Dekoracyjne świąteczne zasłony

« Wstecz do bloga

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wszędzie widać już świąteczne dekoracje i światełka. Ruszyła pierwsza produkcja świątecznych pierników. Powoli zaczynamy myśleć o organizacji tego wyjątkowego czasu. W czasie świąt najważniejsza jest atmosfera. Jednak równie ważne są zapachy tradycyjnych potraw oraz dekoracja domu. Wszystko to, co składa się na wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju klimat Świąt.

Dekoracje to świąteczny stół i dodatki widoczne w całym domu. Nakrycie stołu. Zapach świeżej choinki i stroiki ustawione na stołach. Jednak nie tylko. Dekoracje świąteczne widoczne są także w oknach. Stojące i wiszące stroiki, lampki czy świece. Coraz bardziej popularne są także dekoracyjne świąteczne zasłony.

Świąteczne zasłony to zarówno kolorystyka jak i ozdobne desenie kojarzące się z Bożym Narodzeniem. Taka osłona podkreśli atmosferę i nada domowi wyjątkowego klimatu Świąt.

Świąteczny wygląd okien

Dekoracja okien dopełnia wystroju całego domu. Podczas Świąt dodatkowo można podkreślić cały wystrój wieszając świąteczne zasłony.

Zacznijmy od kolorystyki. Święta od lat kojarzą nam się z połączeniem butelkowej zieleni i czerwieni. Jeśli lubimy mocniejsze akcenty kolorystyczne to można zdecydować się na takie rozwiązanie. Obecnie modne są też zasłony welurowe. Zieleń lub czerwień z połączeniu z tym materiałem wygląda wyjątkowo odświętnie. Można połączyć również np. kolor zielony z przewiązaną przez zasłonę czerwoną szarfą. Trzeba jednak pamiętać, że w mniejszych wnętrzach ciemniejszy i intensywny kolor zasłon może spowodować efekt optycznego pomniejszenia i zdominować wnętrze. W takich wypadkach lepiej zdecydować się na jasną i neutralną kolorystykę zasłon, gdzie klimat Świąt zostanie podkreślony przez ozdoby. Mogą to być właśnie przewiązane szarfy w kolorach zieleni i czerwieni. Jednak nie tylko. Kolory Świąt to także zgaszone złoto, granat (często połączony ze srebrem).

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w zasłonach świątecznych są dekoracyjne desenie. To także pomysł dobry do wykorzystania i większych, i w mniejszych domach. Dekor może pojawić się na całej zasłonie lub w jej dolnej części jednak tło może pozostawiać jasne. Dekoracyjne desenie wyszywane są w różnych kolorach: zieleni, czerwieni, złota, granatu czy srebra; barwach kojarzących się z Bożym narodzeniem. Mogą to być geometryczne wzory lub kształty bombek, zielonych lub ośnieżonych gałązek choinki czy betlejemskich gwiazd. Na dekoracyjnych zasłonach pojawiają się również wzory bajkowe: Mikołaje, renifery i charakterystyczne świąteczne krasnale. Takie zasłony mogą wnieść świąteczny klimat do dziecięcego pokoju.

Zasłony świąteczne szyje się z naturalnych tkanin, które są wytrzymałe i bardzo estetyczne. Schowane po Świętach zachowają swój piękny wygląd przez długi czas. Tym bardziej, że świąteczne dekory i kolorystyka są uniwersalne. Nie tracą swojej aktualności. Od lat niezmiennie nam towarzyszą i kojarzą się z tym wyjątkowym czasem w roku.

Zakupy w Knall

Zasłony w naszym sklepie szyte są na wskazany wymiar, który należy podać w trakcie składania zamówienia. Podczas składania zamówienia należy wybrać także kolor, rodzaj tkaniny i/lub ewentualny dekoracyjny print. Oferujemy zasłony na gustownych ringach lub specjalnych haczykach Microflex. W ofercie są także karnisze elektryczne, które idealnie sprawdzają się przy większych rozmiarach dekoracyjnych zasłon. Ułatwiają przesuwanie zasłony i utrzymują jej estetyczne upięcie.

Blog

Sprawdź również.

Wielkanocna dekoracja okna

Wielkanocna dekoracja okna

Święta Wielkanocne tuż tuż. Po wiosennych porządkach nadchodzi czas zbierania pomysłów na świąteczne dekoracje domów. Tworząc je tworzymy jednocześnie...

Więcej »

Osłony okien jesienią i zimą

Osłony okien jesienią i zimą

Osłony okien jesienią i zimą Konieczność osłaniania okien często może się kojarzyć z wiosną i latem czyli porami roku, podczas których ochronimy wnętrza...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »