Rolety knall dzień i noc w stylowych wnętrzach

« Wstecz do bloga

Wystój okien najczęściej dobierany jest do stylu, w jakim mają być urządzone wnętrza oraz do ich kolorystyki. Przy czym dokonując wyboru myślimy nie tylko o estetyce wyglądu całości, ale także o funkcjonalności osłon. Powinny one bowiem nie tylko pięknie wyglądać, ale także skutecznie chronić wnętrza przed słońcem, a tym samym nagrzewaniem oraz zapewniać intymność mieszkańcom.

Obecnie oferta osłon jest tak różnorodna, że bez problemu można znaleźć taką, która najbardziej odpowiada naszemu gustowi, a jednocześnie skutecznie ogranicza dopływ promieni słonecznych. Jednym z najbardziej nowoczesnych rodzajów osłon, wyróżniających się oryginalnym wyglądem, są nowoczesne rolety dzień noc. Zyskały one uznanie osób ceniących stylowe wnętrza; osób, które poszukują praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań, ale cenią sobie także atrakcyjny wygląd domowej przestrzeni.

Plusy rolet dzień i noc
Tym co przede wszystkim zwraca uwagę w roletach dzień/noc jest ich oryginalny wygląd. Zostały zaprojektowane w układające się naprzemiennie pasy. Pasy tworzą dwie warstwy materiału; jedna warstwa jest wykonana z materiału transparentnego/przeźroczystego, a druga z materiału kryjącego. Całość wygląda niezwykle oryginalnie i to zarówno we wnętrzu, jak i widziana od zewnątrz. Mechanizm rolety pozwala nam przesuwać warstwy materiału względem siebie i ustawiać je w dowolny sposób, w zależności od pory dnia, kierunku na który wychodzą okna, intensywności słońca itp..

W ten sposób kiedy w ciągu dnia intensywnie świeci słońce ustawiamy materiał w całości kryjący. W ten sposób w domu panuje cień i mamy przyjemną temperaturę. W miarę upływu czasu, kiedy słońce przestaje mocno świecić lub kiedy zmienia swoje położenie możemy stopniowo odsłaniać warstwę pasów przeźroczystych rozjaśniając wnętrza. W pochmurne dni lub wieczorem roletę można ustawić tak, aby widoczny był tylko materiał przeźroczysty. We wnętrzu będzie jasno, ale pozostanie ono niewidoczne z zewnątrz.

Plusem rolet dzień/noc jest też z pewnością łatwy montaż. W sklepie internetowym Knall oferujemy trzy opcje: montaż na ramie okna (roleta bez kasety), montaż w świetle szyby (roleta w kasecie) oraz montaż na ścianę/sufit (roleta w półkasecie). Wszystkie osłony przygotowywane są na wymiar i można je dopasować do rozmiaru okna. Dzięki temu mamy pewność, że ładnie wpasują się w okno i będzie je można bez problemu zamontować w całym domu, nawet w oknach o niestandardowych wymiarach. Całość będzie wyglądać spójnie i stylowo.

Estetyka rolet dzień i noc
Rolety dzień i noc na wymiar sprawdzą się w każdym pomieszczeniu; stylowym salonie, eleganckiej kuchni, przytulnej sypialni czy kolorowym pokoju dziecka. Ich wygląd z powodzeniem uzupełni wnętrza urządzane w różnych stylach, a oferta kolorystyczna pozwoli dopasować je do aranżacji pomieszczeń. Ponadto w grupie rolet dzień/noc dostępne są różne rodzaje tkanin, w tym także tkanina całkowicie zaciemniająca (black out), która świetnie się sprawdzi np. w sypialni.

Żeby rolety dzień/noc zachowały swoją estetykę można regularnie oczyszczać je z kurzu przy pomocy suchej miotełki lub odkurzaczem przy użyciu miękkiej szczoteczki, która znajduje się w każdym zestawie (moc odkurzacza ustawiamy na minimum). Co jakiś czas możemy oczyścić materiał przecierając go wilgotną gąbką lub miękką szmatką.

Blog

Produkty którę mogą Cię zainteresować

Sprawdź również.

Rolety i żaluzje vs zasłony cz. 2

Rolety i żaluzje vs zasłony cz. 2

We wrześniu na blogu porównujemy dwa typy osłaniania okien – rolety/żaluzje oraz zasłony. W dzisiejszej części czas na przybliżenie produktu jakim są...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »