Segmentowe bramy garażowe czyli o bezpiecznym i komfortowym korzystaniu z garażu

« Wstecz do bloga

Segmentowe bramy garażowe są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem przy budowie lub remoncie domu - wybiera je prawie 80% osób. Niewątpliwie mają na to wpływ ich liczne zalety. Przez lata korzystanie z garażu związane było z koniecznością wyjścia z samochodu, otwarciem skrzydła bramy i powrotem do auta; co nie brzmi jakoś strasznie dopóki nie wyobrazimy sobie jesiennej ulewy lub całodziennych opadów śniegu, który zaczyna zalegać przed garażem.

W sklepie internetowym Knall oferujemy bramy firmy Kronway, które cieszą się popularnością na całym świecie. Sprawdziły się m.in. w regionach narażonych na przejście huraganów. W Polsce zmieniają się warunki pogodowe, co możemy obserwować szczególnie w okresie letnim dlatego warto zainwestować w bramę najwyższej jakości. Produkty Kronway posiadają liczne certyfikaty i 10 lat gwarancji.

Zalety garażowych bram segmentowych

Zalety skupiają się wokół oszczędności miejsca oraz bezpieczeństwie i ekonomiczności użytkowania.
1. Oszczędność miejsca – ponieważ brama otwiera się pionowo do góry, poruszając się po umieszczonych pod sufitem prowadnicach, pancerz nie wymaga pozostawienia dodatkowego miejsca na ruch skrzydła. Tym samym możemy mieć mały podjazd lub nawet nie mieć go w ogóle (np. wjazd do budynku blisko chodnika co często ma miejsce w przypadku zabudowy szeregowej). Dodatkowa zaleta takiego rozwiązania to to, że nie musimy zwracać uwagi na warunki pogodowe w okresie zimy – zaspy śnieżne nie przeszkodzą w otwieraniu i zamykaniu garażu. Nie będzie także przeszkodą dodatkowa dekoracja domu w postaci np. dużych donic z kwiatami bo bokach garażu – nie ma otwieranego na zewnątrz skrzydła, nie ma ryzyka przewrócenia i zniszczenia ozdoby. Ponadto prowadnice montowane są od wewnętrznej ściany garażu, oznacza to, że nie ma znaczenia kształt górnej ściany tzw. nadproże (może być np. łukowate).
2. Bezpieczeństwo – bramy segmentowe są projektowane z myślą o bezpieczeństwie nie tylko użytkowników, ale i całego domu. Rozwiązania konstrukcyjne (panele, zawiasy, sprężyny) mają zapobiegać przytrzaśnięciom, pancerz bramy automatycznie się podniesie po natrafieniu na przeszkodę, a dodatkowe zabezpieczenie linki przy sprężynach naciągowych ma zapobiegać samoczynnemu opadaniu w chwili ewentualnego pęknięcia skrzydła. Ponadto ponieważ bramy segmentowe składają się z identycznych elementów (segmentów) połączonych za pomocą elastycznych łączników są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia, co może zapobiegać próbom włamania.
3. Ekonomia – bramy segmentowe są szczególnie polecane w domach energooszczędnych. Stalowe panele, z których zbudowany jest pancerz wypełnia specjalna pianka, a na łączeniu segmentów oraz całym obwodzie znajduje się system uszczelek. Mamy zatem skuteczną ochronę przed zimnem, co ma szczególne znaczenie kiedy garaż wbudowany jest w bryłę domu i/lub kiedy jest ogrzewany.

Zalety bram garażowych segmentowych to także estetyka wyglądu budynku; wymiary bram garażowych mają znaczny wpływ na wygląd całej elewacji. W przypadku bram segmentowych całość ładnie komponuje się z zewnętrzną częścią domu.

Musimy też pamiętać, że komfort użytkowania garażu łączy się nie tylko z samochodem. Często trzymamy w nim rowery, kosiarkę czy odśnieżarkę co oznacza, że łatwe otwieranie/zamykanie nie musi być koniecznie związane z użytkowaniem samochodu; początek jesieni może szczególnie sprzyjać np. częstemu korzystaniu z rowerów

Blog

Sprawdź również.

Wszystkie artykuły i porady »