Rolety rzymskie knall czyli kilka słów o sztuce kompromisu

« Wstecz do bloga

Rolety rzymskie czyli kilka słów o sztuce kompromisu

Wybór odpowiedniej dekoracji okien jest bardzo istotną kwestią, która pojawia się w chwili kiedy decydujemy się na odświeżenie wyglądu domu/mieszkania lub kiedy urządzamy nowe wnętrze. Chcemy żeby miejsce, w którym mieszkamy było wyjątkowe, w jakiś sposób mówiło o tym jacy jesteśmy i co lubimy. Decyzja związana z tym, co będzie zdobiło okna jest ważna dlatego, że zadaniem osłon jest nie tylko funkcjonalność, ale również dekoracyjność i dopełnienie całego wnętrza. To jak „ubierzemy" nasze okna może zaważyć na estetyce całego pomieszczenia.

Sposób dekoracji wnętrz, a tym samym i przestrzeni okiennych, podlega modzie i nowym trendom. Dlatego możemy wybierać spośród wielu różnych rozwiązań. Rolety rzymskie są ciekawym kompromisem w wystroju wnętrz. Dlaczego kompromisem? Dla wielu osób dekoracje w postaci rolet czy żaluzji są zbyt surowe, a firany i zasłony z kolei zbyt ciężkie i przestarzałe. I tu pojawia się rozwiązanie w postaci rolet rzymskich; szyte są z materiału mamy zatem możliwość pożądanego „ocieplenia" wystroju wnętrza bez konieczności wieszania ciężkich zasłon, które często przytłaczają przestrzeń pokoju (szczególnie jeśli jego powierzchnia nie jest zbyt duża).

Roleta rzymska uszyta jest z materiału (od całkowicie kryjącego, przez lekko prześwitujący, aż po transparentny); podniesiona do góry układa się w poziome, równoległe fałdy, które tworzą dekoracyjny lambrekin. Po opuszczeniu tkanina jest rozprostowana i gładka. Oferta wzornicza materiałów rolet rzymskich jest bardzo bogata dlatego mogą zdobić zarówno eleganckie i stylowe wnętrza, jak i minimalistyczne apartamenty.

Blog

Produkty którę mogą Cię zainteresować

Sprawdź również.

Czarny kolor

Czarny kolor

Kolor czarny jest jednym z najczęściej używanych kolorów w modzie, sztuce, a także w codziennym życiu. Nie bez powodu nazywany jest kolorem elegancji i...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »