Żaluzje aluminiowe – co nowego

Cały czas chętnie kupujemy żaluzje aluminiowe, również dlatego, że poza ich oczywistą funkcjonalnością tj. skuteczną osłoną wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem, są osłoną okienną, którą łatwo można dopasować do wnętrza. To także produkt, który cały czas się zmienia, jest unowocześniany po to, aby jak najlepiej osłaniał okna i zdobił wnętrza.

Na co zwrócić uwagę pod kątem nowości:

  • Lamele: drewnopodobne i perforowane. Żaluzje aluminiowe drewnopodobne oferowane są w kolorystyce drewna, dodatkowo można do nich dobrać drewniane elementy wyposażenia (maskownica rynny górnej i pokrętło obracania). W żaluzjach perforowanych listewki mają niewielkie dziurki. To nadaje im nowoczesny wygląd i sprawia, że nawet całkowicie zasłonięte nie zaciemniają pomieszczenia. Światło słoneczne przechodzi przez otwory i delikatnie się rozprasza co powoduje, że w pomieszczeniu panuje przyjemny półcień. To ważne jeśli często pracujemy w domu przy komputerze. Ten rodzaj żaluzji sprawdzi się też idealnie w pomieszczeniach biurowych
  • Szerokość lameli. Żaluzje aluminiowe oferowane są w trzech szerokościach lameli: 16mm, 25mm oraz 50mm. To duże udogodnienie ponieważ pozwala nam dopasowywać żaluzje do wielkości okna – w oknach mniejszych polecane są te z listewkami węższymi natomiast przy dużych powierzchniach okiennych lepiej zastosować lamele szersze.
  • Kolory. Żaluzje aluminiowe mają najbogatszą ofertę kolorystyczną z pośród wszystkich osłon okiennych. Pojawiają się coraz to nowe barwy, dzięki czemu możemy je dopasowywać do wnętrz o różnym charakterze: w kuchniach i pokojach dziennych możemy zastosować barwy jaśniejsze, tak aby nawet przy całkowicie zasłoniętych żaluzjach nie zaciemnić wnętrza. W sypialniach z kolei zdecydować się na kolor ciemniejszy po to by móc w nich swobodnie odpoczywać nawet podczas słonecznego dnia.
  • Montaż. Żaluzje aluminiowe mogą być montowane na ramę okna, we wnęce okiennej na ścianę lub sufit. Sposób montażu łączy się z wielkością osłony np. mniejsze można umieszczać na ramie okna, większe na ścianie lub suficie.
  • Sterowanie. Możemy wybrać sterowanie ręczne (umieszczone z lewej lub prawej strony) lub elektryczne.

Jak dopasować szerokość lameli żaluzji aluminiowych

W żaluzjach aluminiowych możemy wybrać lamele w trzech szerokościach: 16mm, 25mm lub 50mm. Przy czym zawsze należy sprawdzić czy w danej kategorii osłon występują wszystkie trzy szerokości listewek np. w drewnopodobnej (kolory zbliżone do barw drewna) kolekcji Knall możemy wybrać dwie szerokości lameli: 25mm i 50mm.

Przyjmuje się, że lamele węższe (16 i 25mm) lepiej stosować przy mniejszych powierzchniach okiennych. Wyglądają delikatnie i zgrabnie zatem nie będą dominować w przestrzeni okna. Z kolei lamele szersze (50mm) lepiej sprawdza się przy większych powierzchniach, będą estetyczniej wyglądały i zdecydowanie łatwiej będzie nimi sterować. W Knall przygotowujemy żaluzje pod indywidualny wymiar podany przez Klienta, może on także zdecydować o szerokości lameli i tym samym dopasować je do wymiarów całej żaluzji.

Czyszczenie żaluzji aluminiowych nie sprawia kłopotu. Można zastosować specjalną szczotkę, która dokładnie wymiecie kurz z lameli lub można przemyć listewki wilgotną szmatką płukaną w wodzie z delikatnym detergentem. Raz na jakiś czas warto zdjąć żaluzje i umyć je dokładnie zanurzając w wodzie z detergentem.

Blog