Taras – zaciszne miejsce pod markizą

« Wstecz do bloga

Markizy kojarzyć mogą się przede wszystkim z latem i upałem. Intensywne słońce potrafi skutecznie wygonić nas z tarasu lub balkonu, a materiał markizy tworzy przyjemny cień i sprawia, że nawet podczas upału można odpocząć na zewnątrz. Czy zatem markizy sprawdzą się także jesienią?

Oczywiście, że tak. Markizy nie ochronią przed intensywnym jesiennym deszczem, ale przed chłodniejszym powietrzem już tak. Z uwagi na zmiany klimatu markizy można wykorzystywać przez większość roku. Z tej przyczyny rośnie ich popularność, a w kategorii pojawiają się nowe produkty. Chłodniejsza wiosna, upalne lato i wciąż ciepła i długa jesień to czas, w którym z powodzeniem można korzystać z markiz.

Uniwersalność markiz

Markizy są produktem uniwersalnym z uwagi na różnorodność produktów w tej kategorii. Balkonowe i tarasowe tworzą komfortowy cień, a przy okazji chronią przed słońcem szyby okienne balkonu/tarasu dzięki czemu w środku także jest chłodniej. Nowością wśród markiz są markizy boczne BORA. To głównie dzięki temu modelowi produkty te można wykorzystywać przez większość roku.

Markiza boczna BORA montowana jest w pionie z boku balkonu lub tarasu. Rozciągnięty materiał tworzy coś w rodzaju ściany bocznej chroniąc przestrzeń przed podmuchami chłodniejszego powietrza. Najprościej porównać to do osłony parawanu.

Kiedy na dworze jest gorąco to osłona boczna ochroni nas przed promieniami padającymi z boku kiedy słońce się obniża, ale cały czas jest intensywne. Natomiast wiosną i jesienią osłona boczna pozwoli stworzyć na tarasie lub balkonie zaciszny zakątek, który ogrzany z góry przez słońce będzie bardzo przytulny. Sposób działania markizy bocznej jest identyczny jak tych zakładanych w poziomie. Materiał można wysunąć na dowolną długość łatwym w obsłudze mechanizmem ręcznym lub sprężynowym. Jedyną różnicą jest właśnie możliwość utworzenia osłony bocznej. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w zabudowie szeregowej lub apartamentowcu – tkanina osłoni także przed spojrzeniami sąsiadów nadając tarasom/balkonom intymnego klimatu. Ponadto biorąc pod uwagę rozbudowaną ofertę mebli tarasowych oraz różnego rodzaju tekstyliów i oświetlenia zakątek taki można bardzo gustownie urządzić i cieszyć się nim w chłodniejsze jesienne popołudnia.

Markizy w stylistyce tarasu i balkonu

Oferta w kategorii markiz jest tak zbudowana żeby produkt można było łatwo dobrać do kolorystyki elewacji. To samo dotyczy nowości w tej kategorii czyli markiz bocznych BORA. Można je dopasować do koloru elewacji i jednocześnie do klasycznej markizy tarasowej/balkonowej jeśli taką posiadamy. Produkty te zamawiane są na wymiar, który podaje się przy składaniu zamówienia. Przy każdym modelu podany jest maksymalny możliwy wymiar produktu.

Możliwość dopasowania kolorystyki i wymiaru pozwala ładnie zaaranżować wygląd tarasu lub balkonu, a przy tym nie wpływać negatywnie na estetykę całej elewacji. Rozciągnięty materiał markizy przyciąga wzrok dlatego tak ważna jest tu dbałość o estetykę. W jej utrzymaniu pomaga również wysoka jakość samej tkaniny (specjalnie impregnowane materiały) oraz osprzętu (aluminium odporne na działanie czynników atmosferycznych).

Blog

Sprawdź również.

Wszystkie artykuły i porady »