Wielkanoc 2021 – dekoracje

« Wstecz do bloga

Święta Wielkanocne już za chwilę. Czas pomyśleć o dekoracjach, które podkreślą klimat Świąt i sprawią, że dom będzie wyglądał wyjątkowo. Dekoracje pojawiają się nie tylko na stołach. Jest na nie miejsce także na parapetach okiennych, niewielkich stolikach czy komodach.

W dekoracjach Wielkanocnych, poza elementami związanymi z ich symboliką, widać też wiele radości z wiosny. To czas kiedy zaczynamy coraz bardziej się nią cieszyć.

Co zatem jest na topie w te Święta?

Niezmiennie natura. Naturalne elementy dekoracji są niezmiennie tym czego nie powinno zabraknąć w ozdobach. Świetnym pomysłem są wianki z gałązek lub wikliny. Można je kupić gotowe w różnych kolorach. Często tworzą już przygotowane stroiki wielkanocne. Można jednak także ozdobić je samodzielnie. Wykorzystać do tego klasyczne świąteczne symbole – kolorowe pisanki, baranka, zajączka i kurczaczka oraz mech, kolorowe wstążki czy suszone dodatki. Taki stroik może stanąć na stole, ale również na parapecie; może być też zawieszony na drzwiach.

Świeże kwiaty i bazie – ich także nie powinno zabraknąć w naszych domach w czasie Świąt. Żółte żonkile czy kolorowe tulipany potrafią zmienić wnętrze w niezwykłe miejsce. Dekoracyjne dodatki to nie tylko kwiaty. To także figurki symbolizujące Święta w postaci zajączka, baranka, pisanki. Mogą stanąć na stole czy komodzie w pobliżu wazonu z kwiatami.

Nie bójmy się także kolorów. W roku 2021 w dekoracjach wielkanocnych najmodniejsze będą zieleń, żółć, pomarańcz i błękit. Wiosna jest jednak taka kolorowa – czemu nie wykorzystać w ozdobach naszych ulubionych kolorów? Przecież najlepszy klimat Świąt tworzymy sami – każda dekoracja staje się wyjątkowa kiedy jest tworzona z przyjemnością i staje w miejscu, w którym spotykają się najbliżsi.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Klientom żeby był to czas spędzony w gronie bliskich osób. Czas spokoju i radości oraz zapomnienia o wszelkich troskach.
Wesołych Świąt!
Zespół Knall

Blog

Sprawdź również.

Wielkanocna dekoracja okna

Wielkanocna dekoracja okna

Święta Wielkanocne tuż tuż. Po wiosennych porządkach nadchodzi czas zbierania pomysłów na świąteczne dekoracje domów. Tworząc je tworzymy jednocześnie...

Więcej »

Dekoracje okien na Święta

Dekoracje okien na Święta

Święta zbliżają się wielkimi krokami i jak co roku towarzyszy im wielkie zabieganie. Gotowanie, pieczenie, poszukiwanie i pakowanie prezentów, kupowanie...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »