Dekoracja domu na Wielkanoc

« Wstecz do bloga

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Jak zwykle na naszym blogu pojawia się wpis związany z dekoracjami świątecznymi. Święta to wyjątkowy czas, którego nastrój dodatkowo podkreślamy towarzyszącymi im symbolami. To także czas, w którym zaczynamy cieszyć się wiosną i jej kolorami. Dlatego dekorowanie domu sprawia mam wtedy podwójną przyjemność.

Ten rok jest jednak inny niż wszystkie poprzednie. Wszyscy znaleźliśmy się w innej rzeczywistości, takiej w którą jeszcze jakiś czas temu nikt z nas by nie uwierzył. Kwarantanna sprawia, że świąteczny czas będzie różnił się od tego co znamy. Spędzimy je tylko z najbliższymi, z którymi mieszkamy. Nie będzie wizyt u rodziny i znajomych, wspólnego siedzenia i spacerów uliczkami miast.

Nie znaczy to jednak, że ten czas będzie gorszy. Nowoczesna technologia sprawia, że możemy się swobodnie komunikować. Widzieć, rozmawiać i cieszyć tym czasem razem, choć w sposób odmienny. Dekoracje wielkanocne pozwolą stworzyć w domu wyjątkowy nastrój. Mamy do dyspozycji wiele różnych środków, dzięki którym możemy je tworzyć. Przede wszystkim własną wyobraźnię.

Dodatki
Dodatki pomogą wprowadzić do naszego domu wyjątkowy świąteczny klimat. Świeże kwiaty, gałązki borowiny, bazie. Nie mamy teraz dostępu do usług profesjonalnych pracowni tworzących ozdoby, ale w każdym markecie spożywczym możemy kupić świeże kwiaty i przewiązać je kolorową wstążką. Jeśli jej nie mamy to same kwiaty też wystarczą. Na portalach społecznościowych można też znaleźć wiele ogłoszeń hodowców kwiatów, którzy dostarczą bukiety do domu. Sprawdźmy, może jest ktoś taki w naszej okolicy. Bazie i borowinę możemy spróbować znaleźć podczas spaceru w lesie i przynieść niewielką ilość na świąteczny stół.

Nieodłączni towarzysze świątecznego stołu to kurczak, baranek i zając. Sprawdźmy, może mamy gdzieś ukryte ich figurki z roku ubiegłego. Jeśli nie, to z pomocą z pewnością przyjdą nam ponownie markety spożywcze, w których i tak bywamy. Jeśli nic nie wybierzemy to zawsze możemy wykonać proste dekoracje z papieru i je ozdobić – może to być całkiem dobra zabawą, szczególnie jeśli w domu są dzieci.

I wreszcie pisanki, kolorowe jajka bez, których ciężko wyobrazić sobie Święta. Nie mamy specjalnych farbek? Wystarczy odkładać łupiny cebuli i w nich ugotować jajka, wyjdzie z tego piękny kolor. A może w ogóle spróbujmy sobie przypomnieć sposoby naszych babć na przygotowywanie dekoracji wielkanocnych. One nie miały dostępu do nowoczesnych pracowni przygotowujących ozdoby, a ich domy i tak pełne były świątecznego klimatu

Kolory
Kolory Świąt Wielkanocnych to zieleń, żółć i wszelkie odcienie pasteli. Świeże kwiaty wystarczą, by w domu zrobiło się kolorowo. Do tego biel obrusa i ozdobne serwetki z motywami wielkanocnymi. Lub odwrotnie – kolorowe dodatki na stole i jednokolorowe kwiaty. Do tego zieleń posadzonej w domu rzeżuchy. To jak połączymy kolory zależy tylko od naszego gustu i kolorystyki wnętrz. Jednak świeżość kwiatów i zieleni zawsze działa magicznie.

Naszym Klientom i ich rodzinom życzymy wszystkiego co najlepsze z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
Bądźcie zdrowi i dbajcie o siebie. #zostańwdomu
Zespół Knall

Blog