Świąteczne dekoracje

« Wstecz do bloga

Dekorowanie domu jest bardzo przyjemnym elementem przedświątecznych przygotowań. Dzięki temu na długo przed samymi Świętami zaczynamy czuć ich wyjątkowy klimat . Już na początku grudnia w wielu domach pojawiają się choinka i różne stroiki. Zawieszane są świąteczne światełka. Czuć zapach piernikowego ciasta.

Ta wyjątkowa atmosfera towarzyszy nam przez cały grudzień aż do wyjątkowego dnia Wigilii, a potem jeszcze długo zostaje we wspomnieniach. Boże Narodzenie celebrujemy szczególnie dlatego to jak przystrajany jest dom jest dla nas tak ważne. Natomiast w pytaniu „Jak?” kryje się wiele ciekawych rzeczy. Nowoczesność łączy się z tradycją – nowe trendy przeplatają ozdoby przechowywane w piwnicy i pamiętające jeszcze dom dziadków. Kolorowe ozdoby przeplata barwa jednolita tworząca bazę kolorystyczną. Własnoręcznie wykonywane dekoracje stają obok tych gotowych. Każdy dom jest wyjątkowy, bo każdy z nas tworzy jego dekoracje na swój indywidualny sposób.

Święta 2021

W tym roku Święta rządzą w całym domu. Elementy świątecznych dekoracji pojawiają się nie tylko w salonie, ale także poszczególnych pomieszczeniach, kuchni czy łazienkach. Stroiki, świece z tematycznym dekorem, wszelkiego rodzaju tekstylia nawiązujące do Świąt – świąteczne zasłony, poduchy, obrusy. I oczywiście choinka.

To co można zauważyć to spójność dekoracji; motyw tematyczny przewijający się w każdym z pomieszczeń. Może to być np. motyw kolorystyczny. W tym roku popularne są barwy stonowane. Nieodmiennie czerwień i zieleń jednak w odcieniu ciemniejszym. Stale w świątecznych dekoracjach pojawia się też kolor złoty. Pewną nowością jest brąz i kolory dobrze z nim współgrające: beż, cynamon, oranże, śliwka czy burgund. W trendach pojawia się także nazwa British Newstalgia. To coś dla osób kochających klimat wnętrz pełnych poduszek, ciepłych pledów, świec tworzących ciepły i nieco tajemniczy klimat wprost z zamku Hogwart. Wszystko oczywiście zdobione motywem świątecznym.

Kolorystyka

Kolorystyka świątecznych dekoracji nie jest przypadkowa. Nieodmiennie powtarzają się trzy kolory: zielony, czerwony oraz złoty. To barwy pojawiające się już w średniowieczu i nawiązujące do tematyki religijnej. Zieleń symbolizuje życie i odrodzenie, harmonię z naturą i nadzieję. Kiedyś na zielono malowano symbole religijne, a dziś to przede wszystkim choinka. Czerwień symbolizowała krew, ale również władzę i znaczenie króla. Złoto oznacza światło przeciwstawiające się złu, ale również tworzy przestrzeń boską. Widzimy je w gwieździe nad stajenką.

W świątecznych dekoracjach najpiękniejsze jest to, że dają nam radość. Wywołują uśmiech i sprawiają, że oczekiwanie na Święta jest równie magiczne jak one same.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim życzymy spokoju i radości oraz magii chwil spędzonych z bliskimi.

Spełnienia marzeń w nowym roku!

Zespół Knall

Blog

Sprawdź również.

Rolety rzymskie w ofercie Knall

Rolety rzymskie w ofercie Knall

Rolety rzymskie w ofercie Knall Identycznie jak wszystkie inne osłony okienne również rolety rzymskie przygotowujemy na indywidualny wymiar i...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »