Pergola w ogrodzie i na tarasie

Odliczamy dni do rozpoczęcia kalendarzowego lata. Przed nami czas odpoczynku i urlopów. Czas, w którym chcemy cieszyć się piękną pogodą i jak najwięcej przebywać w przydomowym ogrodzie lub na działce. Dni pełne słońca dodają nam energii a weekend spędzony na świeżym powietrzu poprawia samopoczucie.

Latem trzeba jednak zadbać o to żeby w dowolnym momencie dnia móc schronić się w cieniu. Cień pozwala odpocząć od upału, ale przede wszystkim jest niezbędny do zapewnienia sobie bezpiecznego schronienia przed słońcem. Idealnie sprawdzi się tutaj pergola ogrodowa i pergola tarasowa.

Pergola to produkt funkcjonalny i estetyczny. Jest elementem tzw. małej architektury zapewniającym estetykę przydomowej przestrzeni i poprawiającym jej funkcjonalność. Dzięki pergoli można stworzyć zacienioną przestrzeń na tarasie lub w dowolnym miejscu w ogrodzie. W połączeniu z kompletem mebli ogrodowych, oświetleniem oraz dekoracyjnymi tekstyliami – kolorowymi kocami i poduchami jest idealnym sposobem na wykreowanie zacisznego zakątka, w którym przyjemnie spędzimy letni czas w ogrodzie.

Rodzaje pergoli

W ofercie sklepu Knall mamy dwa rodzaje produktu: pergole tarasowe/przyścienne i pergole ogrodowe. Pergola tarasowa zwana także przyścienną montowana jest do ściany domu. Zadaszenie tworzy wysokogatunkowa tkanina, którą można zwinąć. Pergola na taras może być zamówiona na wymiar lub jako produkt gotowy w już określonym wymiarze. Pergola na taras to nie tylko sposób na intymny i zacieniony zakątek ale także sposób na rozbudowanie powierzchni salonu. Taras to bardzo fajne miejsce na wieczorne spotkania z przyjaciółmi lub po prostu czas relaksu przy cichej muzyce lub z książką.

Pergola wolnostojąca może stanąć w dowolnym miejscu ogrodu. Trzeba jednak pamiętać, że podłoże musi być równe i odpowiednio przygotowane. Dlatego warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnej ekipy montażowej. Zadaszenie pergoli tworzy tkanina lub pióra. Tkaninę można zwinąć natomiast pióra są uchylne lub także można je całkowicie zwinąć.

Pergole można łączyć w moduły. Wszystkie rodzaje pergoli mają wbudowane oświetlenie typu LED.

Zalety

Zalety pergoli przede wszystkim dotyczą możliwości stworzenia cienia. Jeśli w ogrodzie lub na działce nie ma wysokich drzew to pergola sprawdza się wręcz idealnie. Tym bardziej, że wokół można ustawić lub posadzić dekoracyjne kwiaty lub rośliny.

Pod pergolą może stanąć stół ogrodowy lub komplet foteli. Powierzchnia tarasu jest równa a powierzchnia pod pergolą wolnostojącą także musi być wyrównana więc meble ogrodowe staną stabilnie.

Pergola to nie tylko zacienienie, ale również osłona przed deszczem. Całość konstrukcji wyposażona jest w system odprowadzający wodę. Ponadto wykonana jest z ekstrudowanego aluminium odpornego na działanie czynników atmosferycznych oraz elementów stalowych. Pergola to produkt całoroczny (nie składany po sezonie) dlatego bardzo istotne jest żeby była bardzo dobrej jakości

Podczas składania zamówienia wybrać można kolor konstrukcji oraz zadaszenia. Dzięki pergoli w ogrodzie można stworzyć miły i urokliwy zakątek.

Blog