Rolety rzymskie w ofercie Knall

« Wstecz do bloga

Rolety rzymskie w ofercie Knall

Identycznie jak wszystkie inne osłony okienne również rolety rzymskie przygotowujemy na indywidualny wymiar i zamówienie. Klienci mogą wybierać tkaniny o różnym stopniu przepuszczalności światła (grubość materiału), maja również do dyspozycji bogatą gamę kolorów tkanin i ich wzorów. Dbamy także o to, aby tkaniny używane do produkcji rolet były wysokiej jakości.
Co istotne – szerokość naszych rolet może sięgać aż 3mb (to szerokość maksymalna), a to z kolei odpowiada modzie na projektowanie dużych przestrzeni okiennych.

To co w naszej ofercie również wiąże się z rozwiązaniami osłon wykorzystywanych przy dużych oknach to dwa systemy rolet rzymskich: ze szprosami i bez szprosów. Szpros to po prostu pręt wsuwany w specjalnie uszyte tuneliki w tkaninie rolety. Szprosy sprawdzą się przede wszystkim w roletach o większych wymiarach, nie mamy wtedy problemu z eleganckim ułożeniem materiału w równe poziome fałdy. Przyjmujemy, że szprosy powinny być rozmieszczone w odległościach nie większych niż 30cm przy tkaniach cięższych (nie przepuszczających światła) i odległościach 20/25cm przy tkaniach lekkich i cienkich. Pamiętajmy, że jeśli kilka rolet wisi w jednym pomieszczeniu to we wszystkich szprosy powinny znajdować się w tej samej odległości – rolety układają się w identyczne fałdy, a efekt jest estetyczny i elegancki. Ilość szprosów zależy oczywiście od wysokości rolety.

Jeśli natomiast umieszczamy roletę rzymską w oknie mniejszym to możemy zrezygnować ze szprosów – materiał układa się tu gęściej, tworząc delikatną formę. To rozwiązanie częściej polecane jest też przy cieńszych, bardziej miękkich materiałach.

Nasze rolety rzymskie sterowane są mechanizmem łańcuszkowym, bardzo wygodnym i pozwalającym zatrzymać roletę na dowolnej wysokości okna. Co równie istotne mechanizm jest niewielki i estetyczny. Profil, na którym umieszczony jest materiał wyposażono w specjalny rzep, nie ma więc kłopotu z utrzymaniem rolety w czystości.

Jeszcze kilka słów o montażu – jest bardzo prosty i mamy tu do wyboru montaż: na ścianie, we wnęce okiennej lub na ramie okna.

Blog

Sprawdź również.

Z oknem na Skandynawię

Z oknem na Skandynawię

Z oknem na Skandynawię Wnętrza w stylu skandynawskim cechuje prostota, jasne barwy oraz funkcjonalność. To jeden z najpopularniejszych stylów, w którym...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »