Ochrona przeciwsłoneczna – osłony zewnętrzne knall

« Wstecz do bloga

W czerwcu na naszym blogu gorące tematy. I to dosłownie. Wreszcie zrobiło się gorąco i możemy w pełni zacząć się cieszyć piękną pogodą. Nie powinno się jednak zapominać o tym żeby skutecznie osłonić przed nagrzewaniem dom, balkon/taras oraz ogród. To pozwoli korzystać z słonecznych dni, a jednocześnie zapewnić sobie komfortowy cień i miejsce, w którym można odetchnąć od słońca.

Osłony okienne zewnętrzne służą przede wszystkim skutecznej ochronie przeciwsłonecznej, ale spełniają również funkcje estetyczne. W tej kategorii znajduje się kilka typów produktów i można podzielić je na osłony do okien pionowych oraz takie, które zakładane są nad tarasem/balkonem lub w ogrodzie.

Ochrona wnętrza domu przed nagrzewaniem

Nie bez przyczyny osłony zewnętrzne uznawane są za najskuteczniejsze w chronieniu wnętrza domu przed nagrzaniem. Tu znajdują się produkty przeznaczone do okien pionowych czyli rolety zewnętrzne i rolety zewnętrzne screen oraz żaluzje fasadowe. Skuteczność tego typu osłon opiera się na tym, że tworzą barierę dla promieni słonecznych przed szybą okienną. Dzięki temu promienie nie dotykają szyby, która pozostaje chłodna. Przyjmuje się, że w 80% to właśnie okna odpowiadają za nagrzanie wnętrza.

Bariera opuszczonej żaluzji czy rolety zapobiegnie nasłonecznieniu i nagrzaniu wnętrza, ale nie tylko. Promienie UV powodują też blaknięcie ścian i obić mebli. Pancerz klasycznej rolety zewnętrznej może też stanowić barierę antywłamaniową oraz wytłumić hałasy dochodzące z zewnątrz. Z kolei roletę typu screen tworzy specjalna siatka, która chroniąc przed słońcem nie zaciemnia całkowicie wnętrz, a dodatkowo jest zabezpieczeniem przed owadami. Żaluzje fasadowe natomiast działają identycznie jak klasyczne żaluzje wewnętrzne – poziome lamele można ustawiać pod dowolnym kątem nachylenia i w ten sposób regulować ilość wpadającego do wewnątrz światła.

Cień na tarasie i w ogrodzie

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się markizy i pergole. I nic w tym dziwnego. Tworzą cień nad tarasem/balkonem lub w ogrodzie, a przy tym są bardzo dekoracyjne. Markizy to produkty chroniące balkon (markizy balkonowe) lub taras (markizy tarasowe); rozsunięty materiał markizy stworzy zacienioną przestrzeń, w której będzie można schronić się przed upałem.

Natomiast pergola może osłonić taras (pergola przyścienna) lub wybrane miejsce w ogrodzie (pergola wolnostojąca). Pergole wyposażone są w pióra, które można ustawiać pod różnym kątem  lub materiał, który po rozciągnięciu da cień. Wszystkie pergole mają wmontowane oświetlenie LED. Przed montażem może być konieczne odpowiednie przygotowanie podłoża więc warto zdać się na pomoc profesjonalnej firmy.

Nowością jest markiza typu Veranda. To produkt chroniący przed słońcem przeszklone ogrody zimowe, świetliki i przezierne dachy. Latem szklane skrzydła ogrodu zimowego często są rozsunięte, ale zawsze warto osłonić żeby zmniejszyć jego nagrzanie. Nawet zimowe słońce potrafi bardzo nagrzać pomieszczenie zimowego ogrodu więc markiza Veranda jest produktem całorocznym.

Osłony zewnętrzne produkowane są różnej gamie kolorów. Dopasowuje się je do koloru elewacji budynku, tak aby całość mogła zostać estetycznie skomponowana. Dlatego poza skuteczną ochroną przeciwsłoneczną są to produkty bardzo dekoracyjne i nie trzeba obawiać się, że po ich zamontowaniu będzie zaburzona estetyka domu czy ogrodu.

Blog

Sprawdź również.

Rolety screen w sklepie Knall

Rolety screen w sklepie Knall

Rolety screen w sklepie Knall W Knall oferujemy rolety typu screen w systemie HEROAL Standard i HEROAL Premium (ZIP), przy czym system Premium...

Więcej »

Wszystkie artykuły i porady »