśli chodzi o ochronę przed słońcem – zatrzymują promienie słoneczne przed szybą i tym samym utrzymują w pomieszczeniach poddasza przyjemny chłód. Natomiast różnią się pod kątem funkcji dodatkowych. Siatka rolet screen nie zaciemnia całkowicie pomieszczenia, rozpraszając światło. W praktyce oznacza to, że korzystając z pomieszczeń poddasza w ciągu dnia nie musimy wykorzystywać sztucznego światła. Widzimy też to co dzieje się na zewnątrz. Z kolei klasyczne rolety zewnętrze są dodatkową ochroną przed hałasem, co może być istotne kiedy mieszkamy w ruchliwej części miasta. Pełnią też funkcje antywłamaniowe.

Rolety zewnętrzne w Knall

Marki Fakro i Velux to liderzy polskiego rynku okien dachowych. Ich produkty wyróżnia wysoka jakość i staranność wykonania, co przekłada się na bardzo dobre opinie Klientów. Z tego powodu właśnie z nimi współpracujemy w sklepie internetowym Knall jeśli chodzi o oferowane przez nas klasyczne rolety zewnętrzne. Obie marki umieszczają na swoich oknach tablice znamionowe, które pozwalają odpowiednio dobrać rozmiar osłony. Również jeśli chodzi i rolety typu screen wieloletnie doświadczenie pozwala nam współpracować z partnerami najlepszymi na rynku.

Jakość materiałów oraz nowoczesne projekty przekładają się na estetykę wykonania. Tym samym nie musimy się martwić, że montaż rolet zewnętrznych zeszpeci wygląd budynku. Oba rodzaje będą ładnie komponować się z elewacją. Tym bardziej, że możemy także wybrać kolor, który najlepiej się z nią skomponuje.

Blog

Sprawdź również.

Sposoby na zacienienie ogrodu

Sposoby na zacienienie ogrodu

Przydomowe ogrody lub podmiejskie działki to miejsca, w których latem przyjemnie płynie czas. Zieleń i słoneczna pogoda sprzyjają odpoczynkowi. Jednak nie...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »