Pergole ALU LIGHT idealne do ogrodu

Powoli zbliża się ten okres w roku, w którym jak najwięcej czasu będziemy chcieli spędzać w przydomowym ogrodzie lub na działce. Wiosna i lato! Już nie możemy się doczekać. Zostało jeszcze trochę czasu więc warto pomyśleć jak do tego okresu przygotować ogród.

Ogród powinien być nie tylko piękny, ale także funkcjonalny. Dbamy przecież nie tylko o rośliny, ale także o to żebyśmy mogli przyjemnie spędzać w nim czas w czasie ciepłych miesięcy. Ten odpoczynek może zakłócić zbyt wysoka temperatura lub deszcz. Upały nie tylko potrafią skutecznie wygonić nas z ogrodu, ale także mogą być niebezpieczne – szczególnie dla dzieci lub osób starszych. A deszcz? Wiadomo, że nikt nie lubi moknąć.
I tu idealnym rozwiązaniem staje się montaż pergoli, która będzie chronić i przed upałem, i przed deszczem.

Zalety pergoli
Pergole ALU LIGHT dostępne są w naszym sklepie internetowym w dwóch wersjach: przyściennej i wolnostojącej. Przyścienna montowana jest na tarasie natomiast wolnostojąca może stanąć w dowolnym miejscu w ogrodzie. Trzeba tu sprawdzić czy montaż nie wymaga przygotowania podłoża. Pergole ALU LIGHT produkowane są w trzech różnych rozmiarach do wyboru.

Pergola ALU LIGHT tarasowa (przyścienna) to świetny sposób na połączenie przestrzeni domu z ogrodem. Mogą pod nią stanąć stół ogrodowy i krzesła; w ten sposób zyskamy miejsce gdzie można jeść wiosną i latem posiłki na dworze. Bez obaw o za wysoką temperaturę lub deszcz. Ponadto pergola automatycznie osłoni także drzwi prowadzące na taras, dzięki czemu chłodniej będzie także w salonie. Taras dzięki pergoli stanie się miejscem odpoczynku i towarzyskich spotkań bez obaw o pogodę. Pergola tarasowa ALU LIGHT wyposażona jest w oświetlenie LED można więc pod nią przyjemnie spędzać czas także kiedy zrobi się ciemno.

Z kolei pergola ALU LIGHT wolnostojąca może stanąć w dowolnym miejscu w ogrodzie (także przy tarasie). Wyposażona jest również w oświetlenie typu LED nie trzeba zatem instalować przy niej oświetlenia i zastanawiać się nad doprowadzeniem odpowiednich przewodów. Pergola wolnostojąca daje także możliwość montażu osłon bocznych, które dodatkowo zabezpieczą przestrzeń pod pergolą przed wysoką temperaturą lub deszczem. Bez obaw można pod nią wstawić komplet ogrodowy. Pergola wolnostojąca stworzy latem chłodną oazę odpoczynku lub da schronienie przed letnim deszczem.

Estetyka pergoli ALU LIGHT
Pergole to atrakcyjny element małej architektury ogrodowej. Idealnie zgrają się z fasadą domu lub przestrzenią ogrodu. Estetyka wykonania sprawia, że produkt jest nie tylko funkcjonalny, ale także bardzo dekoracyjny. Tkaninę osłony można całkowicie zwinąć, ułoży się w regularne fałdy. Po sezonie nie trzeba się obawiać o zniszczenie materiału przez deszcz lub śnieg. Dotyczy to zresztą także gwałtownych letnich burz. Tkaniną sterować można ręcznie lub elektrycznie. Dotyczy to obu rodzajów pergoli.

Dzięki pergoli zyskamy w ogrodzie zacienioną przestrzeń. Latem, a nawet wiosną i wczesną jesienią, we znaki coraz częściej dają nam się wysokie temperatury. Warto już teraz pomyśleć jak się przed nimi uchronić. Pergola sprawdzi się tutaj idealnie.

Blog